Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyim másodjára állít be...

Nagyim másodjára állít be reggel 8-kor,hívatlanul. Elsőre normálisan kezeltem,de most elzavartam,h ilyet nem csinálhat.Konkrétan még ágyban voltunk a férjemmel.De egyébként sem gondolnám,h ez normális.Ti hogy kezeltétek volna?

Figyelt kérdés
Ráadásul telefonon is heti 5-10 alkalommal hív és zokon veszi,megjegyzéseket tesz,ha nem veszem fel.Hiába rokon,zaklatásnak érzem már.Csak a panaszkodását kellene végighallgatnom.Nem érti meg,hiába mondom,hogy nem érek rá mindig.Nem tudom,h kezeljem ezt a helyzetet veszekedés nélkül,ha nem ért a szép szóból.Agyilag teljesen egészséges még.

2023. júl. 15. 18:03
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%

Csak nem tudom mi a teendő egy ilyen típusú személyiséggel. - ignorálod - mint amiképp a családod tette, mert úgy nem szívhat le.


Ennyi.

2023. júl. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
Ne nyiss ajtót, ha jön, majd leszokik róla, ha feleslegesen jár oda. A telefont se vedd fel, állítsd némára, akkor nem hallod, ha csörög. Heti 1x hívd fel, hogy mizu, ha kérdezi, miért nem vetted fel a telefont, mondd, hogy nem hallottad, hogy csörgött. Hamar leszokik arról, hogy titeket zaklasson, ha rájön, hogy nincs értelme, mert úgyse tud elérni.
2023. júl. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

32#

Köszönöm. Igen, a telefonnal így tettem, s azután kezdte el a személyes random látogatást, mióta többször nem ért el telefonon. (már a férjemet is hívogatja naponta többször)

De ezen a héten is 2x voltunk nála a férjemmel személyesen, illetve 2x beszéltünk telefonon. Lassan semmi sem elég. :/

Beszélek vele erről az egészről, hogy heti 1 telefon, néha látogatás, de többet nem akarok.

2023. júl. 16. 11:44
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagyim is hasonló, valami nincs rendben a fejében, pszichiátrián is volt már talán többször is fiatalabb korában, de ez tabusítva van a családban és senki sem képes elmondani, hogy mi baja van valójában. Ő folyamatosan b"szogatja az embert, azt szoktam mondani, hogy mindig, mindenkihez van valami rossz szava...

Én még otthon élek, de ha egyedül vagyok, szimplán nem veszem fel a telefont és nem nyitom ki az ajtót, ha utána mondja, hogy keresett, anyit mondok, hogy "jajj tényleg? nem vettem észre"


Adott a mostani otthonotokba? Sokan akkor csinálják ezt, úgy gondolják, hogy megvásároltak téged, barátnőm is lakhatott a kovid idején a nagyija amúgy üres lakásában, az meg pár naponként fél délutánokat ücsörgött nála.

2023. júl. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:

#34 Biztos nem egyszerű nektek sem. Kár, hogy nem mondják el, mi a baja, talán könnyebb lenne megérteni. Akkor sem örömmel hallgatja senki, de csak más.


Azt hiszem, kénytelen leszek én is hasonlóan tenni, nem felvenni, nem ajtót nyitni, mert ezt tapasztalom is, hogy egyre többet akar és sajnos a szép szóból nem értett meg semmit.


Nem, nem adott bele. De van valami abban, amit írsz, mert épp most (életemben először egyébként) kaptam tőle egy új laptopot és azóta durvult el ennyire a helyzet. Épp ezt mondtam a férjemnek, hogy olyan, mintha azt gondolná, hogy ezzel "megvett" magának.

Ha tudtam volna....

2023. júl. 16. 15:42
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

21-re: így már másképp hangzik, ezekkel a részletekkel.

Van Pünkösti Nórának egy kiváló előadása a YT-n megtalálod: Milyen a nárcisztikus, ha megöregszik. (kb ez a címe).

2023. júl. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
36# Nagyon szépen köszönöm, mindenképpen meghallgatom! 😊
2023. júl. 16. 20:58
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

"Megertem őt is valahol, nem tudom mi milyenek leszünk idős korunkban. Lehet hogy ő is másképp gondolkodott fiatalon."

Szerintem ez nagyon rossz kifogás. Tapasztalataim szerint pont ugyanazok a rossz tulajdonságai erősödnek fel az időseknek, amik fiatalon is megvoltak nekik, csak öregen már elvárják, hogy a koruk és a tisztelet miatt elnézzék nekik.

2023. júl. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

38# Abszolút egyetértek.

Tényleg nem véletlen az, ha egy nagyival a család ekkora része megszakítja a kapcsolatot.

S azóta sem hagy, szombaton történt ez az egész, megkértem, hogy ne hívjon egy nap 3x,s nem hagy békén. Felváltva hívogat engem és a férjemet. Nem vesszük most fel neki, de csak ma reggel 6 nem fogadott hívásom van tőle, percenként.

Rendesen ijesztő már már...

2023. júl. 18. 09:10
 40/40 A kérdező kommentje:

Továbbá tisztelet. Mi is elvárjuk, hogy tisztelje a magánszféránkat, de teljes mértékben tojik rá ezek szerint. Ő beszélgetni akar, akkor erőszakosan, bármi áron megteheti?

Azért, mert korábban született, mint mi, bármit megtehet? A kor csak egy állapot, nem erény...

Hiába kértem többször is, hogy heti 1-2 alkalom legyen, egyszerűen nem érdekli.

2023. júl. 18. 09:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!