Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyim másodjára állít be...

Nagyim másodjára állít be reggel 8-kor,hívatlanul. Elsőre normálisan kezeltem,de most elzavartam,h ilyet nem csinálhat.Konkrétan még ágyban voltunk a férjemmel.De egyébként sem gondolnám,h ez normális.Ti hogy kezeltétek volna?

Figyelt kérdés
Ráadásul telefonon is heti 5-10 alkalommal hív és zokon veszi,megjegyzéseket tesz,ha nem veszem fel.Hiába rokon,zaklatásnak érzem már.Csak a panaszkodását kellene végighallgatnom.Nem érti meg,hiába mondom,hogy nem érek rá mindig.Nem tudom,h kezeljem ezt a helyzetet veszekedés nélkül,ha nem ért a szép szóból.Agyilag teljesen egészséges még.

2023. júl. 15. 18:03
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
73%
Ezért nem szabad soha ajtót nyitni.
2023. júl. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
96%

NEM teljesen oké agyilag a nagymamád. Lehet, hogy a memóriája rendben van, de az önkontroll vesztése hamarabb jelentkezhet, mint a memória feltűnő problémái. Utóbbiakat lehet titkolni egy darabig.

Nyilván nem állítunk be másokhoz kora reggel hívatlanul, hacsak nincs valami sürgős probléma. Ha valaki ezt nem tudja reálisan látni, ott már az agy homloki lebenye (ahol a viselkedés gátlásai működnek) nem látja ela funkcióját.

2023. júl. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítő válaszokat és örülök annak is, hogy nem tettem rosszul, mert kezdett nagyon bűntudatom is lenni.

12# neked is nagyon szépen köszönöm, nagyon érdekes, amit írsz, mert ezt nem tudtam. Valóban a memóriára, hétköznapi alap dolgokra alapoztam, de ezek szerint ebből a szempontból érdemes figyelni.

Lehetséges, hogy tényleg nem érzékeli, hogy ez nem illendő? (sem a látogatás, sem az egymás után 10x hívás, csipcsup dolgok miatt).

De az miért van, hogy ezt kizárólag velem csinálja?

2023. júl. 15. 20:08
 14/40 A kérdező kommentje:
12# Csak agyalok közben azon, amit írtál, mert nagyon érdekes. Viszont nem csak a memóriája van rendben, hanem hihetetlen módon kombinál, kavar és olyanokat lát és hall meg (rosszindulatúan) amik nekem közel 40 évesen eszembe sem jutnának. Így is helytálló lehet, amit írtál? Fontos számomra, hogy hogy álljak hozzá. Előre is köszönöm a választ!
2023. júl. 15. 20:13
 15/40 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is úgy gondolom, mint a 12-es. NEM oké agyilag a Mama, közel sem. Én beszélnék anyuddal, s próbálnám nem hibáztatàsként beállítani, hanem hogy valószínűleg gondok vannak a nénivel, s mi legyen vele tovább...Amúgy nagyon sz@r megöregedni. Olyanná válsz,mint amilyen soha sem akartál lenni.
2023. júl. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:
15# Köszönöm szépen. Beszélek a családdal, mert innen gondolom megindulhat egy hirtelen leépülés is. Eddig nem volt tapasztalatom ilyen idősekkel. Sokat segít, amit írtok.
2023. júl. 15. 20:17
 17/40 anonim ***** válasza:
83%
Ne engedd be.Én nem engedném be, hivatlanul.Ráadásul reggel 8kor vagy amikor munkába keszülök.Mindenkinek van magánélete. Itt az ideje hogy kapcsoljon oké hogy sajnálod de ha a többi családtagod megmondta neki a tuti és leakadt akkor ezt kell tenned neked is sajnos.Meg alapjáraton nem tesz jót neked ha állandóan depis, lehoz az életről.
2023. júl. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy az idősek más napirendhez vannak szokva. Főleg nyáron, reggel 8-kor vidéken már befele mennek a kertből mert meleg van. Lehet a nagyi már reggel ötkor fenn van egy átlagos napon. Nem gondolnak bele hogy valaki hétvégén szeretne reggel tovább aludni...
2023. júl. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
97%

12 voltam, a kérdéseidre: a rosszindulatú, szinte üldözéses tévképzetek csak megerősítik a mentális zavart. Az sem különös, hogy csak veled szemben történik. Van olyan betegség, amiben 1-2 személyt kipécéz a beteg (és ez gyakran közeli hozzátartozó), és rávetít minden negatívot. És az sem biztos, hogy csak veled ilyen, a többi rokonod esetleg szégyelli, titkolja vagy éppen nem veszi észre, nem tulajdonít jelentőséget a rosszindulatnak.

Azért próbáld szeretettel kezelni. Nem könnyű megöregedni. Végtére is szörnyű a tudat, hogy (idősotthonban dolgozó leánykám szavaival) az életből csak egy kijárat van...

Egyelőre figyeljétek meg, esetleg akár naplózzátok, amit tesz a nagymama. Ez később egy orvosnak nagy segítség a diagnózisban. További kérdések, körülmények, amik fontosak lehetnek: fokozódik-e fáradtságra, nagy melegre a probléma? Iszik, eszik-e eleget? Alszik-e rendesen? Van-e szívbetegsége, érbetegsége, különösen pedig cukorbetegsége? Ezek mind közvetlenül összefüggenek az agyi tevékenységgel.

2023. júl. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
62%

Attól tenném függővé, hogy mentálisan milyen állapotban van.

Sajnos az én nagymamám, ha fel is tudna hívni, biztos nem lenne pofám egy rossz szót szólni neki az állapota miatt, még ha csak panaszkodna is.

2023. júl. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!