Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogy tudnám a tudtára adni...

Hogy tudnám a tudtára adni édesanyámnak, hogy nincs szükségünk ilyen szeretetre?

Figyelt kérdés

Anyukám egy borzasztóan negatív ember. Régen nem volt ilyen(vagy nem vettem észre).

Ha valamelyik unokája van a közelben, állandóan csak jajjgat, hogy a szülők(mi, és testvéremék) micsoda rosszul bánnak velük, mert úgy gondolja, hogy egy gyerekre nem szabad rászólni, ha pedig rászólunk, pl hogy csendesebben, ne cipelje a konyhába a játékokat, vagy üljön ügyesen az asztalhoz míg eszik, akkor hangosan jajjgat, puffog, és pofákat vág.

Az én gyerekemtől(egyedül ő akkora még csak, hogy lehessen vele beszélgetni) ha találkoznak, állandóan azt kérdezgeti, hogy az iskolában bántják-e, vagy itthon mi mivel bántjuk, stb. Borzasztó. Volt, hogy a kiskamasz fiam miután hazajött tőle, a fejemhez vágta, hogy ne mondjam meg neki, hogy mikor tanuljon, mert a mama azt mondta, hogy én evvel csak bántom őt, és ne hagyja magát, szóljon vissza, hogy én ne akarjak parancsolgatni.


És a kérdés, hogy mivel tudnám a tudtára adni a mamának(édesanyámnak), hogy nem mehet hozzájuk egész hétvégékre a nagyobbik fiam, mert nincs szükségünk erre a sok elképesztő megatív ellenhangolása.

Volt, hogy azt mondtam neki, hogy tanulnia kell és nem mehet, mire úgy összeveszett velem, mert szerinte rossz anya vagyok, hogy hetekig nem szólt hozzám, én voltam az utolsó szemét a világon.


Szóval ész érvekkel sajnos nem lehet hatni rá.


2023. máj. 14. 19:15
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Sajnos ő nem gondolja, hogy rosszat tesz, egyszerűen nem fogja fel. Szerinte mindenki rossz, és rosszat akar, aki bármiben ellent mond.


Talán az lenne a végleges megoldás, ha azt mondanám neki, hogy a gyerekem nem akar menni hozzá, de hazudni meg nem akarok, főleg más nevében. :(


Volt olyan is, hogy valami mondvacsinált indokkal nem engedtem a gyerekem, és írt üzenetet a gyereknek, amiben burkoltan, de puhatolózott, hogy én igazat mondtam-e, és valóban programja van-e.


Pedig bárhogy gondolkozom, soha nem tettem rosszat egyik gyerekemnek sem, és másnak sem.

2023. máj. 14. 21:52
 12/13 anonim ***** válasza:
32%
ha gyereked ilyet mond még egyszer akkor közöld vele hogy rossz anya leszel tényleg ės elveni hétvégére minden kütyüt telefont játėkot stb hogy tanulásra figyeljen ,és telefonjábol nagyszülök számát blokolni hogy ne is jelenitse meg hogy nagyszülök kerestėk számot telefonbol törölni . igy gyereket nagyszülök nem tudják felhivni sms írni manipulálni.
2023. máj. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem menne hozzá a gyerekem nemhogy hetente, de jó, ha kéthavonta látná. Pereljen nagyszülői láthatásért, ő jár rosszabbul.
2023. máj. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!