Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Jogosan szólogatnak be az...

Jogosan szólogatnak be az ismerősök és rokonok, amiért nem lesz a nagymamámnak temetése, csak hazahozzuk az urnát?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs rá pénzünk, így ezt beszéltük meg a szüleimmel. Most kapjuk a beszólasokat, hogy milyen dolog ez!

Tudom, hogy minden csoda 3 napig tart, de akkor is rosszul esik.


máj. 12. 11:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
97%
Ehhez senkinek semmi köze. Nem anyagi okokból is dönthetnétek így. Mindenki a saját portáján sepregessen. Ha valaki beszól, kérj tőle pénzt a temetésre, hamar abba fogják hagyni.
máj. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
77%
Apósomnak most lesz a temetése, hamvasztás+szétszórás, 480 ezer ft. Én megtehetem, hogy ezt kifizessem, de nem fogom. A férjem hamvait csak simán el fogom hozni, mindenféle szertartás nélkül, és majd én szétszórom.
máj. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon nagy baj, fizzessek ki ok
máj. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Ebbe senki nem szólhat bele. Én ki tudtam volna fizetni a temetést, mégis hazavittem a férjemet. Egyszerűen képtelen voltam arra, hogy magára hagyjam. Az én családom, barátaim megértették.
máj. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
92%
Elszornám...akk nem kell beemgedni senkit
máj. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
95%

Épp ma olvastam, Anthony Hopkins mondta, "olyan világot élünk, ahol a temetés fontosabb, mint az elhunyt, a házasság fontosabb, mint a szerelem.." stb...

Kérdező! Ezek után ne magára a "temetésre" koncentrálj, hanem az elhunytra. Mindenki azt károg, amit akar.

máj. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyira zavarná őket segítenének anyagilag. Ha nem teszik be lehet fogni. Életében sem foglalkoztak vele akkor most mit játszák a fejüket..
máj. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

"Az otthonban töltött 5 éve alatt a szüleimen és rajtunk kívül senki nem látogatta meg."


Ezek után a legkevésbé sem érdekelne a véleményük.


Nem keresem senkivel a konfliktust, de ha ebben az élethelyzetben ezek a rokonok vagy ismerősök kérnék számon a családomon, hogy a hamvak hol lesznek elhelyezve, akkor egyszerűen csak annyit mondanék nekik, hogy remélem, hogy megértik, hogy a hamvak elhelyezéséről azok a családtagok döntöttek, akikhez a legközelebb állt, és akik élete utolsó öt évében is látogatták a nagymamámat.

máj. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek joga van azt gondolni, amit akar, tehát joga van felháborodni.

És neked is jogos van azt gondolni, amit akarsz, egész nyugodtan letojhatjátok a sápítozást. Én is ezt tenném.

máj. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez nyilván a szüleid döntése volt, tehát te nyugodtan passzolhatod a kérdést, hogy nem te döntöttél így, ne neked mondják. (Függetlenül attól, hogy egyetértesz velük ill. te sem látnál más megoldást.)
máj. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!