Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Korai még a nagyszülő közeledé...

Korai még a nagyszülő közeledése ?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Egy elég kényes kérdéssel fordulnék hozzátok,tapasztalatom nincs még a témában. A kisfiam nem rég jött világra ,7 hetes kis csöppség . A nagyszülők oda meg vissza vannak érte és imádják nagyon . Viszont édesanyám szeretne többet foglalkozni vele ,szeretgetni. A feleségem néha néha néha oda adja neki h etesse meg vagy csak egyszerűen vegye fel. Ez nagyon tetszik édesanyának mert nagyon imádja a picit viszont ő ezt kevesli. Véleménye szerint felesegem mindig ki talál valami ürügyet h miért ne vegye fel. Feleségem szerint meg lehet úgy is unokázni ha levan téve babafészekbe a kanapéra és nem mindig etetni meg fel venni amikor csak jön . Édesanyám ezt meg nehezen viseli mert ugyerzi hogy ő alig foglalkozhat vele . Hogyan lehetne ezt a kérdést veszekedés nélkül megoldani ? Édesanyám v feleségem viszi túlzásba ?

2023. máj. 18. 10:24
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
70%
De érdekes,hogy az egyetlen válasz amire reagáltál,az egy tipikus vitaindító anyósvédő(anyavédő)válasz,ami igazából nem is válasz a kérdésedre.Az az igazság,hogy anyuci pici fia vagy,és inkább anyukád s@ggét nyalnád most is,csak nem olyan válaszokat kaptál.Az én 7 hetes gyerekemet rajtam,meg a férjemen kívül senki sem fogdoshatná,etetni kizárólag én,vagy ha tápszeres, akkor az apja és én etethetném.Semmi szükség folyton tömni,de állandóan nyomogatni se.Ha feszt kézben van akkor is,mikor aludni,meg mikor ellenben magában,az a gerincének sem jó pl.Amúgy engem marhára zavart az idegen a házban ebben az első,kiszolgáltatott,érzelem,és hormondús időben,mikor én is még csak próbáltam a gyerekemre hangolódni,megfigyelni mikor mire van szüksége.Megtanulni a jelzéseit,és azt,hogy mire hogy reagál ö.Annak a picinek eleve a világ is túl sok még,hát ha folyton valaki b@szogatja.Az anyjára,meg az apjára van még csak szüksége.Kicsit megosztó lesz,de közülük is inkább csak az anyára még.
2023. máj. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
32%
Nyilván azert reagalt a kérdésemre, mert az volt az egyetlen kérdés, a többi mind kb véranya kinyilatkoztatás volt.
2023. máj. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
19%
#12. Anyád meg akkor ezek szerint véranyós 🤣🤣
2023. máj. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
32%

13!


Ezt miből kovetkeztetted ki? Abból, hogy engem érdekelt, csak a kérdező anyja van kozellensegkent kezelve, vagy a feleség anyja is?

2023. máj. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
76%

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__nagyszul..


Látom azóta se sikerült megregulázni anyádat... Szánalmas vagy.

2023. máj. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, a feleséged csinálja jól. Ugyanis a babát - ha amúgy elvan a babafészekben/kiságyban/játszószőnyegen -, békében kell hagyni. Nem kell órákon keresztül rázni a pelenkás hátsóját, se gügyögni, se cuppogni, se nyávogni neki. Ha ehhez szokik hozzá, hogy állandóan ingerelve, szórakoztatva, túlspannolva van, ezt fogja a későbbiekben is elvárni. Tippeljél. Kire marad a reggeltől estig üvöltő, szórakoztatásra vágyó gyerek ? Nyertél, a feleségedre. Aki esetleg ki sem látszik a halom vasalnivaló mögül.

Ilyenkor szokott betoppanni a nagymami - aki alapból elb*szta (kérés ellenére) - a szituációt, és megy a "láááátod, a csúúúnya anyáááád hagy téééged síííírni, na gyere a nagyihoz" duma.


És nem, nem azt akarom ezzel mondani, hogy a babát tilos ringatni, ölelni és megvigasztalni, ha sír...

2023. máj. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
76%

7 hetes baba. Éppen kinőtt az újszülöttkorból.

Ez a te, ti gyereketek!

Nem egy játekbaba!

Állítsd le anyád!

(szerintem te itt felmérést végzel)

2023. máj. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
34%

"Az én 7 hetes gyerekemet rajtam,meg a férjemen kívül senki sem fogdoshatná,etetni kizárólag én,vagy ha tápszeres, akkor az apja és én etethetném."


Mondjuk, ez azért nem úgy megy, hogy te ezt így látod jónak és akkor ez van. A gyerek apukáé is, ha megfogja és az anyja kezébe adja, hogy "tessék, ringasd kicsit", majd összebalhézol mindenkivel, hogy hozzá ne merjenek nyúlni, mert a tiéd?

2023. máj. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
73%

Egyértelmű,hogy itt anyád a ludas. Nem is értem,miért kell mindig etetnie a gyereket,ha ő ott van. Szerintem kap az a gyerek enni az anyjától is.

Az meg természetes,hogy a feleséged a saját anyukáját részesíti előnyben az első időszakban. Hisz őt ismeri születése óta.

2023. máj. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
31%

"Az meg természetes,hogy a feleséged a saját anyukáját részesíti előnyben az első időszakban. Hisz őt ismeri születése óta."


Igen, de ugyanígy a kérdező meg a saját anyjával érez hasonlóan. És mivel az ő gyereke is, nem kell a felesége engedélyére várnia, hogy odaadja a kicsit az anyja kezébe, ha jónak látja.

2023. máj. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!