Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mi az arany közép út első...

Mi az arany közép út első unokánál?

Figyelt kérdés
Az első kisfiam több mint 2 hete született meg nagy örömünkre és azóta teljesen megváltozott az életünk jó értelemben . Viszont észre vettem páromon hogy nagyon félti a gyereket illetve nem fogad el tanácsokat, és hallani sem akar arról hogy régebben mit hogyan csináltak a babával. A két nagyszülő meséli,mondja korábbi tapasztalatait nyilván segítő készséggel és párom java részt elutasító főleg édesanyámmal ( feleségem anyósa) . Viszont hogyha a feleségem saját édesanyja mond bármit akkor megértőbb, több dolgot meg enged neki a gyerekkel is szemben mint az én édesanyámnak. Ebből kifolyólag anyósom jobban kiveszi a részét a babázásból mint édesanyám ami neki rosszul esik és érthetően neki is feltűnt ez a kialakult helyzet . Feleségemmel próbáltam megbeszélni hogy nyisson az én édesanyám felé is , viselkedjen vele is úgy mint a saját anyjával mert nem szeretnék különbséget tenni a nagy szülők között . Ez sajnos nem jött össze ,teljesen ki forgatva a szavaimat ellenem használta és még én jöttem ki hibásnak hogy en csak benne látom a rosszat ( páromban). Édes anyám már annyira nem mer semmit sem csinálni ezek után hogy csak akkor veszi a kezébe amikor feleségem oda adja neki ,még meg nézni se meri mert párom sok mindent szóvá tesz neki h nem szabad. Jelenleg teljesen két tűz között vagyok és nem tudom mi tévő legyek, javaslatokra lenne szükségem

2023. ápr. 17. 09:08
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
13%
1000 nőből 999 lexarja amit az anyós mondjuk, hiszen ő az osellenseg, ellenben a saját anyja mindent tud. Ez van, el kell fogadni, úgysem fog változni
2023. ápr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
97%

Szintén apa vagyok.


Nagy bölcsességeket nem tudok mondani, csak a saját tapasztalataimat.


Nos, alapszabály, hogy a saját szülőjének mindenki jobban hisz, jobban elfogadja a véleményét, akár kritikáját, mint az anyósáét, apósáét. Egy kisbabával pedig az anyja van otthon, ő foglalkozik vele legalább reggeltől estig (amíg a férje dolgozik).

Ebből adódóan gyakorlatilag szükségszerű, hogy az anyai nagymama véleménye, elképzelése jobban fog érvényesülni, mint az apai nagymamáé.

Normális esetben a három vélemény (a két nagymamáé és az anyukáé) nem esik nagyon messze egymástól, ezen belül a két nagymamáé különösen közel esik egymáshoz. Így tehát, nincs nagy jelentősége, hogy melyik nagymama mondja.

Tanácsolom, hogy a te anyukád inkább ne mondjon semmit, csak ha direkt őt kérdezi a feleséged. A fiatal anyukák nagyon érzékenyek és könnyen belebeszélésnek érzik a legtapintatosabb tanácsot is. És mondjuk meg őszintén, sokszor az anyósok nem is tapintatosak, hanem "én mindent jobban tudok, mert felneveltem X gyereket" alapállásból osztják az észt. Mondanom se kell, hogy a legtöbb meny zsigeri ellenállással reagál az ilyesmire és máris meg van ágyazva a rossz anyós-meny viszonynak.

Szóval nagyon ügyeljetek arra, hogy ebbe az utcába nehogy bármelyikük is belemenjen.

Hasonlóan, amikor már pár hónapos lesz a baba és valamelyik nagyszülőre ráhagynátok pár órára, az anyukák sokkal szívesebben bízzák a saját anyukájukra, mint a férjükére.

Amit viszont megtehetsz és tegyél is meg: ügyelj arra, hogy a te anyukád is (ha van rá igénye) lehessen annyit a kisbabával, mint a másik nagymama. Így mindkettőjük felé lesz kötődése a kisbabának és ha nem is pár hónapos korában, de később el fogja fogadni a feleséged, hogy az anyósánál sincs veszélyben arra a 2-3 órára a kisbaba, amíg rá kell bíznia valamelyik nagyszülőre.

Az előbbiekben azt tételeztem föl, hogy a történet mindegyik szereplője alapvetően jóhiszeműen és korrektül viselkedik. Ha bárkiben komplexusok, feldolgozatlan problémák, sérelmek vannak, amiket a másikra kivetít, netán rivalizálni akar a másikkal, akkor egy nagyon nehezen kezelhető problémakupac jön létre, amit sokszor csak részben sikerül kezelni és a kisgyereken is nyomot hagy (természetesen rossz értelemben).

2023. ápr. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
95%

Ez igazàból úgy van, ahogy az első mondja, sajnos a fiús anyukáknak el kell fogadnia, hogy az esetek 95%-ban sosem lesz egyenrangú a másik nagyszülővel, mert úgyis az anyuka neveli elsősorban a gyereket, és azok a saját anyjukat részesítik elömyben, illetve nekik is az a természetes, ahogy ők felnőttek. Még akkor is, ha anyós a normálisabb.


Bár megjegyzem, nem tudom, egy 2 hetes babánál mit kell annyira tanácsolgatni, vagy mit kell csinálnia a nagyszülőknek a gyerekkel, meg azt se nagyon tudom, minek magyarázni anyukája arról, ők hogy mit csináltak 30 éve. Majd anyuka szól, ha tanácsot kér, akár az anyjától, akár anyóstól.


Az én anyósom pl. nagyon szeretem, de ő nem is szólt bele semmibe, nem magyarázott, ha kérdeztem valamit, elmondta, mit gondol, de ennyi, nem állt le kéretlen tanácsokat osztogatni. De annyira nyilván nem is csinált semmit a két hetessel, természetesen felvehette és át is pelenkázhatta, de ezen kívül mit kellett volna tennie?


Vagy nem értem, a te anyád mit szeretne csinálni?


Persze, ha nagy különbséget tesz a későbbiekben is, max. rá tudsz kérdezni, neki hogy fog esni, ha az ő menye tesz különbséget 30 év múlva.

2023. ápr. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
90%

ALAP dolog, hogy egy 2 hete szült fiatalasszony és egy 2 hetes csecsemő nyakára nem mászkálunk. Vonatkozik ez az anyára és az anyósra is. Pláne nem osztogatjuk az észt. (Ha a baba háromszor körbepisili a falat a pelenkázáskor, negyedszerre az anya is tudni fogja megelőzni ezt)

Ha anyós segíteni akar, akkor tehermentesítse az anyát, HA ő ezt kéri. Főzzön meg - a saját konyhájában (!) -, menjen el pelusért a DM-be, ugorjon be hazafelé a gyógyszertárba, söpörje le a teraszt, vigye el sétálni a kutyát, mittudomén. Jelenleg ez a legnagyobb segítség.

Amúgy meg békében kell hagyni a babát és a mamát, hogy összeszokjanak.

2023. ápr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
98%
Az első gondolatom az volt, hogy egy két hete szült anya nyakán, minek ülnek annyit a mamák, hogy már volt idejük megsértődni. Ráadásul máris osztják az észt meg magyaráznak, mikor nyilván a kutya nem kérdezte őket, ha már konfliktus van ebből. Mond meg anyádnak, meg egyébként anyósodnak is, hogy hagyjanak már egy kis teret a szerencsétlen feleségednek. Egy két hetes babánál nem az a prioritás, hogy konyhamérlegen legyen méricskélve, hogy melyik mamával mennyit van, mert az anyjával (és az apjával is persze) kellene lennie, kötődnie, megszokni egymást, napirendet kialakítani, stb.
2023. ápr. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a korrekt választ . Amit második részben leírtál édesanyám Is szeretné azt csinálni mint anyosom. Tisztába tenni ,etetni ,felvenni a karjában csak ugye ezt magától nem meri nehogy a feleségem le hurrogja. Plussz mikor mondtam édes anyámnak h etesse meg az volt a válasza a feleségemnek h meg korai majd ha idősebb lesz . Ez volt pár napja és tegnap meg csak úgy randomba etette anyósom bufiztette stb. Ez ki verte a biztosítékot nálam meg édesanyámnál is. Ha meg merem mondani h mind a 2 nagyszülőnek ugyan annyit engedjen és ne legyen különbség téve kettőjük között akkor en vagyok a hibás egyből . Dühítő ez a helyzet!!
2023. ápr. 17. 09:46
 7/63 anonim ***** válasza:
92%

6-ra:

Itt már beleszaladnánk egy olyan kérdésbe is, hogy miért nem szoptatja a feleséged a babát - és ez eleve darázsfészek a tápszeres babák anyukáinak. :-))))))


Hát ne dühösen, de azért kérdezd meg, hogy ha a másik nagymama megetethette, akkor a te anyukád legközelebb megetetheti-e? Ha erre ismét az lesz a válasza, hogy még korai, akkor kérdezd meg, hogy a másik nagymamának miért nem volt korai?

Nyilván vigyázni kell a hangnemmel, mert könnyű kiásni a csatabárdot, amit a Jóisten se tud visszaásni majd, de finoman lehet jelezni a feleségednek, hogy te nem érted ezt a különbségtételt.

2023. ápr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
86%

Szia. Fiús anyuka vagyok első gyerekkel.

Én is kaptam annyi tanácsot, hogy sokszor már idegesítő volt hogy másról nem tudunk beszélni. Főleg hogy én is utánanéztem meindennek, stb. Persze minden tanácsot meghallgattam, amit megfogadtam megfogadtam, amit nem nem. Nekem párom nagyon az anyukáját akarta a baba mellé, kezdett a párom kissé uralkodó lenni, ami nekem nem tetszett. Persze megnondtam neki hogy nem kötelező nekünk együtt élni ha ő akar dirigálni, haza is költözhetek. Ezen túlléptünk megbeszéltük hálistennek. Nekem az nem tetszett hogy én úgy éreztem, hogy az anyja eléggé kezdi nyeregben érezni magát, és mintha néha a mindent jobban tudok stílust vette volna fel. Valamit nem vettem, ami neki annó fontos dolog volt, láttam hogy meglepődött h nincs. Mikor bepelenkázta a babát én csináltam popsikrémet azóta is ezt használom, nem csattant ki a bőre. Mikor pelenkázta megkérdezte olyan borzasztó számonkérő lenéző fellengző hangon hogy "popsikrém? vagy tán az sincs..?!" Na utána nem sem kellett a segítség, csak azért hagytam h segítsen, hogy jol/fontosnak érezze magát, mert egyedül is el tudtam látni a babát hálistennek. Úgyhogy ez az elszólás feltette a pontot az I-re, azóta nem kellett a segítség. Majd ha kell lesz szólva.

Az első időkben az anya anyja szokott egyébként legtöbbet segíteni.

"viselkedjen vele is úgy mint a saját anyjával mert nem szeretnék különbséget tenni a nagy szülők között." Nem tud ugy viselkedni mint a saját anyjával mert nem az.

2023. ápr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
92%

Az első hetekben a hormon ingadozás egy normális nőt is sárkánnyá tehet, ne a mostani viselkedése alapján ítéld meg a feleséged anyaként.

Ahogy írták, az a természetes reakció, ha egy kiszolgáltatott helyzetben az ember a saját anyjához fordul, nem a házastársa anyját keresi meg. 2 hét semmi, ezalatt a feleségednek megszokni se volt ideje, hogy ott a baba. Az anyai nagymama egyszerre tud segíteni az anyának és a babának, mert előtte nem ciki sírni, gyűröttnek, csalódottnak lenni, kellemetlen dolgot kérni tőle. Ez édesanyádra nem igaz, bármilyen kedves és segítőkész. (Én sem anyósomat hívtam be a szobába átvenni a babát szoptatás után, amíg felöltözök.) Édesanyád ideje később jön el, csak ne nyaggassátok a frissen szült feleséged az egyenlő időbeosztással meg osztozkodással, mert most támaszra van szüksége, aki te vagy és az anyja.

2023. ápr. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
83%
Emelem kalapom a kettes hozzászóló előtt.
2023. ápr. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!