Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tudom helyre hozni? Ma...

Hogyan tudom helyre hozni? Mamám szomorú miattam. Megoldódik magától?

Figyelt kérdés

Múlt héten volt nagyi szülinapja, és szinte minden fotót ami a családban volt, digitalizáltam, előhivattam és időrendi sorrendben albumban rendeztem neki ami a csaladjáról készült. Neten kutakodtam, és találtam egy archív felvételt amin a nagymamája bemutatkozik szégyenlősen és a mamám anyukája biztatja hogy énekeljen. Mamám nagyija egy népdalt énekel. Ezt ugye lejátszották neki. Mamám ott össze tört és nagyon sírt. Azóta folyamatosan szomorkodik, az albumot lapozgatja, és emlegeti mennyire hiányzik a családja, és a legszomorúbb amikor úgy fejezi ki magát, mint egy kis gyerek, hogy "hiányzik az anyukám". Nem demens, vagy ilyesmi csak szomorú az ajándékom óta. Mindig sokat mesélt az elhunyt szeretteiről,de ilyennek még nem láttam. Nagyon rosszul érzem magam. A család nem haragszik rám, vagyis ott unokatesóm megjegyezte, hogy "gratulálok, tönkre tetted a nagyit, miért nem vágtad inkább fejen lapáttal a szülinapján, az is jobb lett volna ettől".

Ez a szomorúság elmúlik magától szerintetek? Helyre tudom ezt valahogy hozni?


Szépen meg kérek mindenkit, hogy ha kommenteltek ne szidjatok, blamáljatok, mert nagyon bánt és tudom, hogy hibáztam.

Azt reméltem szép ajándék lesz, mert mindíg az elhunyt szeretteiről, nagyszüleiről, szüleiről mesél nekünk.



2023. aug. 28. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nagyon szép ajándék. El fog múlni ne aggódj. Természetes dolog, hogy feltörtek a régi emlékei, hiszen neki már ők nincsenek és hiányoznak neki
2023. aug. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

Igenis szép ajándék. Én is meghatodnek 30 évesen. Nyilván most a Mamád kicsit a hatása alá került, de ez normális, ne aggódj.

Unokatesodnak meg gratulálok, egy igazi suttyó.

2023. aug. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2

Unokatesóm megjegyzéseit már meg sem hallom, az igazából nem is érdekel. Mindig is arrogáns volt, velem meg különösen, azt gondolja az a fél év korkülönbség feljogosítja arra, hogy beszólogasson nekem (többnyire az említett stílusban). Mert Ő az idősebb! (17/l)...


Nagyon bízok benne, hogy jobban lesz a nagymamám, és újra látjuk majd nevetni. Itthon nem merem felhozni a témát, nem akarom, hogy erről beszéljünk, mindenesetre köszönöm a válaszokat!

2023. aug. 28. 11:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igazán becsülendő, hogy ennyi energiát fektettél az ajándékba és ilyen megható, személyre szóló dolgot sikerült adnod.

Az idős emberek sokszor érzékenyebbek már az idő múlására, de nem tudhattad, hogy ez ennyire nagy hatással lesz rá. Ne aggódj, el fog múlni, csak gondolom, nagyon rég (vagy talán soha?) nem láthatta ezt a felvételt, kell neki egy kis idő, hogy “rendezze” magában az emlékeit.

2023. aug. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Persze ha tudom, hogy szomorú lesz egyértelműen nem csinálok ilyet, csupán abban reménykedtem, hogy jól esik majd neki, és max öröm könnyek hullanak a szeméből. A felvétel nem videó, csak "egyszerű" hangfelvétel, akkoriban gyűjtötték össze a népdalokat a városunkban, és rátaláltam. Azóta is többször meghallgatta, meg hálálkodik szegény, hogy mennyire jó ez, el sem tudom képzelni, hogy ennyi idősen a nagyiját hallja énekelni és persze az anyukáját is beszélni. Tegnap tesóm el vitte autóval a tesójához és bátyám mondta, hogy nála volt az album amit tőlem kapott.

Köszönöm a válaszokat!

2023. aug. 28. 17:53
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Később szerintem azért csak az öröm fog maradni.
2023. aug. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan meghatottsag, emlekezes, amire nagyon is szukseg van. Nem egy frissen meghalt rokonnal zaklattad fel. Nem is traumatikus elmenyt rangattal elo.

Buta az unokatestvered.

Ez egyaltalan nem volt baj. Szoktak sirni idos emberek, sokkal jobb, mint az apatia vagy szorongas. Ha pedig meg idosebb lesz, szeretne talalkozni az odaat levokkel, ott, ahonnan meg senki nem meselte el, hogy letezik, de azt se, hogy nem.

2023. aug. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szép az ajándékod.

Lehet, hogy jólesne a nagymamádnak, ha együtt megnéznétek, és mesélhetne, beszélhetne neked. Kérdezd meg, hogy szeretné-e.

2023. okt. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!