Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hol lehet nagyszülőt keresni/b...

Hol lehet nagyszülőt keresni/bérelni?

Figyelt kérdés
Fiatalabb fiu vagyok. Sajnos én csak a nagymamámat ismertem aki már egy jó ideje eltávozott. Szeretnék találni egy nagymamát, nagyapát akiknek az unokája lehetnék. Hol tudnék ilyet keresni?
2023. máj. 7. 08:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Keress egy idősek otthonát és kérdezd meg a vezetőt,vagy egyik lakót, hogy kinek nincs senkije és őt kezdd el látogatni. Vagy egy lakótelepen a házmestert kérdezd ,ő is fog mondani pár olyat, aki egyedül van. Vagy a boltnál figyeld meg, hogy ki az a kisöreg, aki rendszeresen egyedül cipekedik,menj oda és segíts neki.
2023. máj. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Minek?
2023. máj. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Hát, nem tudom, hogy jutott ez eszedbe, de szerintem ez olyasvalami, amit nem lehet sem újra beszerezni... sem ingyen, sem semmi pénzért... Mondom ezt úgy, hogy édesapám nagyszülei ötéves koromban(1987) mentek el együtt, egy napon, tragikus körülmények között, édesanyámé meg teljesen váratlanul, 17 éve...


Utóbbi különösen fáj, mert a mama nagyon közel állt hozzám.

De eszembe nem jutna megpróbálni pótolni..., egész egyszerűen azért, mert nem lehet. Az már nem lesz, nem lehet ugyanaz. Ha pénzért veszed meg, mint egy szolgáltatást, akkor meg főleg nem.


Ha esetleg házias kosztra, nagymamás ízekre vágyol, az persze többféleképp megoldható. Nem tudom, hol laksz, merre élsz a világban, de Magyarországon mindenütt vannak kispénzű, kisnyugdíjas nagymamák, akik ha ezt megfelelően tárod eléjük, jól előadva tálalod ÉS kifizeted ennek ellentételezését (a főzés NINCS ingyen, sőt, a mai árak mellett nagyon nincs), akkor boldogan főznek neked. Ezt viszont én NEM itt keresném (elsőre - lehet meglepő - de ha ezt nyilvánosan, névvel, arccal IS felvállalod, akkor én a Facebookon indulnék el).

2023. máj. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Ja, idősek otthonába pont beengedik az ilyet. Alapból arra gondolnának hogy az öreg pénzére hajt. A gondnokja akar lenni, eltartási szerződést akar íratni, vagy csak magara íratni a hazát/pénzét az öregnek.

A szomszéd asszonyomtól is egy unokázós nő szedte el a házát. Rengetegen élnek ebből.

2023. máj. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Sehol. Menj pszichológushoz hogy rendet tegyen a fejedben. Az öregek nem az eszközeid: nem lesz a nagyszülőd egyik sem, akkor sem ha hajlandók esetleg némi pénzért színjátékra, hogy az unokájuk vagy. Azt az érzelmi köteléket nem lehet megvenni.
2023. máj. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Sehogy.

Max falun(legalábbis nálunk), ahol mindenki dumál mindenkivel, előfordulhat, hogy megkedvel egy öreg néni, de az nem egy nagyszülői kapcsolat, hanem egy fura barátság.

2023. máj. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem idősek otthonában lehet próbálkozni. Nem kifejezetten ilyen szöveggel. De jelentkezhetnél pl. programokra önkéntes segítőnek, és hátha valakikkel kialakul kölcsönös szimpátia.

Fiatalabb koromban kicsi falvakban sok időssel ismerkedtem meg kirándulások alkalmával (a falvak nevezetességeiről, történetéről kezdtünk általában beszélgetni vagy útbaigazítást kértünk vagy hasonló), és voltak, akiket utána meglátogattam időnként, ha arra jártam. Voltak olyan ismeretségek, amik sokat adtak nekem, annak ellenére, hogy nem kerestem pót-nagyszülőt, de többüket meg is sirattam, amikor megtudtam, hogy meghaltak.

2023. máj. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Ilyesmit nem lehet bérelni.
2023. máj. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen szerveződések, de magad is kereshetsz pótnagyszülőt anélkül hogy ijesztő stalker lennél (pl keress idős embereket akik egyedül járnak a boltba).

Egyszerűen a környezetedben ha tudsz olyan idős személyről akinek szüksége lehet segítségre vagy társaságra akkor kérdezd meg. Nem lesz rá mindenki nyitott, ez teljesen biztos.

Facebookon van Pótnagyi, pótunoka csoport is!

2023. máj. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Értem a kérdésedet, főleg a benne levő érzelmet, vágyat. De ez sajnos nem így működik. Próbálj olyan tekintélyszemélyhez kapcsolódni, egy mester vagy tanár, aki szeretettel fordul feléd és igaz tanácsokkal képes téged terelgetni. Nem feltétlenül lesz 'nagyon' idős, olyan 50-60-as személyre gondolok, hogy még jó pár évig tarthasson a kapcsolat.

Az idősek otthona tévút, persze segíthetsz időseket és az tényleg szép dolog, de sajnos akik idősotthonban vannak, már mentálisan és fizikailag nem tudják számodra azt pótolni, amit Te hiányként érzékelsz most.

És az tényleg igaz, amit fentebb írt valaki, inkább barátság lesz ez, vagy mester-tanítvány kapcsolat, mint nagyszülő-unoka.

2023. máj. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!