Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Miért kellene elfogadnom őket?

Miért kellene elfogadnom őket?

Figyelt kérdés

Két gyerekem van.

Fiam és lányom.


Lányomnak van 2 gyermeke, az unokáim. Szeretem, imádom őket.

Fiam viszont csapongó életet él(t). Hetente új kapcsolat, buli, stb.


2 hónapja összejött egy nála 16évvel idősebb nővel. Nekem már ez fura, de nem szoltam, elfogadtam. Ő legyen boldog.

A nőnek van 2 gyereke (2 apától). 7 és 9 évesek. Én nem tudom őket unokáimnak tekinteni. 2 hónapja vannak együtt, ennyi idő alatt nem tudtam megszeretni őket.


Tegnap csaladi vacsora volt nálunk, lányom és fiam párjának a gyerekei is itt voltak. A lányom gyerekeivel elvoltam, játszottunk. A másik 2 gyerek elvolt magának.


Erre mikor mentek el, fiam teljesen ki volt akadva, mert ő úgy gondozza őket mint sajátjait, én miért vagyok ilyen.


Most komolyan nekem ugyan úgy kellene szeretnem őket, mint a saját unokáimat?


2023. júl. 20. 07:45
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
58%
Igazad van. Főleg két hónap után, neked total idegen gyerekek.
2023. júl. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell őket se elfogadni, se szereti. De ha vendégésbe hívtad őket, illett volna bevonni azokat a gyerekeket is a játékba és nem nyilvánosan utálkozni és éreztetni velük, hogy nincsenek szívesen látva.

Ha hozzánk jönnek felnőttek - nem barátok, hanem pl. a férjem üzleti partnerei -, az ő gyerekeikkel is játszom vagy bevonom a saját gyerekeimmel közös tevékenységekbe.

2023. júl. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell elfogadni de látványosan kimutatni sem kell a fogad fehérjét. Ők is gyerekek nem? Ugyanúgy tudtak volna veletek játszani ettől még nem kell úgy tekinteni rájuk mint ha az unokáid lennének de semmibe venni sem kéne a vendégeket.
2023. júl. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

A lányom gyerekei 1 és 3 évesek. Annyi volt a játék, hogy dobáltuk a labdát. Ha akartak volna jatszhattak volna. De ők ültek a fotelben, kb 2 órán keresztül és a telefont nyomkodták. Az egyik még hangosan is hallgatta a zenét, utána az anyjuk rászólt, duzzogva feltette a fülhallgatot és amíg el nem mentek le sem szedte a fejéről


Ugyan ugy vettem nekik is csokit, mivel tudtam, hogy koláznak csak (erre nem írok semmit) csak nekik 2 üveggel.

Egyáltalán nem volt kivetelezve, nem is ez volt a kérdés.

2023. júl. 20. 09:05
 15/30 A kérdező kommentje:

Most olvasom vissza. A lénseg lemaradt.

Fiam mondta a nagyobbiknak, hogy a mamától kérj.... én meg kijavízottan, hogy nem mama hanem Ági néni. Ezen borult ki a bili.

2023. júl. 20. 09:10
 16/30 anonim ***** válasza:
93%

Fiad párjának sem lehet túl sok esze..


Egy 2 hónapos kapcsolatban még baromira nem kellene bemutatni az új aktuális párt a gyerekeknek. Családi összejövetelre meg pláne nem kellene még egyiket sem kellett volna még elhoznia a fiadnak..


A fiad meg ne akarjon egy 2 hónapos kapcsolatra apukásdit játszani..


Itt csak is a gyerekek sérülnek ismét.

2023. júl. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
59%
Ági néni mondjuk kedvesen meginvitálhatta volna a gyerekeket egy kis játékra, egy gyerek magától szerinted oda megy? Gondolom nekik is új a helyzet nem kéne félre tolni őket akkor sem ha nem kedveled őket. A gyerekek nem tehetnek semmiről. Ha hozzánk idegen gyerek jön is odahívom játszani max annyit mond, hogy nem.
2023. júl. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
85%

Én teljesen megértelek, a fiad viszont teljesen el van tévedve. Nem nagyon épített fel itt semmit, rögtön fejest ugrott az apukásdiba, ennek 100% az lesz a vége, hogy megunja, elfárad és utána nyűg lesz a két gyerek, aztán az anyjuk is. Legyél velük is kedves, de nem kell, hogy mamának szólítsanak, van nekik nagyanyjuk.


Az anyósom más tészta, elváltak apósommal akit azóta kb halottnak tekint, és elvárja, hogy az aktuális párját hívja a gyerek papinak... Mi mindig javítottuk, mert a papi az az én apám meg a férjem apja, az aktuális palik meg Béci bácsi meg Imre bácsi voltak. Anyósom mindig forgatta a szemét, de mi döntünk.


Az apósomnak stabil párkapcsolata van, újra megnősült, mégse várja el, hogy a gyerek maminak hívja a feleségét, őt is nénizi, ott sose volt ebből probléma.

2023. júl. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
86%
Jó hogy nem elveszi a csajt 2hónap után. Látszik, hogy csak rövid és felületes kapcsolatai voltak.
2023. júl. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
86%
Még jó, hogy a kérdező a hibás itt is, megint. Ti betegek vagytok. 2 hónapos kapcsolatot pereputtyal együtt alapból nem viszünk haza, és főleg nem várjuk el, hogy családtagnak legyenek tekintve. De ha bezzeg a pasi írta volna ki a kérdést, őt szidnátok. Tényleg már az átlag IQ a béka segge alatt van ebben az országban, mert éppen arra támadtok, aki a kérdést kiírta. Logikusan belegondolni már nem megy, mert ahhoz egyel több bit kéne az agyatokba.
2023. júl. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!