Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért kellene elfogadnom őket?

Miért kellene elfogadnom őket?

Figyelt kérdés

Két gyerekem van.

Fiam és lányom.


Lányomnak van 2 gyermeke, az unokáim. Szeretem, imádom őket.

Fiam viszont csapongó életet él(t). Hetente új kapcsolat, buli, stb.


2 hónapja összejött egy nála 16évvel idősebb nővel. Nekem már ez fura, de nem szoltam, elfogadtam. Ő legyen boldog.

A nőnek van 2 gyereke (2 apától). 7 és 9 évesek. Én nem tudom őket unokáimnak tekinteni. 2 hónapja vannak együtt, ennyi idő alatt nem tudtam megszeretni őket.


Tegnap csaladi vacsora volt nálunk, lányom és fiam párjának a gyerekei is itt voltak. A lányom gyerekeivel elvoltam, játszottunk. A másik 2 gyerek elvolt magának.


Erre mikor mentek el, fiam teljesen ki volt akadva, mert ő úgy gondozza őket mint sajátjait, én miért vagyok ilyen.


Most komolyan nekem ugyan úgy kellene szeretnem őket, mint a saját unokáimat?


2023. júl. 20. 07:45
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
53%
Hamar ment a lepontozás, hiába, fáj az igazság.
2023. júl. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
80%

Így is többet vállaltál be, mint kéne. 2 hónapos kapcsolatban én még feltétlen az új barátnőt sem akarnám megismerni, nemhogy a gyerekeit. Majd ha komolyodik.

De családi összejövetelre menjenek a saját nagyszüleikhez, bazzus. Ott unokázzanak velük.

2023. júl. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
77%
Igazad van, és teljesen jól kezelted a helyzetet. Jogod van eldönteni, hogy minek hívjanak a gyerekek, ezt nem a fiad fogja eldönteni. Attól még lehetsz kedves velük, hogy nem akarod hogy mamának szólítsanak.
2023. júl. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
87%

Ez kabaré...ne haragudj, de szerintem a itt a fiad van nagyon durván eltévedve, te meg a körülménykehez képest is egy arany-nagyi vagy!

Két hónap után még neki se kellene a nő gyereit ismerni (azért egy anyuka, általában nem ereszti össze a gyerekeit minden jöttmenttel, akit még ő sem ismer), nemhogy neked, meg családi vacsorára összevegyíteni és vendégül látni az egész pereputtyot. Az, hogy ő két hónapo kapcsolatban egy 16 évvel idősebb nővel van, meg annak két apától két kölykét sajátként szereto, hát...az ő dolga.De ehhez a színjátékhoz ugyan ne kelljen már a normális embereknek is asszisztálni és úgy tenni, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne.

Aki szerint meg a gyerekeket is hívni kellett volna játszani, az látott már 1 ill. 3 évest? Ezek még jobbára babák, akik nem olyasmi játéékot játszanak, mint azok, akik a telefonjukkal is elvannak.

2023. júl. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
27%

Nekem nagyon jól esett volna ha gyerekkoromban a nevelő apám édesanyja elfogad vagy csak nem mutatja ki, hogy gyűlöl.

Én bár nem két hónap után de mamának akartam szólítani de nem engedte persze elfogadtam csak nem esett jól, hogy pl sosem lehettem a környezetében, sosem szólt hozzám stb...

Megértem te nem kedveled őket de egy gyereknek nem kéne kimutatni, hogy nem szívesen látott vendég.

Inkább ne hívd meg őket magadhoz, még rövid ideje vannak együtt amúgyis.

2023. júl. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
89%

2hónap után nagyon be sem szokták mutatni a gyereket, még az új párnak sem, nemhogy a rokonságnak. Már csak a gyereke miatt sem, nemajaróház az életük, hogy hol ez hol az van ott. Mahd ha komoly lesz.

Tőled sem várható, hogy egyből szeresd vagy unokának tekinsd őket, a gyerekektől sem, hogy egyből nagyinak gondoljanak. Ahoz sok idő és sok találkozás kell, hogy kialakuljon a kapcsolat. Az meg pláne, hogy mamának hívjanak. Egy 7 és egy 9 éves nem akar egy vadidegen nénit mamának hívni! Nekik is baromi kellemetlen egy új helyen, új emberek közt akiket családnak kell tekinteniük, pedig azt sem tudják kik azok. Nagyon elvan tájolva a fiad, a családi kapcsolatok nem így működnek. Jópár hónap után, ha a gyerek mondja akkor persze, hívjon mamának, ha úgy érzi kialakult az a fajta kapcsolat, de ne parancsra! Tökéletes addig az Ági néni.

2023. júl. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
77%
2 hónapos kapcsolatban "úgy gondozza őket mint a sajátjait" :D anyuka helyében egy két hónapos kapcsolatot a gyerekeknek be se mutatnék, nemhogy gondozza, NEMHOGY nagymamához vigyem, FŐLEG NEMHOGY nagymama unokázzon velük. Beteg.
2023. júl. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
79%
Elég lüke fiad van.
2023. júl. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, mivel a gyerekek tök más korosztály, meg 2 hónapja van csak együtt a fiad a nővel, veled értek egyet.
2023. júl. 21. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
92%
Két hónapos kapcsolat az nagyon lóf@sz, már bocsánat. 😀 Én még lehet be se mutattam volna őket ilyen korán. Fiad nagyon el van tévedve.
2023. júl. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!