Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Átszoktad vinni a gyerekeket...

Átszoktad vinni a gyerekeket a szüleidhez hétvégére hogy kettesben tudjatok lenni a pároddal?

Figyelt kérdés

Mit mondasz ilyenkor nekik, miért viszed át a gyereket hétvégére?

A miénk még kicsi, kiságyban alszik, igy nem kell attól tartani hogy este ránknyit vagy dörömböl a szobaajtón.


Az én szüleim messze laknak, nem tudjuk csak ugy átvinni hétvégére pedig ők szó nélkül vigyáznának rá.

Anyósomék viszont nem laknak messze, de a feleségem nem mondaná nekik hogy vigyázzatok a gyerekre szombaton mert kettesben akarunk lenni, ők meg soha nem ajanlják fel hogy vigyük át az unokát. Most is ugy kellett megkérni őket hogy vigyázzanak rá legalább 1-2 órára hogy eltudjunk menni vásárolni nyugodtan


márc. 23. 12:28
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
56%

Én sajnálom, ha valakinek le kell passzolnia ahhoz a gyereket, hogy dugjon egyet mint a nyulak... főleg úgy, h a mama esze ágaba se vinné el.

Mi 2 gyerek után is (2 és 5 évesek) meg tudjuk oldani. Nem csak este a sötétben, ágyban párnák kőzt.

Változatosabb a nemi életünk most mint a gyerekek elött, pont emiatt.

márc. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
74%

Mienk 2 eves kora ota havi kb 2 hetveget . ( szombattol vasarnapig) anyosomnal van. Marmint nem vigyaz ra , hanem elviszik mert egyutt akarnak lenni. Nyaron is ugy veszi ki a szabijat, amikor nekunk is megfelel es el tudja vinni magahoz a gyereket.

Vigyazni a szo szoros ertelmeben nem szoktak ra, mert masik varosban laknak. Igy par oras dolog vagy bevasarlas miatt nem tudnak ( de nincs is szukseg) a segitsegukre.

márc. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
100%

De nem is biztos hogy nem vinnék szívesen..

"Most is ugy kellett megkérni őket hogy vigyázzanak rá legalább 1-2 órára hogy eltudjunk menni vásárolni nyugodtan" ezzel mi a gond? Megkértetek és vigyáztak rá? Igen..Ne haragudj de nem gondolatolvasók...pofátlanság amit egyesek művelnek, komolyan.

Ha erősködnének akkor ők a nyomulós anyósék akik nem tudják hol a helyük, ha nem nyomulnak eléggé az a baj..nem irigylem némelyik nagyszülőt. Persze a nyílt beszéd nem játszik. Egyébként én sem várom el senkitől hogy majd állandoan pesztrálják a gyerekem. Persze szivesen elvisszük, de nem elvárás.

márc. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 anonim ***** válasza:
52%

51# Ugyanezt gondolom,főleg mikor olvastam az alpári 43-ast. :D De ezt a szituációt el nem tudom képzelni,hogy anyámék elviszik a gyerekeket én meg "végre" kiélhetem magam a férjemmel. Azt amúgy is,nem csak 2 havonta. Gondolom náluk csak 2 havonta van,máshogy nem megy,ezért fájó pont nála. Tényleg unalmas lehet úgy,ha amúgy nincs semmi. :D


Kérdező,bébiszittert javaslok,meg ilyen picit mondjuk pár órára,nem egész hétvégére másra. Bár nem láttam,hogy írtad volna mennyi idős. Feleséged is zavarja? Lehet őt nem,mert még pici a gyerek és nem is szeretné. Ő mit mond erről? A másik,nem kötelezhetsz senkit,max megkérni tényleg. Nálunk mindkét nagyszülő messze él,úgyhogy nyilván fizetett segítségünk van többségében,ha szükség van,mert valami olyan teendő van,bármi. Nálunk anyósom az,akit 3 havonta ha 1x érdekli a gyerekek,hogy mizu,amúgy semmi,0. Engem nem zavar őszintén,hogy nem akar vigyázni vagy nem hozza szóba,nem vártam mást tőle,mindig is ilyen volt. Nehéz élete volt,most lazít. Amúgy is betegesebb,nem is várnám el,sokszor rosszul van. Az én szüleim látástól vakulásig dolgoznak,hétvégén is melózik sokszor. Az egy db szabadnapján pl vasárnap,amikor próbálja összekaparni magát nem fogom erre "kényszeríteni". Ha nagyon kellene valaki,mert időpont van,akkor előre szólok,hogy ott ráér-e esetleg. Legtöbbször egyébként nem,de amikor ráér mindig szól,hogy eljönne unokázni,menjünk el kikapcsolódni,ilyesmi a férjemmel. Szereti őket,de nem tud százfelé szakadni,ez azért érthető. Mi mindig mindent megtudtunk oldani így is 2 gyerek mellett. Amikor elmegyünk kettesbe kicsit "randizni",akkor meg bébiszitter vagy anya amikor jön. De nem egész hétvégére amúgy,pár óráról van szó ilyenkor. :D Egyébként ha véletlen szabad hétvégéjük van-ami ritka-akkor apával elszoktak menni kirándulni,lazítani,van hogy együtt megyünk ilyenkor mindannyian családilag. Szerintem érthető ez is. Igen,régen más volt. Vigyázott ránk mamám-kényszerből,utálta,leültetett a tv elé mindig csak és tojt ránk,de ja vigyázott,mert nyugdíjas volt ezer éve már. A másik nagyszülőm szintén nyugdíjas volt. Mindkettő egészséges volt,tehát más felállás volt minden téren.

márc. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon kényelmes annak, aki ezt meg tudja tenni. Anyósom itt lakik a közelben, de ő nem vállal gyerekfelvigyázást ottalvósan, anyám pedig messze lakik, így hiába vállalna, nyagyon ritkán tudjuk erre megkérni.

Eddig nem találtunk olyan szittert, akiben meg is bíznánk sajnos, pedig szívesen fizetnék neki.

Jelentősen javítana a házasságunkon, hogyha legalább havonta lenne egy randi este.

márc. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 Carragher_x ***** válasza:
26%

Istenem, mennyi szuperszülő, meg gyerektelen mindentudó hányt itt össze hetet-havat. :D:D


Természetesen át szoktuk vinni, hogy kettesben legyünk. Persze nem minden hétvégén, de az egy teljesen normális és szükséges igény, hogy két felnőtt ember, akik egy párt alkotnak, kettesben is töltsenek időnként időt. Nem altatás után lábujjhegyen, nem két egyéb program között fél órát, hanem minőségi időt. Aki szerint az ilyennek gyereket se kellett volna vállalnia, annak vagy nincs gyereke vagy irgalmatlan sz*r kapcsolatban él és talán még észre se vette.

Szóval a nagyszülőknek kár terelni, nyugodtan lehet erről nyíltan beszélni. Persze, ha a nagyszülő nem akar a gyerekre vigyázni, az is teljesen érthető és elfogadható, akkor tényleg nem marad más opció, mint a fizetett segítség (esetleg más közeli ember).

márc. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 Carragher_x ***** válasza:
0%

"de ha lesz és így áll hozzá majd a gyerekem, vagy a párja, hidd el, egyszer sem fogok vigyázni arra a gyerekre."

Tehát te most azt mondod, hogy a saját gyereked megleckéztetése érdekében csak azért se fogsz kapcsolatot kiépíteni az unokáddal. Gratulálok, a te szüleid is remek munkát végeztek! :D

márc. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
58%
56# Az a szuperszülő mércéje,hogy hétvégente lepasszolom napokra a pár hónapos gyereket míg pezsgőzök a férjemmel? A leírás alapján egy éves sincs. Csak hogy tudjam már én is. :D Mert a leírásból nem pár órás felügyeletről van szó. Nálunk is vigyázott és vigyáznak a mamák, bébiszitter, elmegyünk randizni, kávézni, kikapcsolódni,mert igen kell. De a pár hónapos csecsemőt én nem tudtam volna napokra lepasszolni. Ettől nem vagyok se szar,se szuper,csak szimplán anya. :D Az meg külön érdekes,hogy nálatok altatás után lábujjhegyen kell menni..lehet nem ártana külön szoba meg nagyobb ház mondjuk. Én pl nem nézem le,akinek igénye van minden hétvégén,hogy anyu rendbe tudja rakni őt,mert máshogy képtelen ellazulni,de az viszont gáz,ha valaki elvárja,pedig láthatóan a nagyszülők ezt nem vállalják,de bébiszitternek meg nem fizetne. Tehát na... valamit valamiért.
márc. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
71%
58# Egyébként hány meg hány szülő van,aki meg tudja oldani nagyszülők nélkül. Van aki külföldön él két kicsivel 0 segítséggel,mindenki több órás repülőútra tőlük. Picit tessék már életképesnek lenni és feltalálni magatokat.
márc. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
58%
56os, borzasztó lehet hogy nektek csak a gyerek nélkül van minőségi idő. Mi jól tudjuk érezni magunk a gyerekünkkel is
márc. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!