Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lehet kibírni egy...

Hogyan lehet kibírni egy nagyszülő teljes leépülését? Mint mentális mint fizikai.

Figyelt kérdés

A nagymamám 85 éves. Az utóbbi időben nekiállta keverni a neveket, az évszámokat. A család új tagjait nem ismerte fel, vagy másnak gondolta.

Elfelejt enni, pedig cukorbeteg. Egy hónapja bekerült a kórházba, és kiderült, hogy rákos, nem tudják megmenteni.

Ő mindíg az a tipikus sütisütő nagymama volt, aki kerek, mosolygós, vaníliaillatú. Most egy negyven kilós összetömpörödött néni, zavaros szemmel, savanyú öregnéni és gyógyszerszaggal.

Tegnap voltunk bent nála és nem ismert fel.

Mindíg a "Kedvenc unoka" címében tetszelegtem, valahogy soha nem gondoltam arra, hogy ő nem ismer fel engem.

Biztos volt benne, hogy a vizsgálatra elment szobatársának vagyok a rokona.

Eltört a mécses összeestem és sírni kezdtem, hogy MAMA! erre nekiállt vígasztalni, hogy nem lesz a nagyimnak semmi baja, hiszen csak vizsgálatra ment.

A férjem kirángatott és nyugtatót is kaptam, mert hisztériás rohamom lett.

Azóta is remegek, éjjel nem bírtam aludni, inkább átrendeztem a lányom szekrényét, csakhogy lekössem a gondolataimat.

Hogyan lehet ezt elviselni?



2012. ápr. 27. 07:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz. De menj hozzá ameddig csak tudsz. Valaki írta előttem, hogy lesznek még tiszta pillanatai. Ha bekövetkezik a legrosszabb, pár hónap elteltével a régi, sütisütős nagymamára fogsz emlékezni. Kitartást!


Az én nagymamám novemberben halt meg rákban. Nem tudtam tőle elköszönni, ez nagyon bánt. Neked legalább ez a lehetőség adott!

Ezt tegnap találtam, megkönnyeztem.


"Amikor még kicsi voltál, sokat foglalkoztak veled, hogy megtanulj evőeszközzel enni, megtanítottak felöltözni, bekötni a cipőfűződet, begombolni az ingedet. Kicserélték a pelenkádat ,megmutatták, hogy hogyan mosakodj és fésülködj. Erkölcsre és empátiára tanítottak. Amikor majd megöregszenek és ők felejtenek el bizonyos dolgokat légy rájuk tekintettel. Lesz amikor ők felejtik el hogyan kell bekötni... a cipőfűzőt, és hogyan kell begombolni az inget. Amikor ők eszik le magukat, vagy remegő kézzel fésülik a hajukat. Légy türelmes mert te is lassan fejlődtél, ők is lassan öregszenek. Egyedül a te jelenléted, türelmed és nagylelkűséged lesz az ami melegen tartja a szívüket. Egy napon mikor elveszítik az egyensúlyukat és nehezükre esik majd járni, fogd meg a kezüket és tisztelettel kövesd őket lassú tempójukon úgy ahogy ők követtek téged amikor járni tanítottak. Légy mindig mellettük, ahogy ők tették: küzdöttek, sokat áldoztak és éltek. Értünk, Érted. Egyszer majd te is leszel ilyen helyzetben."

2012. ápr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy ismerted nagymamádat, örülj neki, hogy átéltél vele szép éveket, és még jobban örülj, hogy van gyermeked. Van, akinek nem jut nagymama, és nem jut gyerek, de az örülhet, hogy voltak szülei, akik szerették. Hisz valakinek az sem jut...
2014. máj. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!