Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tennétek, ha a 4 hónapos...

Mit tennétek, ha a 4 hónapos babának titokban adnának enni?

Figyelt kérdés

Anyukámnak számtalanszor elmondtam, hogy ne kínálja neki az ételt. Értem, hogy már elkezdhetném a hozzátáplálást, de ezt is én szeretném, ráadásul úgy ahogy jónak látom.

Egyszer rajta kaptam, hogy egy szelet almát kóstoltatott vele.


Továbbá mindig “viccelődik”, hogy majd mennyi sütit/csokit minden féle jót fog kapni, amint vigyázhatnak rá.


Viszont az ilyenekből kifolyólag én nem bízom benne, mert tudom, hogy megcsinálja (van már 2 unokája).

Titokban nekik is adott teát, mert “biztos fáj a hasuk” és már néhány hónaposan csokikat is adott nekik.


ápr. 11. 20:20
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, persze nem hagyom vele egyedül. Mégis szomorú, hogy ennyire nem tudja tiszteletben tartani a döntésimet a saját anyukám.


Természetesen ezt neki is elmondtam, hogy amíg nem bízok meg benne ilyen szinten, addig nem hagyom rá, talán majd ráébred, ha megtudja, hogy máshol már volt.

ápr. 12. 07:13
 12/17 Micimacko67 ***** válasza:
3%
Kérdező, csak halkan kérdezem meg...Téged ki nevelt fel annak idején? Ki etetett, ki gondozott, ki gondoskodott rólad? Ép, egészséges felnőtt lett belőled? Ha igen, akkor az anyukád csak nem rontott el nagyon dolgokat...Max a mentális nevelésedben, de az más kérdés!
ápr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon összevesztem vele. Hasfájós volt, nem tudtam mitől, úgy gondoltam, kipróbálom a tej, tojás diétát, hátha, bejött. A doki azt mondta, 1 éves koráig ne adjak neki semmi ilyesmit. Anyu elvitte a gyereket, mondtam neki, hogy mizu, etetheti, csak tejterméket ne. Direkt megetette joghurttal, hogy bebizonyítsa, hogy neki van igaza, és laktóz intolerancia nem létezik. Mondtam neki, hogy akkor bünti, nem viheti el a gyereket egy éves kora előtt, és nem maradhat vele kettesben nálunk sem. Hatalmas hisztit rendezett, utána megpróbáltam vele megértetni, hogy nem velem szúr ki, hanem a gyerekkel. Nehéz velük, de ha az kell veszekedjél nyugodtan, majd lenyugszik.
ápr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%
Na most allergiátol függetlenül még is mi a fene van abból ha a nagymama eteti meg a gyereket???? Most komolyan a baba erre emlékezni fog hogy te kezdted el etetni x, y dologgal. Jesszusom. Arról nem beszélve hogy tényleg minden babának a környezetemben van vmi baja amire még én is azt mondom hogy túl van féltve de komolyan csak úgy lehet mint a tankönyvben hát hihetetlen nincs gyerekem amúgy de ha lenne és Édesanyám azt mondaná hogy ehet az a gyerek ezt vagy azt biztos furcsállnám mert tankönyv szerint nem lehet de ha én nem haltam meg akkor valamit csak tud már de nem könnyebb ezt ki tapasztalni inkább csak azért írtam mert nekem ez abszurd hogy csak nekem lehet csak velem és csak akkor mikor én mondom hát komoly. Ne legyél ilyen ős anya mert elmondanám neked hogy halvány lila gőzöm sincs arról ki adott nekem kolbászt ha a szomszéd adta volna se emlékeznék.
ápr. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

14, úgy érzem te nem érted a lényeget. Én valamennyit engedtem, de azért bánom valamilyen szinten.

Itt nem az a lényeg hogy ki adja neki elsőnek, vagy ha igen, az nem a baba miatt van, hanem az anya miatt, hiszen ő most éli meg az anyaságát, a nagyi kiélhette annó, most hátrébb kéne állnia. A másik hogy tiszteletben kéne tartania a kéréseket. TISZTELET. Itt a legnagyobb probléma az a tisztelet kérdése.

ápr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
87%

#14, majd ha lesz gyereked, megérted.

Itt nem azon van a hangsúly, ki eteti előbb, hanem az, hogy a nagymama figyelmen kívül hagyja az anya kérését, miszerint NEM AKAR 4 hónaposan hozzátáplálni egy erre nem érett csecsemőt, és ő akkoris megeteti titokban.

ápr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Kedves #14


Valóban én szeretném először megkínálni étellel, mert látni akarom az arcát és megakarom élni ezt az élményt, ha ettől ősanya leszek, ám legyen :)

Illetve szerintem szívem joga, hogy kire hallgatok. Legyen az anyukám, védőnő, gyerekorvos vagy egy könyv. Régebben mindent máshogy csináltak. A családom női tagjainak nem adatott meg a szoptatás öröme, így náluk hamarabb eljött ennek a hozzátáplálás ideje. Azt mondták, ne éljem bele magam, mert nekem se lesz.

4 hónapos és semmi gond, mert nem hallgattam rájuk, mert utána mentem és próbáltam mindent megtenni az ügy érdekében.

Természetesen ők is mindent megtettek volna, ha abban az időben is lettek volna erre praktikák.

Sorolhatnék még sok-sok ilyen példát, ami azt is bizonyítja, hogy nem csináltak ők semmi rosszat, de a mi időnkbe már több a tudományos háttér ezzel együtt a lehetőség, így örülök, hogy számomra szimpatikus módon nevelhetem a gyermekemet. :)

ápr. 13. 20:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!