Hogy bírjam ki?

Figyelt kérdés

A nagyink hozzánk költözött. Roppant rigolyás, makacs, őskori szatyor.

Nem titkolom, ki sem tudom állni. Olyan megszólalásai vannak, hogy az hihetetlen.. de nem ez a fontos.

Nehezen mozog ezért került ide. Mivel könnyen elkell tudnia érni a wc-t ezért a nappaliban alszik.

Anya reggel és este is fürdeti.

Az esti fürdés után azonban reggelre roppant büdös lesz. Nem is tudom leírni ezt a szagot, nagyon szúrós, és az egész nappali olyan szagú!

Ablakot, ajtót nem lehet nyitni, mert Ő 30 fokban is fázik. Ha nyitva merem hagyni az ajtót, hogy legyen egy huzat, ami kiviszi azt a büdös, halál szagot, akkor meg elkezd sírni, hogy Ő megőrül a huzattól. (Hozzátenném, hogy én semmit sem érzek belőle).

Emellett állandóan böfög..(nappali egybe van nyitva a konyhával..)

Kész öröm enni. A WC-zésről nem is beszélve. Elmegy a wc-re, 2 perc már az egész házban szar szag van. Nem értem, hogy lehet ilyen büdös.

Persze a hétköznapokat sem könnyíti meg.

Ha bármit mondok ami neki nem tetszik, akkor megsértődik és elkezd sírni. Múltkor nézte a tv-t, az az úszó edző volt a tv-ben, aki megerőszakolta a nőket. Én megszólaltam, hogy felkéne kötni az ilyen embereket. Ő meg: Hazugság, az egy jó ember. S elkezdett ordibálni a tv-ben interjút adó nőnek, hogy ne hazudgáljon.

Pár perc múlva elkezdett bőgni. Kérdezem: Mi bajod van mama?

"Velem még nem beszélt így senki..."

Miközben egy rossz szót nem szóltam.

Emellett gyógyszer mániás, és néha fantáziál, olyankor járkál, nem tudja hol van.


Így nyári szünetben még valahogy elviselem. De már itt az iskola.

Nem tudok normálisan reggelizni. Ahogy bejön a tél, tényleg bekell mindent zárni, na akkor még büdösebb lesz. Volt egyszer itt télen. Na egy haláltáborba nincs olyan szag szerintem, mint ami itt volt.

Megőrülök..

Most is beszart.. érzem a szagot...



2016. aug. 9. 02:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
64%

Hány éves vagy, milyen iskolába jársz? Ha el tudod magad tartani akkor dobbants, ha szükség van a családod támogatására akkor viseld el, ennyire egyszerű. Én nagyon megértelek, én is laktam együtt a nagyimmal pár éve amikor hozzánk költözött, nem volt könnyű semmilyen szempontból, de muszály volt kibírnom mert nem volt máshol aludnom.


Sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél, de ez van, agyon mégsem csaphatják az öregeket. Gondolj arra hogy leszel te is ennyi idős és te is rá leszel utalva a fiatal rokonaidra.


23f

2016. aug. 9. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Tegnap este amikor elaludt, kinyitottam az ablakokat. S hirtelen megtelt normális levegővel a szoba.

Elmentem lefeküdni. Hajnalban arra kelek, hogy ordibál és sír anyáért, hogy direkt kib*szott vele valaki. Ő megfagy, és nem bírja már ezt. Persze anya nem akarja megbántani. A szép szó sem segít..

Jelzem, hogy tegnap este 25 fok körül volt kint.

2016. aug. 9. 02:25
 3/32 A kérdező kommentje:

Egyetemre járok. Még ithton kell maradjak minimum 2 évet.

Nekem nem lenne vele semmi gondom, már elfogadtam, hogy amikor eszek akkor mindig böfög. Nem is beszélek vele sűrűn, mert Ő megakadt a 60-70-es években. Minden gyermekét elűzte maga mellől. Kivétel anya, aki betegesen ragaszkodik a nagyihoz.. Persze a nagyi Őt sem kíméli. Anyán jönnek ki a betegségek, amióta itt van. Székrekedés, ideggyulladások, stb.

De ez a büdös szag...

Normálisan, hogy indulok el az iskolába ha meg sem tudok reggelizni? Az egész napomat tönkrevágja ez a rigolya.

Tényleg semmi bajom nem lenne vele, ha nem lenne ennyire kiállhatatlan szipirtyó.

Jah a másik kedvenc mániája, a nyugdíjával való vagdalkozás..

20ezer a gyógyszere, 10 ezer számára a rágcsák, másik 5 az újságai, amiben lakott ház az albérlet, azt nem akarja visszamondani, ezért az is havi 30 (Ő ha felépül visszamegy... persze nem fog már felépülni, de én örülnék a legjobban neki), 20 ezer alsó hangon a kajája, emellett napi 2x fürdés, egész nap tv-zés, ereszti a wc-t is 10 percenként, stb.

Jah és kap havi 70-et. :)

2016. aug. 9. 02:35
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Tudom most nehéz és szokatlan helyzetbe kerültél, de egyszer mind megöregszünk - És ki tudja hova jutunk, milyenek leszünk mi magunk?


A mamád biztosan nem tehet róla hogy ilyen. Az idősek tényleg fázósabbak, és abból amit írtál nyilvánvaló hogy a mamád érzelmileg labilis. Talán némi agyérelmeszesedés is van a dologban. Próbálj meg türelmesebb lenni a mamádhoz, és kicsit másként állni a dolgokhoz. Persze ezt mondani könnyű, de át tudom érezni milyen helyzetben vagy. Én is gondoztam a nagymamámat, szegény a végén már annyira demens volt hogy azt hitte két másik emberrel él együtt (pedig "mindkettő" én voltam). Ezt még lehetett is volna kezelni, ami durva volt hogy az "egyik" lányt nem bírta, és én sosem tudtam mikor fogad ellenséges, esetleg agresszív hozzáállással. Lelkileg borzasztó volt megélni. Pedig szegény igazán nem tehetett róla.

2016. aug. 9. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
73%

"Most is beszart.. érzem a szagot..."


XDXD Ez bazzeg, ez best off! XD


Amúgy tudom mire gondolsz, én a boltban szoktam rendszeresen összefutni büdös öregemberekkel, de olyan csípős izzadság szaguk van, hogy szúrja a szemem és könnybe lábad. Nem hiszem, hogy a korral jár, nekem egyik öreganyám, se a megmaradt egy szem öregapám nem olyan büdös, mint azok.

Tanácsot nem tudok adni, max részvétet.

2016. aug. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
41%
Mit tennél ha a te anyádról lenne szó? Erre gondolj. Annak idején amikor baba volt ellátta, most visszajár a gondoskodás. Ha te egy okos egyetemista vagy tudnod kellene kommunikálnod a nagyival, hogy szellőztessünk többszőr addig itt ez a jó meleg takaró. A huzat nagyon rossz az időseknek, majd megtudod!
2016. aug. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
33%
Majd az örökölt pénz nem lesz büdös mi, te kis tahó!
2016. aug. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
65%

Megkérdezhetem, milyen egyetemre jársz? Mert roppantul érdekelne.


Kezdem azzal, hogy nem, nem kötelező még két évig otthon laknod, nyugodtan mehetsz kollégiumba, és dolgozhatsz, ahogy még többezer egyetemista is teszi ezt egész évben.


Másrészt: próbáld meg használni a fejedet!


Bármilyen hihetetlen, ő tényleg fázik! Tudod, az ő korában már nem olyan a keringés, mint 20 évesen, ezért van, hogy jobban érzi a huzatot, egyből kiszúrja, ha kinyitod az ablakot, mert valóban hidegnek érzi. Hamarabb kihűlnek a végtagok, főleg a lába, mivel ott a leggyatrább a keringése. Nem véletlen, hogy a kamaszlányok nyáron szinte pucéran járnak, az öreg nénik meg otthonkában, zokniban, mamuszban, kendőben, és kardigánban. Gondoltad, hogy hagyományőrzésből?!

Az emésztése sem olyan, mint 20 évesen. Ezért vannak a rossz szagok, a böfögés, és a kellemetlen szagú széklet. Most komolyan ezért hibáztatod?! Tudod, a nagynéném esetében is először ezt vettük észre. Aztán anyám addig erőszakoskodott, amíg el tudta rángatni orvoshoz, ahol kiderült, hogy áttétes gyomorrákja van. Szóval okkal volt meglehetősen büdös a lehelete IS. Akkor jósoltak neki az orvosok 5 hónapot.

Egy alapos kivizsgálás ki tudja, mit derítene ki nála. Inkább ezzel legyél elfoglalva.


Ezen kívül a szellemi leépülés enyhébb jeleit mutatja. De annyira azért nem buta a néni, hogy ne érezze, hogy utálják és útban van, úgy néznek rá, mint egy darab sz.arra. Ezért sír mindig, és ezért ilyen sértődékeny.


Gondolj arra, hogy bármilyen hihetetlen, valószínűleg anyád is érzi a szagokat, ő is hallja a böfögést, neki is furák a nagyi dolgai, de ő valamiért mégis zokszó nélkül teszi a dolgát. Tudod, ezt hívják tiszteletnek.


Egyébként ne aggódj, ha ennyire le van épülve, még pár év, és ott fogod találni a nappaliban holtan. Aztán lehet örülni, hogy végre megszabadultál tőle. Szóval egy kis kitartás, és táncolhatsz a sírján.


Aztán imádkozz minden este, hogy a te szüleid 60 évesen meghaljanak, így nem fenyeget az a veszély, hogy ha idősek lesznek, magatehetetlenek és büdösek, akkor neked kell őket elviselni meg pátyolgatni.

Azt látatlanban lefogadom, hogy az öregek otthonába a 3-5 millás beugrót nem fogod tudni (akarni) kifizetni, úgyhogy marad az otthoni ápolás, vagy hagyod őket a saját házukban kihűlni vagy éhen halni.

Szerintem ők is jobban járnak, ha 60 éves kor körül beszereznek egy végzetes szívrohamot.

2016. aug. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

#6 Az édesanyám nem olyan, mint a nagyim. Ha olyan lenne, mint a nagyim akkor garantált lenne számára az öregkori otthonban élés.

A nagyim bármennyire is fura elhinni, nem jó ember!!

Egész életében alkoholista, és gyógyszer függő volt. A gyógyszer még most is megmaradt.

Elhagyta anyáék apját egy mondvacsinált okért.

Lett egy új pasija aki ugyanannyira kiállhatatlan, mint Ő. Zsák a foltját..

Szóval még pár érdekesség a nagyimról:

- Anyának és a tesójának kellett mindent csinálnia. Nagyi a munka mellett gyerekfelügyeletet vállalt, és rábízta a 7-8 éves gyerekeire az elvállalt gyerekeket.

Amikor hazaért addig ivott amíg csak bírta.

Mindig szekálta anyut!

Kijelentette anyunak fiatal korában, hogy vagy elmegy dolgozni vagy költözzön el. (Anya eléggé beteg, nem terhelhető nagyon).

Ezen felül az új pasija miatt a nagybátyámat elűzte magától.

A másik gyermekét is elűzte, akivel egy apróság miatt nem akar már több éve beszélni.

Anyáékat konkrétan a nagyim keveset nevelte, nagyi tesójának a felesége nevelte Őket. Nagyi reggel kelt, elment dolgozni, ahogy végzett pasikkal találkozgatott.., és csak nagyon későre ért haza.

Mindene az, hogy mások mit gondolnak róla.

Ő nem feledékeny, sőt tiszta amikor nem gyógyszerezik.


Száz szónak is egy a vége. Nagyon undorító a nagyim.

Ezek meg csak a jéghegy csúcsai..


Mint említettem a nagyimmal nem lehet kommunikálni olyan témában ami neki nem tetszik.

Ha megszólalok, hogy nyissuk ki az ablakokat, akkor elkezdi mondani, hogy fázik. Amikor megemlítem, hogy kellemetlen szag van. Akkor azonnali bőgés, és elkezdi mondani, hogy Ő nem büdös, nem miatta van.

(Erre sem mondok már neki semmit..)

Nem egy normális öreg néniről van szó.


Nem ide tartozik, de: Van a szomszédunk, 78 éves. Egyszerűen álom természete van. Kedves, fura módon soha nem érzem büdösnek. Normálisan tud bármilyen témáról beszélgetni. (2 évves idősebb, mint a nagyim)


#7 :D :D Örökölt pénz? :D Jó vicc.

Annyira hülyén élte az életét, hogy 5ft-ja nincs.

Most is mi tartju el, mert az igényei erősen meghaladják a pénzbeli korlátait.

Amikor idejött, hirtelen sok plusz költségünk lett, pl. a víz számla megduplázódott.


#8 Gazdasági szakra járok.

Én meg kezdeném azzal, hogy ÉN VAGYOK ITTHON!

Nehogy már én költözzek el, egy büdös vén szatyor miatt. Főleg úgy, hogy a szüleim támogatnak, és megmondták, hogy addig maradok amíg akarok. Nem volt olyanról soha sem szó itthon, hogy pakoljak.

Fura lenne nekem kimenni abból a házból, ami a szüleimé, és amibe nagyim 10Ft-ot nem tett.

Kollégium, és munka is értelmét veszti így.


Fázik, elhiszem. Attól büdös marad! Öltözzön fel! De néha meztelenül fekszik a nappaliban, csak magára terít egy törölközőt, mert összeszarta a nadrágját, azután anyával ordibál, amikor azonnal kiakarja mosni. "Ráér. majd holnap elég kimosni" Utána sír.


Kamaszlányos példát sem értem. Annak az eredménye majd a mostani generáció öregedésénél lesz megfigyelhető. A régi emberek nem mutogatták magukat, nyáron sem! :)


Böfögést, szarást is tudja kontrollálni. Amikor eljött ide a testvére 1 napra. Egész nap nem böfögött, nem is volt az a büdös, rohasztó fingás szag.

Alapos kivizsgálás... mindig bőg ha orvoshoz akarjuk vinni. Anyával vitázik, hogy Ő nem megy. Nem kell lenézni az embereket... anya igenis törődni akar vele. Már minden ilyesmit megakart csinálni.

Lenézés sem véletlen alakult ki. Ahogy viselkedik, tökéletesen elég hozzá.

Tiszteletet kikell érdemelni, nem elvárni. Na ez nem lett kiérdemelve.

TUDOM, HOGY FURÁN HANGZIK EMBEREK!! AZONBAN vannak rossz emberek is! Na belőlük nem a teréz anyu nagyszülő lesz, hanem ugyanúgy megsavanyodott, rossz emberek maradnak!

Nem is értem, hogy miért támadják be az embert. Mintha hazudék, egy kiállhatatlan vénség. Persze nehéz elhinni ha neked jó volt a nagyid, vagy nincs annyi tapasztalatod az életben, hogy lásd vannak rossz emberek is.

Van előttem jó-rossz öreg néniből is. Az én nagyim rossz volt világéletében, az is maradt.

2016. aug. 9. 09:04
 10/32 anonim ***** válasza:
34%
Te sem vagy jobb kérdező.Anyukádat is bedugnád otthonba ha elviselheztetlen lenne.Gratulálok.Emberségből megbuktál.Egyébként bicskanyitó a stílusod.Elhiszem,hogy nem volt szent ember a nagyid fiatalabb korában,de akkor is a nagyid,és anyukádnak az édesanyja.Mind emellett beteg.Szóval empátia.Költözz kollégiumba ha nem tetszik.
2016. aug. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!