Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamám miért ennyire irigy...

Nagymamám miért ennyire irigy rám,holott ő nevelt fel?

Figyelt kérdés
A barátommal való összeköltözés miatt nagyon sok dologra szükségem volt a konyhában,hogy sütni,főzni tudjak. (mivel otthon nem volt semmim,nem is lehetett,így itt kellett mindent megvegyek). Nagyon boldogan újságoltam telefonon a mamának, hogy milyen klassz dolgokat sikerült beszereznem,és milyen jó árakon. Erre fel, még csak azt sem mondta,hogy jajj kislányom,de örülök.Még fel is ajánlottam neki,ha bármire szüksége van,és esetleg nekem több is van belőle (kiszúró forma, tál ami nem kell,stb), nagyon szívesen odaadom."Neki nem kellenek ilyen mocskok,majd ha kell,akkor vesz magának", na meg persze ehhez hasonló hangzatos kedvességeket is kaptam már tőle..Nem tudom,hogy miért irigy,miért nem tud örülni annak,ha nekem jól mennek a dolgaim, és sikerül egy kicsit "otthonosabbá" tennem a környezetemet..Ez nem csak a konyhai dolgokkal van így,mindenre irigy,ha tudok újat venni. A legutóbb hazalátogatáskor a barátomtól kapott parfümömet akarta elkunyerálni, de kivételesen nem engedtem. (korábban 1-2 dolgot már megkapott tőlem,amit nem használtam,és kellett neki).Lehet ez amiatt,hogy a 3 gyerek után nem ment vissza dolgozni,és nem volt saját keresete? Vagy nem is tudom,hogy lehet egy nagymama irigy az unokára, amikor ő nevelte fel..
nov. 13. 12:50
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Talán zavarja, hogy már a magad ura vagy. Nem tud mit kezdeni azzal, hogy önálló életet élsz.
nov. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Ebben biztos,hogy van valami.Most is szeretne akkor hazaugrasztani,amikor ő gondolja..mert ilyen meg olyan munka van épp..Pont emiatt is van már 2 hete sértődés, mivel nem mentem haza kukoricát szedni,mert épp munka volt nálunk is,és mert nem is voltam jól.
nov. 13. 13:14
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

Én lehet, hogy venném a bátorságot és megkérdezném tőle, hogy pontosan miért szólja le azt, ami jó? Irigy? Megmondanám, hogy mondja el, hogy mi a helyzet, mert irigynek tűnik az én szemszögemből.

Amúgy meg biztosan az a baja, hogy ő nem volt ilyen önálló, vagy az, hogy nem házasodtatok össze és úgy éltek együtt. Az idősebb korosztály ragaszkodik a formaságokhoz.

nov. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
4%

Keresem,de nem találom hol az irigység? 🤷

Nem tudom hány éves vagy,de mint egy 12 kisgyerek kb azon a szinten vagy.

nov. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%
Hat sajnálom, tényleg a te kedvességedre nagyon ocsmányul reagalt. Lehet mert nem tudta elcsórni a parfümöt? Képes lett volna elvenni az unokájától? Aki fiatal es kell neki az illat ? Hogy minek kell neki, hogy kenje a fonnyadt nyakára? Nem szégyelli magát! Hihetetlen hogy milyen szepen megmutatkozik néha az igazi érzés irántunk a nevelőinkben!
nov. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudja feldolgozni a veszteséget, hogy kirepültél, a saját lábadon is teljesen jól megálló önálló felnőtt ember lettél, és ő így már nem nélkülözhetetlen ember az ő szeretett kis unokája életében. Valamint összecuccoltál a barátoddal, és így már bizonyítottan nem ő van nálad az első helyen.
nov. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
30%
Láthatod, hogy az ördög lakozik benne! Belülről rohadt ! Aki így képes beszelni az unokájával aki kedvesen felhívja es boldogan csacsog, az nem ember hanem valami állat! Kéne örüljön a te örömödnek, hogy jól vagy! Akkor is ha dögledezik vagy nem volt ki leszedje a nyamvadt kukoricáját! A szeretet ilyen örül a te boldogságodnak!
nov. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
31%
6 os itt semmi szeretetről nincs szó!
nov. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
17%
#8 De, pontosan ezért van. Akit szeretsz, azt a lelked nem engedi el egykönnyen, nyilván veszteséget fogsz átélni és ezt egy folyamat feldolgozni. Aztán ennek valakinél sajnos igencsak káros megnyilvánulásai vannak, szélsőséges esetben akár maga a viszony is rámegy.
nov. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%
Ne haragudj 6 os, de ha szereti az unokáját , akkor örül annak hogy önálló, hogy boldog es hogy kirepült ! Vele egyutt örül . Nem vágja le a lábait hogy vele maradjon!
nov. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!