Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Sos! Hogy bírjam ezt ki?

Sos! Hogy bírjam ezt ki?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy néhány hétre arra kényszerültem, hogy a Mamámnál legyek. Engem ő nevelt fel, amiért hálás vagyok meg szeretem is, de elviselhetetlen amit csinál egész nap. Depressziós, plusz Alzheimer-kóros, egész nap panaszkodik, a halálról beszél, meg arról, hogy minden milyen rossz, meg ez hogy halt meg az hogy halt meg. Fel alá járkál a lakásban, zajol, rám nyit öt percenként. Éjszaka arra kelek, hogy takarít, vagy éppen hangosan beszél magában. Nem tudok aludni sem..aztán meg ha nem egész nap vele foglalkozok, akkor jön a lelki zsarolás. Tudom, hogy csak pár hét, de akkor is megőrülök. Én most egy válság helyzetben vagyok, elveszítettem a munkám, ki kell találnom mihez kezdek az életben tök egyedül. Ez egy megterhelő állapot, és nem is tudok koncentrálni saját magamra így.. Beülök kávézókba pár órára, meg elmegyek a városba, de ennyit tudok tenni. Barátaim ebben a városban nincsenek..teljesen ki vagyok merülve és nem bírom ezt így..:(


28/N



2023. szept. 8. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Bármilyen munkát el kellene vállalnod, amiből kijön egy bérelt szoba. Aztán onnan keresel mást. Ezt a nagymamát nem lehet kibírni.
2023. szept. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azon vagyok..de pár napja költöztem haza külföldről. Még folyamatban vannak a dolgok..
2023. szept. 8. 17:46
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Igyekezz minél gyorsabban, és minél kevesebb időt tölteni a nagyanyáddal egy légtérben. Aki egyébként magára fogja gyújtani a lakást.
2023. szept. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem fogja, nagybátyám napi szinten itt van vele.
2023. szept. 8. 18:10
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja igen, mondanom sem kell, hogy amikor a szintén stikkes nagybátyám is itt van, akkor meg azt hallgatom, ahogy 5 percenként leordítja nagyanyám fejét, ha csinált valami hülyeséget (legyen az kisebb, vagy nagyobb dolog). Szóval..agyrém. Én őket kb többet látni nem akarom. Vagy csak fényévente.
2023. szept. 8. 18:21
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is nagyanyam (ha a mama az nagyanyut jelent?) Alzheimeres volt. Sokszor volt aggressziv, pszichotikus, 2 - 3 ev alatt belehalt. Szornyu volt. Csak tatogni tudott, etetni kellett peppel, ordibalt mint egy gorilla a semmibe, pakolta a kutyat a pultra, a furdetes kulon nobel dij. Pelenkazastol kezdve az altatas.


Ez szerintem a legrosszabb nem az Alzheimeresnek, hanem akik korulotte vannak es csaladtagok. Mert ok meg tudatosan fogjak fel az o oruletet, pszichozisat, de o mar nem, o mar 1mp-re sem emlekszik szinte. Nincs tudata. De kart tesz anyagilag, lelkileg, erzelmileg, fizikailag is neha a csaladtagban.


Kegyetlen dolog de be kell adni valahova. Szarul fogjak kezelni igen, de en ebben nottem fel mert egyutt laktunk, es amilyen nyomot hagyott bennem reszben amiatt vagyok mentalis beteg szerintem azon kivul hogy anyam ongyilkos lett (de mar reg elvaltak a szuleim). Nagyapam ragaszkodott hogy ne adjak be, de az lett a vege.


Ezt tilos, tilos vegignezni. Nemhogy megelni. Intezetbe rakni mert borzaszto latvany ahogy latod a szemed elott ahogy lerohad egy ember agya es csak tatogni tud meg hallucinal, ordibal es pelenkaznod kell. Kb olyan mint egy kisbaba 1 honaposan. Azonnal intezet. Ha elerte azt a stadiumot ahol nincs tudata csak orjong, akkor intezet. Nincs ertelme magatoknal tartanotok ot es gondozni mert csak nektek lesz rossz neki mar nincs tudata o nem tudja hogy neked ez mennyire faj csinalni vagy akar nezni 11 evesen. En pl. akkor lattam az ilyeneket. Sajnalom. Az ilyen helyzetekben kotelezonek kellene bevezetni az euthanasia-t. Se a paciensnek (pacienseknek... csaladtagok) nem jo se senkinek. Rettento.

2023. szept. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy leírtad. Sajnálom, hogy ezen kellett keresztül menned. Borzasztó lehetett.

Én is így látom, hogy idővel be kéne adni egy otthonba, ez mindenkit csak felőröl, mert egyre rosszabb lesz..a nagybátyám sajnos rohadt makacs ember, és ő sem tudja mi tévő legyen, de nem akarja intézetbe adni :( pedig ennek így nem lesz jó vége :(

A szomszédokat is zaklatja néha…esik-botlik folyton.

2023. szept. 8. 18:42
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Valaki lakótársat ekresni akivel megosztanátok egy albérletet?
2023. szept. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
16%

"néhány hétre arra kényszerültem, hogy a Mamámnál legyek. Engem ő nevelt fel, amiért hálás vagyok meg szeretem is"

ez komoly? inkább otthagyod az ordítozós nagybácsival a beteg mamát, csak, hogy neked kényelmes legyen?!

hát gratulálok...

2023. szept. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%
Kicsoda maga, hogy beleugasson a más életébe, 9-es?! Mi köze hozzá, ki kérte a véleményét?! A saját háza előtt söpörjön! Költözzön maga össze az elmebeteg vénasszonnyal, ha annyira sajnálja!
2023. szept. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!