Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Átszoktad vinni a gyerekeket...

Átszoktad vinni a gyerekeket a szüleidhez hétvégére hogy kettesben tudjatok lenni a pároddal?

Figyelt kérdés

Mit mondasz ilyenkor nekik, miért viszed át a gyereket hétvégére?

A miénk még kicsi, kiságyban alszik, igy nem kell attól tartani hogy este ránknyit vagy dörömböl a szobaajtón.


Az én szüleim messze laknak, nem tudjuk csak ugy átvinni hétvégére pedig ők szó nélkül vigyáznának rá.

Anyósomék viszont nem laknak messze, de a feleségem nem mondaná nekik hogy vigyázzatok a gyerekre szombaton mert kettesben akarunk lenni, ők meg soha nem ajanlják fel hogy vigyük át az unokát. Most is ugy kellett megkérni őket hogy vigyázzanak rá legalább 1-2 órára hogy eltudjunk menni vásárolni nyugodtan


márc. 23. 12:28
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
45%
Nem értem ezt a sok rosszindulatú kommentet. Itt mindenkinek olyan fos szülei vannak, hogy semmi igényük az unokákkal lenni, rásózásnak élik meg, ha havonta egyszer vigyàzni kéne rájuk?
márc. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 Carragher_x ***** válasza:
16%

"a szuperszülő mércéje,hogy hétvégente lepasszolom napokra a pár hónapos gyereket míg pezsgőzök a férjemmel?"

A komolyanvehetőség alapja a szövegértés. Te ezt sajnos nem teljesíted, hisz se minden hétvégéről, se napokról, se pezsgőzésről nem volt szó.

Kiságyban/rácsos ágyban nem csak a pár hónapos baba alszik, hanem a 2 éves is. Egyébként egy pár hónaposra is nyugodtan vigyázhat apán meg anyán kívül más is mondjuk egy szombati napon, amíg a szülők csinálnak valami közös programot.


"borzasztó lehet hogy nektek csak a gyerek nélkül van minőségi idő."

Te is megbuktál szövegértésből.

márc. 26. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:
71%
Hát utolsó,nem tudom,de nálunk csak 1 éves kor alatt aludtak rácsos ágyban,és én is úgy értelmezem,hogy itt még akkora sincs a gyerek. Hétvége pedig szombat, vasárnap, szintén úgy lehet érteni,hogy bizony, napokról van szó.Mindegy az is,hogy kinek milyen szülei vannak,ha a nagyszülőnek nincs rá igénye,vagy nem érzi képesnek magát valamiért több órára,napra az unokát vendégül látni, akkor ez van.Ezen senkinek nincs joga megsértődni.A kérdező pedig egy spúr köcsög,mert ingyenszittert keres.A fizetős segítséget elutasítja,mert azért fizetni kell.Hát...sajnos ez van.Elárul az is valamit,hogy anyukának nincs még igénye a gyerek nélkül tölteni több időt.Lehet,hogy még korai.Valószínűleg most esett le apának,hogy megszűnt a spontán élet,meg nem ő van középpontban.
márc. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
71%
62# Inkább tanulj még picit,max te buktál meg gyereknevelésből. A kérdésből teli hétvégék jönnek le és nem egy két éves gyerek,azt gondolom. Ja és azt írod hogy vigyázhat egy szombati napon más is a pár hónaposra. Ezt írtam én is,hogy ezzel szerintem nincs is baj,mi is eljártunk,addig anya játszott vele,babakocsiztak. De mond, miért hazudtolod meg magad? Korábban ezt írtad: "Nem altatás után lábujjhegyen, nem két egyéb program között fél órát, hanem minőségi időt. " Akkor milyen szombati napon pár óráról van szó?:D Nálam ez egész hétvégének tűnik így már. Szerintem maradjunk annyiban,hogyha valakinek elég a pár óra,akkor elég,akinek viszket és minden hétvégére lepasszolja az is oké. De! Itt a nagyszülők nem vállalják. Érzed a különbséget? Nálunk anya imád a gyerekekkel lenni,de ha nem akarna hát nem erőltetném. Jaaa a bébiszitter drága... hát bocsi...akkor ez van. Normális ember megoldja. Mi drága havi egy hétvégére 3-4 órára? Azt írja a fizetése rámegy? Még is mire? Akkor megy rá,ha minden hétvégére telibe kel neki a bébiszitter. Akkor viszont tényleg felesleges a gyerek.
márc. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 Carragher_x ***** válasza:
0%

"Akkor milyen szombati napon pár óráról van szó?"

Az én szótáramban speciel az, hogy dél körül elviszik a gyereket a nagyszülőkhöz, ők elmennek ebédelni, beülnek egy mozira, sétálnak, beszélgetnek egy jót kettesben, nyugiban, majd 6-7 felé visszamennek, az pár óra.

A többi badarságra és szalmababábra meg már reagáltam, nem ismétlem meg magam.

márc. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
65# Mondjuk egy anyatejes egy év alatti gyereknél ezt el se tudom képzelni. :D De amúgy értelek. De ez már off.
márc. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
37%

Egy nagyszülő, ha szereti imádja az unokáját, akkor neki nem teher, aki elől bujkálni kell, hanem magától felajánlja, hogy hozzátok át, mert annyira imádom a kis drága husikamat, hogy vele akarok lenni.

Minden más csak belemagyarázás!

ápr. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!