Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért mániája a nagyszülőknek,...

Miért mániája a nagyszülőknek, hogy a gyerek az utolsó szem cukorról is tudja, hogy ők vették?

Figyelt kérdés

Ilyen volt nagyanyám, anyám is, anyósom is. De sokaktól hallom. Vesznek egy ruhát, csokit, bármit és jön a "de mondd meg, hogy ezt a mama vette"

Sima ajándékoknál hagyján, de pl mikulás, karácsony, amikor úgymond tőlünk sem kap semmit, hanem mindent egyetlen varázslatos személytől, akkor már gáz. És mondjuk, hogy hozzanak át mindent és majd odatesszük a többi közé, mintha mondjuk a Mikulás hozta volna. És akkor hozzák külön napokkal később. A gyerek azt sem tudja mi van. Vagy "ezt a mama Jézuskája hozta" Mi van? Mama Jézuskája, Dédi Jézuskája? Keresztény ember létükre hogy jöhet ki ilyen a szájukon? Most húsvétkor ugyanez. Mondtam, hogy hozzák át a csokikat, amit a gyereknek szánnak, szétszórjuk a kertben. Erre áthozzák ma, mert ők elutaznak és nem jönnek húsvétig. Hát mondom, attól még én ki tudom szórni. De hát akkor a gyerekek nem tudják, hogy mama vette. ??? Jó hogy, mert nem is. A nyuszi hozza.

Nem értem miért nem lehet csak örülni a gyerekek örömének, ahogy hisznek a csodákban. Miért kell minden áron, hogy a gyerej elaléljon a hálától, amiért a mama csoki nyuszit vett.


2023. ápr. 4. 19:15
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
77%
Szeretné, hogy tudja a gyerek, hogy tőle van, gondol rá, foglalkozik vele.
2023. ápr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
46%

Lehet én gondolom rosszul, de én például azt nem értem, miért erőltetitek ennyire ezt a "nyuszika" "mikuláska" "Jézuska" hazugságot.


Miért nem lehet simán azt mondani, hogy "nézd mit hozott a nagyi".

Vagy csak hagyni, hogy a nagymama adja oda nekik.


Miért baj az, ha a gyerekek tudják, kitől kapják az ajándékot?


Most persze lehet azon vitatkozni, hogy mennyire jó vagy rossz anyagiakban kifejezni a szeretetet. De lehet, hogy ez valakinek fontos dolog.


És nem kell, hogy elaléljon a hálától a gyerek, mint ahogy szándékosan szabotálni sem kell a nagyszülő-gyerek kapcsolatot.

2023. ápr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
99%

Nem tudom.

Nálunk is volt mama jézuskája, anyáék jézuskája. Nagynéniék jézuskája.

Soha nem volt probléma, mint nálatok.


Gyerekként mindig örültünk a tesóimmal, unokatesóimmal, hogy jajj de jó ma pl. Megjött anyáék nyuszija, holnap meg megyünk a mamához és ott is kapunk csokit, soha nem is voltunk megkeveredve, hogy most mi van.


Igaz nincs még gyerekem, nagymama meg főleg nem vagyok, de szerintem szimplán csak szeretnék a nagyszülők is látni a gyerek örömét, hogy igen amit vettek neki az tetszik a gyereknek.


Amúgy meg felfújod ezt az egészet, engedd el. Nem lesz maradandó károsodása a gyereknek, ha azt mondjátok, hogy ez a mama nyuszijától van.

2023. ápr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
90%
Gyerekként nálunk is volt mama jézuskáka meg ilyenek. Nem zavart össze, sőt örültem, hogy a nagyszülőktől is kapok valamit. Nem tudom mit vagy úgy oda, fáj neked, ha a gyerek nem csak tőled kap valamit? Ne legyél már ilyen önző, hogy még az ajándékozást is sajnálod.
2023. ápr. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 A kérdező kommentje:

Természetesen megértem, hogy szeretnék látni az örömét. Épp ezért szokott az ajándékozás családi program lenni. Én is örülök az örömének például amikor kibontja a várva várt karácsonyi ajándékot, de képes vagyok háttérbe szorulni a varázslat mögött.

Nekem fontosak ezek varázslatos körítések, akkor is ha hazugság. Mert a gyereknek nem hazugság. Ajándékot kapnak tőlünk más ünnepre, meg ünneptől függetlenül is. Az csak tárgy. A csoda teszi különlegessé.

2023. ápr. 4. 19:53
 6/68 A kérdező kommentje:
Ha figyelmesen olvastál, írtam hogy ezeken az ünnepeken tőlem sem kap. Szó sincs arról, hogy sajátomként akarom beállítani mások ajándékát. Egyébként az én gyerekeimnek egyáltalán nem fontos, hogy kitől kapják. Nem tartják számon, hogy anya ezt vett, a mama meg azt. De ismerem őket és jobban örülnek annak, amit körülleng a varázslat, mint amit a bolt polcáról emeltünk le.
2023. ápr. 4. 19:56
 7/68 anonim ***** válasza:
79%

Az ember az ember, akkor is ha keresztény - vagy legalábbis annak vallja magát.

Önmagunk teljesítményének, jóságának kihangsúlyozása mindig a saját egónk simogatása, egyfajta ártalmatlanul önző viselkedés, amivel a többiek elismerését is reméljük kivívni.

A hátterében állhat pl. a "másik mamáékkal" való családon belüli rivalizálás, a ti figyelmetek felhívása arra, hogy ők mennyire szívükön viselik a gyerekek boldogságát, vagy akár nem tudatos jelzés a gyerek felé, hogy az legyen tisztában a feltétlen jóindulatukkal.

Nem kell ezt túlgondolni, mégha álszentségnek tűnik is, így működünk.

2023. ápr. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
96%
Ez inkább amolyan jelzés, hogy a mama is gondolt az unokára, nincs benne semmi.
2023. ápr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
83%

2. Már sokat gondolkoztam azon hogy mi lesz ha ezt valaki felhozza. Az a baj hogy nem lehet nagyon kivesézni mivel ez az oldal nyilvános.

Pár szóban annyi hogy azért mert ahhogy a kérdező is írta, a gyerekek hisznek a csodákban és ez nem gond mert nagyon szép emlék tud maradni, megeszépíti a gyerekkort. Nem beszélve arról hogy a Mikulás tényleg létezik 🙂.

Amúgy 7-es jól megfogalmazta.

2023. ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
20%

Látom itt mindenkit ridegtartásban neveltek. 1, Az ünnepek varázsa igenis fontos,

2, Azért van különbség aközött, hogy tessék kis drágám itt van az ajándékod tőlem vagy aközött, hogy mondd ki, hogy a Mama vette igaz?? A mama nem anyád nem apád hanem ÉN!!!!! Ez számomra is visszataszító. Most hanyatt kéne esni attól a pár csokitól?? Ugyanmár!!! Akinek ez önfényezés és menő, hogy ki tudott fizetni 60x évesen egy pár csokit az ultra szánalmas és illúzió romboló.


3, A gyerek azért van összezavarodva mert az édesanyja varázskörítést épített fel amihez joga van és szerintem is így kell ezt!!!


Ergo az önfényezés fontosabb a nagyszülők számára mint a gyermek hit világa. Hát az ilyenek dugják fel maguknak a sza…os csokijukat.


Ez a véleményem.

2023. ápr. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!