Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért kellene elfogadnom őket?

Miért kellene elfogadnom őket?

Figyelt kérdés

Két gyerekem van.

Fiam és lányom.


Lányomnak van 2 gyermeke, az unokáim. Szeretem, imádom őket.

Fiam viszont csapongó életet él(t). Hetente új kapcsolat, buli, stb.


2 hónapja összejött egy nála 16évvel idősebb nővel. Nekem már ez fura, de nem szoltam, elfogadtam. Ő legyen boldog.

A nőnek van 2 gyereke (2 apától). 7 és 9 évesek. Én nem tudom őket unokáimnak tekinteni. 2 hónapja vannak együtt, ennyi idő alatt nem tudtam megszeretni őket.


Tegnap csaladi vacsora volt nálunk, lányom és fiam párjának a gyerekei is itt voltak. A lányom gyerekeivel elvoltam, játszottunk. A másik 2 gyerek elvolt magának.


Erre mikor mentek el, fiam teljesen ki volt akadva, mert ő úgy gondozza őket mint sajátjait, én miért vagyok ilyen.


Most komolyan nekem ugyan úgy kellene szeretnem őket, mint a saját unokáimat?


2023. júl. 20. 07:45
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell ugyanúgy szeretned őket, a fiad nagyon el van tévedve.
2023. júl. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
89%
Teljesen igazad van.
2023. júl. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell ugyanúgy. Sőt sehogy nem kell szeretni őket. Idegenek. De elfogadni, hogy most ez a helyzet, azt igen. És normálisan viselkedni.
2023. júl. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem sem kell úgy szeretned. Elfogadtad az új párját is, a gyerekeket sem ostromoltad. Ez így normális.
2023. júl. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
90%

Miért kéne szeretned? Gyakorlatilag egyelőre egy kéthónapos legújabb dgópajti a csaj, semmi több.


Sajnos vagy nem sajnos ez az igazság, a fiad meg inkább egy egészséges párkapcsolaton gondolkozzon, ne neked szólogasson be.

2023. júl. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
80%
Nem kötelező elfogadni.
2023. júl. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
86%
Elfogadni nem kell, de látványosan különbséget tenni sem. Ők nem tudtak volna bekapcsolódni a játékba? Életkorban nagyon mások, mint a két unokád? Hívtátok őket is játszani?
2023. júl. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
33%
Azon kellene gondolkodnod, hogy ezt miért itt kell megbeszélned idegenekkel...
2023. júl. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
67%
Azért semmibe venni őket és szeretni nem ugyanaz. Fájt volna velük is játszani? Mit tanulnak ebből a saját unokáis???
2023. júl. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
70%
Itt messze nem arról van szó, hogy nem tekinted sajátjaidnak őket, azt nem is kell. De egy vendéget is illik szórakoztatni, nem az, hogy "a lányom gyerekeivel elvoltam, játszottunk. A másik 2 gyerek elvolt magának." - igaza van a fiadnak abban, hogy ez sértő és bunkóság is.
2023. júl. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!