Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engedélyt kell kérnem és...

Engedélyt kell kérnem és elfogadnom?!

Figyelt kérdés

21 évesen, dolgozom, engedélyt kell kérnem ha menni szeretnék valahova?

És ha csak hétvégente találkozom a párommal, akkor megmondhatják a szülők hogy most én se mehetek a páromhoz hétvégén, és ő se jöhet? megtilthatják??

Baj nekik hogy hétvégeken vele találkozom, és nem otthon ülök velük meg csinálom a házimunkát..

Hétközben segítek azért, de figyelembe sem veszik.

Ordibálnak, hogy az van amit ők mondanak, a hátamra is üt anyám ha ideges lesz ekkor..

Meg azt mondják hogy a párom se bíztasson hogy nem kell már engedélyt kérnem. És hogy nem vagyok felnőtt.

Vicc kategória amit csinálnak!


2014. júl. 29. 10:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%

Jesszus.

21 éves vagy, dolgozol, gondolom adsz bele a rezsibe, kajába. Igazából semmi beleszólásuk nincs a dolgodba.

Hát igyekezz úgy intézni a dolgaidat, hogy minél előbb dobbanthass otthonról!

2014. júl. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%

én 21 éves vagyok, és nem kérek engedélyt, max tanácsot, de ha menni akarok valahova csak mondom, hogy hova megyek, vagy csak elmegyek és megmondom elmentem majd jövök...nálunk szerencsére nincs szigorúan fogva ez a dolog...amit a szüleid művelnek az tényleg vicc kategória...


21F

2014. júl. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Úgy gondolják, hogy amíg otthon lakom, csak az ő szavuk érvényes.

Ha el akarnék költözni, azt is elleneznék úgy érzem.


Emiatt sajnos nehezen megy a munka is, az emberekkel való kommunikáció, hiszen munkában felnőttként kezelnek, és úgy is kell helyt állnom, de nehéz ha otthon ennyire lehúznak.

2014. júl. 29. 10:25
 4/25 anonim ***** válasza:
91%
Nekem már 18-19 évesen sem mondták meg, hogy hova mehetek és hova nem, pedig önálló keresettel sem rendelkeztem. A középiskola után másik városba mentem egyetemre tanulni, egy ismerősömmel laktam albérletben. Mikor végeztem a sulival, otthon éltem fél évet, és akkor sem mondták meg, hogy hova mehetek és hova nem, mikor érek haza stb. 22 évesen költöztem el otthonról, összeköltöztem a párommal aki most már a vőlegényem. Tehát azok akik 18 évesen másik városba mennek tanulni, élni, dolgozni, azoknak sem mondják meg a szüleik hogy hova mehetnek és meddig, vagy mit csináljanak, szóval számomra érthetetlen, hogy 21-22 évesen még vannak olyanok akiket ennyire kontrollálni akarnak. Én sürgősen elbeszélgetnék velük, hogy már nem 15 éves tini vagy, hanem fogadják el, hogy felnőttél, attól függetlenül, hogy átmenetileg még velük élsz egy fedél alatt. Valamint megpróbálnék minél előbb különköltözni és teljesen önállósulni tőlük..
2014. júl. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Ha dolgozol, akkor próbálj meg annyi pénzt összeszedni, hogy elköltözhess, akár egy közös albérletbe valakivel egy külön szobába. Felnőtt vagy, nem tarthatnak vissza. 21 évesen én is csak elmentem, és csak odaszóltam, ha vélhetően 8 után érek haza. Meg kell érteniük, hogy felnőtt vagy, hiába ragaszkodnak a pici gyerekükhöz, az az idő már elmúlt, ez az élet rendje.
2014. júl. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
29%

"Úgy gondolják, hogy amíg otthon lakom, csak az ő szavuk érvényes. "


Nos, ha belegondolsz, igazuk van. Ha annyira nem vagy felnott, hogy onallo eletet élj, akkor nem csoda, ha gyerekként kezelnek.

Azt mondjuk teljes joggal tiltják meg, hogy a barátod ne menjen hozzad, hiszen az o lakásuk, ok döntik el, kit akarnak ott látni, kit nem.

Koltozz albérletbe, akar egyedül, akar a paroddal.

2014. júl. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
77%

Részben igazuk van, részben nincs. Gondolom, ha velük élsz, a párodat is oda szeretnéd elhívni, nekik pedig joguk van eldönteni, hogy kit mikor hívhatsz meg az ő házukba, még akkor is, ha felnőtt vagy.

Hogy te mikor hová mész, az más kérdés. Nálunk 18 éves koromig volt kérdezés, hogy "mehetek-e xy-hoz?", azóta már csak az van, hogy "megyek xy-hoz". De ha megkérnek, hogy ne most menjek, mert ezt/azt kellene csinálni itthon, akkor nem megyek. Az viszont egész más, ha nincs rendes indokuk a szülőknek, csak azért dirigálnak, mert az ő házukban laksz. Ha velem ezt csinálnák, rögtön szedném a motyómat és elköltöznék.

2014. júl. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%

nagyon gáz az ilyen viselkedés, lépj le amint tudsz


szerintem az ember ne azért csináljon gyereket, hogy utána hatalmaskodhasson felette

2014. júl. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

attol hogy velük él nem kéne gyerekként kezelni. az meg hogy az ő hàzuk, ez a legszenetebb dolog! az bezzeg jo hogy a kérdező az ő házukat takarítja! de jol már nem érezheti ott magát??

költözz el! én is azt tettem! 21 vagyok, külön élek tőlûk 3 éve. de bűntudatot csinâltak nekem emiatt is, vagyis pontosabban az anyám apuval semmi baj nem volt

2014. júl. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Milyen bűntudatot okoztak?

Úgy érzem, nekem is azt fognak okozni, ha úgy döntök elköltözöm :S

2014. júl. 29. 11:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!