Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves korig aludtatok...

Hány éves korig aludtatok együtt apukátokkal vagy anyukátokkal vagy tesótokkal egy ágyban, melyikkel szerettetek jobban együtt aludni?

Figyelt kérdés

Részemről egyszer a dédnagypapámmal kellet együtt aludjak, aminek az oka az volt, hogy másnap reggel együtt mentünk az erdőre támasztéknak való ágasokat vágni, és hogy minnél korábban el tudjunk indulni, ezért úgy döntött, hogy ne menjek haza, hanem előző este aludjunk együtt.


Egyszemélyes ágyban aludtunk, "lábtól", azaz ő a párnát hazsnálta, míg az én fejem az ő lábánál volt az ágyban. Nemigen tudott aludni egyikünk sem, egész este forgolódtunk és köhögtünk, mert a bácsi erős dohányos volt, pipázott. A hely is igen szűk volt, úgy kellett feküdni, mint a szardíniáknak a dobozban. Reggel aztán nehezen ment a felkelés, még fürdőszoba sem volt a házában, ahol legalább az arcom megmosthattam volna. Én álmosan, kialvatlanul caplattam az erdőn, ahol összemart a szúnyog és a csalán. Szerencsére meglettek a kétágú támasztékok, amikkel alá tudtuk támasztani a szilva és a sárgabarack fát, még a kerítés kijavításához is jutott néhány.



2022. ápr. 30. 17:57
1 2
 1/15 anonim válasza:
92%
Kb. 6 évesen és akkor már nagyon utáltam másvalakivel egy ágyban aludni.
2022. ápr. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

10 éves koromig.


Nem minden este, de elég gyakran. Nyilván nem ez az átlagos, ez különleges eset. Mai napig szörnyen erős fóbiám van a sötétben egyedül, sokszor csak 3-4 órákat alszok miatta, pedig már 26 vagyok.


Sok olyan családot ismerek, ahol kb nem is aludtak soha együtt, mert kezdetektől másik szobába volt szoktatva a baba, más esetekben óvódás kor kezdetén teszik őket másik szobába.

2022. ápr. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
Soha nem aludtam velük egy ágyban, még egy szobában sem. Ha éjszaka rosszat álmodtam, akkor kiabáltam nekik, mellettem maradtak, amíg megnyugodtam és elaludtam, de sosem vittek át magukhoz. Mondjuk most is jó a házasságuk 3 évtized után. :P
2022. ápr. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
SOha nem aludtunk egy ágyban.
2022. ápr. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Mi, a tesoimmal sokszor aludtunk anyukankkal, ha apu ejszakas volt. Ilyenkor sokaig beszelgettunk, filmet neztunk. Heti egyszer volt igy, nagyon szerettuk. Mar felnottunk mind.
2022. ápr. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Kb 12 éves koromig az anyámmal és a testvéremmel aludtam egy nagyon nagy francia ágyon. Nem volt a legkényelmesebb, de nem nagyon volt más lehetőség, hiába volt elég nagy a ház, amiben éltünk, egyszerűen nem volt több hálószoba.
2022. ápr. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 11 éves koromig anyukámmal és a 2 húgommal aludtam. Tudom, hogy ez nagyon sok, de valahogy így alakult, pedig a szüleim együtt vannak még mindig, de ők addig szinte soha nem is aludtak együtt. Mikor átszoktam saját szobába, akkor is nagyon féltem eleinte egyedül aludni, és még most, évekkel később is szorongok néha.
2022. ápr. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
8-10 éves koromig néha aludtam anyuék között utána már néha sem.
2022. ápr. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindig saját szobám volt, de nem is akartam velük együtt aludni. Nagyimhoz néha bebújtam.
2022. ápr. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
5-6
2022. máj. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!