Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan vegyem rá nagyapámat,...

Hogyan vegyem rá nagyapámat, hogy többet pihenjen végre?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Én egy 18 éves srác vagyok, aki jelenleg a 86 éves nagyapjával él aki hála még egy 10 évet is letagadhatna egészségi állapotát illetően, mert a korához képest nagyon jó "kondícióban" van. Ebből adódik viszont az a probléma, hogy le sem lehet állítani reggel 6 órától, amíg le nem fekszik, egyetlen percre sem. Autót még tud vezetni, így átlagban reggel 7 körül elindul kocsival a piacra, és onnantól csak megy, vásárol, dolgozik itthoni kisebb-nagyobb barkácsmunkákat szinte megállás nélkül. Viszont 2 hónapja észrevettem, hogy egyre fáradtabb, és sokszor estére már majdnem elájul, remeg, nincsen jól, és a vérnyomásával is szoktak lenni ilyenkor problémák. Kérdeztem már tőle, hogy miért van ennyi teendője majdnem 87 évesen? Válaszra sem méltatott. Pár nappal ezelőtt felajánlottam neki, hogy segítek legalább a teendői felének elvégzésében. Nagyon kedvesen de rögtön visszautasíotta.


Tegnap például a gáztűzhely teljes kitakarításának állt neki este 7-kor, amit én is pontosan ugyanúgy megcsináltam volna! Ma reggelre megint arra panaszkodott, hogy nagyon nincsen jól! Ezt már nekem fáj nézni. Hogyan állítsam le, vagy hogyan fogadtassam el vele, hogy már nem 40 éves, és én is bármikor szívesen segítek neki?


18/f.



febr. 24. 14:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Reggel le kell ülni vele, megbeszélni a napi teendőket és ELOSZTANI. Ezt te csinálod papa, ezt meg én. Nem beszélni kell arról, hogy szivesen segítesz, hanem neki kell állni és csinálni.
febr. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudod leállítani, ö ebben nött fel, aki "nem nyüzsög" az "lusta" az ö fogalmai szerint.

Ha beleegyezne abba, hogy nap közben pihen, elkezdene leépülni1

Az egyetlen, amit esetleg tudsz, hogy a nehezebb mukákat elöbb megcsinálod (megkérdezés nélkkü), mit ahogy ö belekezdene. Vagy esetleg megkérheted, hadd csináld te, mert "meg akarod tanulni", ö csak mondja neked, mit hogy kell. (Akkor is, ha meg tudnád egyedül is csinálni.

febr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én papám is ilyen, ő még "csak" 78, de simán nekiáll bármilyen nehéz fizikai munkának.

Ha valaki valamit megcsinál helyette előbb, először felháborodik, aztán talál más elfoglaltságot. Ő még dolgozik is délelőtt. Szerintem ez élteti, egy semmittevős vasárnap délelőtt már zizeg, akkor nekiáll pakolni.

Vele annyit tudtunk tenni, hogy néha legalább alszik egy rövidet ebéd után.

febr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező, az idős emberek - akár kimondják, akár nem -, de úgy kelnek és úgy fekszenek, hogy hátha ez az utolsó napjuk.

Apám is mindent elrendezett; szerszámok, közüzemi számlák...és úgy ment el.

Talán a nagyapádat is ez motiválja. Nem tudom, hogy így van-e, de megírtam..

febr. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#3 Na nálunk még ez sem megy, múltkor megkértem pihenjen már, látom rajta nagyon nincsen jól, 5-10 percig sikerült becsukott szemmel feküdni, utána fel is kelt...😅😐
febr. 24. 15:06
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

Ezzel te se leszel másképp, ha ezeket megtudja még csinálni az számára azt jelenti még él és létezik és ez öröm jóérzés neki, ha majd nem bírja nem csinálja.

Apum és nagyim is ugyan így volt, aztán hírtelen elmentek.

Nagyapám is szeretett volna dolgozni, de ő nagyon le volt rongyolódva, csak a rádiót hallgatta meg sodorta a dohányt, ő asztalos volt. Írassál neki Nutridrinket, ez egy tápanyag időseknek, napi 2 legalább, vagy kérdezd meg meginná-e ezt: Jumbo (1,32 kg) ez is erősítene rajta, napi 8-10dk elég lenne, az idős szervezet már nem úgy hasznosítja a bevitt energiát, és keveset is visz be, emiatt is gyenge ill a 86 év az 86 mindenkinél. De persze elbeszélgethetsz vele, de úgy se fog engedni elég vsznű, abba a korba az ember szeretne még mozogni, tenni venni kitartani, még élni egy kicsit.

febr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ami esetleg segíthetne, hogy nyugodtan elgyn kis ideig, ha megkéred, meséljen el valamit a régi életéröl, az akkori szokásokról, stb - de nem biztos, hoyg müködik, ha nem beszélgetös tipus.
febr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#4 Igen, de ilyen idősen túl a 80+-on egyáltalán nem egészséges folyton menni, és csinálni, mivel a korából kifolyólag, ha tetszik, ha nem, nem bír annyit, és ő lesz rosszabbul hosszútávon. Volt már rá példa, hogy elkezdtem mosogatni, és még a tányért is kivette a kezemből, hogy "majd ő csinálja.." Szerintem bőven elég lenne, ha az ő nevén lévő adminisztrációs ügyeket elintézné pld.: posta, orvos, jogosítvány alkalmassági, de a többit simán tudnám én is, ha hagyná ugye.
febr. 24. 15:13
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Esélytelen. Anyósom - apósom a covid alatt, mikor a "maradj otthon" ra kényszerültek, először rendberakták a házat, a kertet, mindent két kézzel. Majd amikor elfogyott a tennivaló, jöttek hozzánk szerelni, felújítani, gazolni, amit csak el lehet képzelni. Tétlen hetek után lebetegedtek,türelmetlenek, kötekedők lettek. A tilalom megszűnése első napján meggyógyultak 😃
febr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

"Szerintem bőven elég lenne, ha az ő nevén lévő adminisztrációs ügyeket elintézné pld.: posta, orvos, jogosítvány alkalmassági, de a többit simán tudnám én is, ha hagyná ugye."


Az ö korosztálya szerint a "papírmunka" nöknek való játszadozás, nem munka, ami nem lusta, az fizikai munkát végez.

Te hiába látod, hoyg megeröltetö neki, ö sokkal rosszabbul érezné magát, ha csak pihenget, mert ettöl kezdve nem tartaná magát embernek, csak tehernek, és rohamosan leépülne , az ilyen idösek ha nem tudnak dolgozni, pár hónap alatt belehalnak a hasznontalanság érzésébe.

febr. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!