Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan vegyem rá nagyapámat,...

Hogyan vegyem rá nagyapámat, hogy többet pihenjen végre?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Én egy 18 éves srác vagyok, aki jelenleg a 86 éves nagyapjával él aki hála még egy 10 évet is letagadhatna egészségi állapotát illetően, mert a korához képest nagyon jó "kondícióban" van. Ebből adódik viszont az a probléma, hogy le sem lehet állítani reggel 6 órától, amíg le nem fekszik, egyetlen percre sem. Autót még tud vezetni, így átlagban reggel 7 körül elindul kocsival a piacra, és onnantól csak megy, vásárol, dolgozik itthoni kisebb-nagyobb barkácsmunkákat szinte megállás nélkül. Viszont 2 hónapja észrevettem, hogy egyre fáradtabb, és sokszor estére már majdnem elájul, remeg, nincsen jól, és a vérnyomásával is szoktak lenni ilyenkor problémák. Kérdeztem már tőle, hogy miért van ennyi teendője majdnem 87 évesen? Válaszra sem méltatott. Pár nappal ezelőtt felajánlottam neki, hogy segítek legalább a teendői felének elvégzésében. Nagyon kedvesen de rögtön visszautasíotta.


Tegnap például a gáztűzhely teljes kitakarításának állt neki este 7-kor, amit én is pontosan ugyanúgy megcsináltam volna! Ma reggelre megint arra panaszkodott, hogy nagyon nincsen jól! Ezt már nekem fáj nézni. Hogyan állítsam le, vagy hogyan fogadtassam el vele, hogy már nem 40 éves, és én is bármikor szívesen segítek neki?


18/f.



febr. 24. 14:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez élteti.

Szerintem annyit tudsz neki segíteni, hogy a nehezebb dolgokat együtt csináljátok. Együtt is vagytok, gyorsabban is végeztek.

febr. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne tudd meg mennyit mondtam a nagyinak hogy ne csinálja. Hogy iktassa ki az életéből a piócákat. Hogy nem takarítónő a saját házában. Visszaemlékezni is fájó. Rengeteget beszélgettem vele és rengeteget át is vettem annak ellenére hogy nem láttam fernek.

Én azt látom hogy ezeket az embereket amilyenek a papád és a nagyi nem lehet meggyőzni, mert tenni tenni és tenni kell. Amit felállítottak fiatalon rendszert még mindig abban élnek. Meg lehet próbálni persze, talán neked sikerült. Sok sikert

febr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
74%
Sehogy, tudja ő hány éves csak nem akarja elfogadni,hagyni kell egyre kell figyelni nem szabad olyat csinálni ami már tényleg árt magának,mondjuk az autó vezetés pont ilyen.
febr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
tėnyleg őt az ėlteti hogy dolgozik intėzkedik.
febr. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamám dettó ugyanez. Egész nap pörög, pakol, hajnalban kel még hétvégén is, hogy 10re elkészüljön a főzéssel és mehessen ablakot pucolni stb. Milliószor mondtuk már neki hogy pihenjen, ne robotoljon annyit, főleg hogy rengetegszer volt már arra példa hogy leesett valahonnan takarítás közben és megsérült. Sajnos őket tényleg ez tartja életben, bármennyire furcsa is ez.
febr. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Senior Séf ***** válasza:
80%
Ne akard megölni! Addig van jól, amíg dolgozni tud. Egy egészséges férfiembernek az a halála, ha nincs rá, vagyis nincs a munkájára szükség.
febr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az én nagymamám is ilyen 84 évesen, többször törte már össze magát, de mindig felépült és csinálta tovább. Mondjuk nála ez nem a korral jár, világéletében pörgött, fiatalon, középkorúan, család és munka mellett is. Sajnos tudom, hogy veszélyes dolgokat is csinál, nem véletlen érte annyi baleset, pl nehéz dolgokat cipel a halál meredek lépcsőkön, létrázik, rohan a piacra ónos esőben stb stb, de nem tudunk sajnos mit csinálni. A segítséget nem vagy nagyon nehezen fogadja el. Felnőtt ember ép szellemi állapotban, innentől joga van úgy élni az életét, ahogy az szerinte helyes. Ő egyszerűen rosszul érzi magát, ha pihen.
márc. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!