Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Korai még a nagyszülő közeledé...

Korai még a nagyszülő közeledése ?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy elég kényes kérdéssel fordulnék hozzátok,tapasztalatom nincs még a témában. A kisfiam nem rég jött világra ,7 hetes kis csöppség . A nagyszülők oda meg vissza vannak érte és imádják nagyon . Viszont édesanyám szeretne többet foglalkozni vele ,szeretgetni. A feleségem néha néha néha oda adja neki h etesse meg vagy csak egyszerűen vegye fel. Ez nagyon tetszik édesanyának mert nagyon imádja a picit viszont ő ezt kevesli. Véleménye szerint felesegem mindig ki talál valami ürügyet h miért ne vegye fel. Feleségem szerint meg lehet úgy is unokázni ha levan téve babafészekbe a kanapéra és nem mindig etetni meg fel venni amikor csak jön . Édesanyám ezt meg nehezen viseli mert ugyerzi hogy ő alig foglalkozhat vele . Hogyan lehetne ezt a kérdést veszekedés nélkül megoldani ? Édesanyám v feleségem viszi túlzásba ?

2023. máj. 18. 10:24
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
63%
Az apja is normális ember,a 7 hetes újszülöttet nem adhatja oda senkinek.Igen ,amúgy balhéznék,mert szerinted ezek szerint,ha az apja úgy gondolja, akkor az anyja egész napra kivehetné az én kezemből?Nem engedné,hogy egymásra hangolódva a kötődést kialakítsuk,mert az anyja babázni akar?Itt nem a kicsit ringatásról van szó,hanem az órákon át,feleslegesen is ringatásról,meg hogy még etetni is a mama akarja.Mondom,nálunk nem volt senki órákig,és senki nem fogdosta ameddig kicsit még nem erősödtünk mindketten.Az apja amúgy se nyomta ki magából,nem vérzik,nem fáj semmije,úgyhogy ne mondja meg azt se,hogy nekem kényelmes-e bárkit kerülgetni az első hetekben,vagy senkit nem kívánok fogadni még órákra.Nekem amúgy az egyik covid alatt született,és képzeld mindenki fel tudta fogni,hogy nem jöhetnek még hozzánk,senki nem problémázott,nemhogy még megsértődjön,hogy nem érezheti egyhuzamban.Szerintem a gyerekem egészségéért,nyugalmáért én vagyok a felelős,és ha az apja nem tudja azt mondani az anyjának,hogy ne fogdossa egész nap,mert nem egészséges,vagy hogy mi szeretnénk etetni a saját gyerekünket, akkor nekem kell, akkor is,ha ezért én leszek a házisárkány.16 pedig pontosan leírta a következő hónapok történéseit,amennyiben nem lesz időben eligazítva a mama.
2023. máj. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
72%

20. Természetesen a babának két szülője van. De mivel a természet fintorának hála a nő hordja 9 hónapig, és a szülés után a hormonok hatására a 4. trimeszterben belőle lesz anxatigris, engedtessék már meg, hogy a ded életének legkiszolgáltatottabb és legsérülékenyebb szakaszában ő döntse el, ki, mikor és mit tehet vagy nem tehet vele.

Az a férj pedig, aki ezt nem képes megérteni és tiszteletben tartani, ne számítson hosszú, boldog házasságra.

2023. máj. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
25%

18, ez így van.

Utána meg csodálkoznak, hogy a kutya nem vigyáz a gyerekre, fél órát sem.

(Tudom, miről beszélek, bár nem vagyok anyós, de férjemnek azért van felnőtt gyereke. 4 hónaposan sem volt szabad megfogni senkinek. Most 8 éves, nekem 10 percre sem hozhatja ide, megmondtam.)

Mondjuk nekem kötődésem sincs hozzá, (pont ezért, mert nem is alakulhatott ki), és nem is hiányzik így.

2023. máj. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
61%
A férjed felnőtt gyerekét minek vinné oda neked bárki?A 8éves az nem felnőtt,de gondolom egyáltalán nem is vágyik hozzád, esetleg az apjához,te meg azt nem tilthatod meg,hogy vele találkozzon.Vagy ebben az esetben nem ugyanolyan szülő az apja mint az anyja,hogy azt mondja,hogy márpedig Gézuka ma nálunk lesz és kész?Én pl nem is várom el senkitől hogy vigyázzon a gyerekemre ingyen.Ha szeretné akkor vigyáz rá a nagyanyja,ha nem akkor nem.4 hónaposan nem lehetett agyongyömöszkölni egy sérülékeny,immunrendszer nélküli gyereket?Uram isten!Örihari!Annyira fontos nekem az a gyerek,hogy akkor mostmár bosszúból soha nem fogok rá se nézni.Ja,hogy nem is volt olyan fontos,csak a cukiskodás,meg az okoskodás lett volna a lényeg,hogy megmutassam,hogy én jobban tudom,hát felneveltem már X db gyereket?Ja,hát akkor sajna nem is kell felénk se jönni.Úgy beszéltek a pár hetes hónapos gyerekekről,mintha 10 évig tiltanák a nagyszülőktől őket.Basszus,hát kb 6 hónapos korukig még én is tanultam csak,hogy mit hogyan jeleznek,hogy mit hogy tudok megoldani,vagy hogy tudok egy rutint kialakítani.Csoda ha a hátam közepére se kívántam volna olyat,aki a hátam mögött sutyorog,hogy az is kevés,hogy helyettem ringatja,meg eteti,én meg nézhetem ahogy a saját gyerekem nyekereg egy számára idegen kezében?Mert nálunk abszolút csak nálam nem sírt egyik gyerek sem,3 hónapos koruktól az apjukkal nem sírtak,ha mondjuk fürödtem.
2023. máj. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
68%

A férjed felnőtt gyerekének a gyereke. Tehát semmi közöd hozzá.

Neked gyakorlatilag senkid.

Mit csinálod a feszkót itt ezzel a nem releváns hasonlattal...

2023. máj. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
80%

"Korai még a nagyszülő közeledése?"


A közeledés nem volna korai. De amit a te anyád csinál, az nem közeledés, hanem nyomulás. És igen, az marha korai.

2023. máj. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
77%

23 igen, biztos nagyon fontos lehet annak az unoka, aki azért szarik a fejére egész életében, mert pár hetes/hónapos korában nem bírta számára kielégítő alkalommal kitépni az anyja kezéből.

És még büszke is vagy rá, hogy milyen egocentrikus pitsa vagy. Eltiltod a férjedtől az unokáját, mert a mostohalányod nem nyalt be neked elég mélyen. Szerintem ez úgy a kamasz évek lecsengése után már gáz. De hát nem vagyunk egyformák.

2023. máj. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
79%

Látom nagyjából ugyan azok a válaszok, mint az előző kérdésnél. Hallgat is a kérdező mélyen. Na majd pár hét múlva újra próbálkozik, hátha akkor már az anyjának lesz igaza.

Kérdés csak az meddig lesz ez probléma. Mennyire szolgalelkű a feleség. Elszórakoztatják egymást még egyetemre megy a 3. gyerek is, vagy vagy még ovi előtt betelik a pohár és lelép.

2023. máj. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
81%

"Véleménye szerint felesegem mindig ki talál valami ürügyet h miért ne vegye fel"

Szerintem meg az anya megpróbál - már amennyire egy 7 hetes mellett lehet - kialakítani egy normálisan élhető napirendet. Örül, hogy végre nem üvölt a gyerek, tele a hasa, tiszta a gatyája/ruhája, békésen elnézelődik, stb, és végre neki is lenne szusszanásnyi ideje magára. Ebbe f*sik bele a random beállító nagyi és borítja fel a szép lassan kialakuló ritmust azzal, hogy neki éppen gyereket van kedve/ideje ringatni.

2023. máj. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
18%

nemtudom miert irja mindenki a felesegnek van igaza. nincs jobb egy babanak ha szeretgetik es test kontaktusban van. gondolom a nagymama ugyanolyan jol tudja tartani biztonsagban a nyakat, fejet mint ti... hat akkor mi a gond? a feleseged egy feltekeny nö szemely aki szerintem azt hiszi a baba jobban oda szokik mashoz ha mas fogja.


az en lanyomat (most 17 honapos) barmikor szeretgethette az anyukam vagy anyosom es ez igy teljesen normalis es szuper.

2023. máj. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!