Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek nagy elvárás a...

Szerintetek nagy elvárás a nagyszülőktől, hogy nyáron néhány hetet náluk legyen az unoka? Nálatok hogy van?

Figyelt kérdés
2013. júl. 3. 13:18
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Nagyszülők aktívak, dolgoznak mind a ketten, 47 és 50 évesek. Egészségük rendben.


Mondjuk 2 hétre. A gyerek biztos bírná, nem olyan kicsi már.

2013. júl. 3. 13:31
 12/34 anonim ***** válasza:
90%
És amíg ők dolgoznak, addig hol a gyerek? Nálatok, majd délután megy oda? Vagy hogy?
2013. júl. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nagy elvárás lenne,mert mindkét nagyszülőpár dolgozik még.

Így is van ott a lányunk,de csak úgy,hogy péntek estétől hétfőig vagy keddig,így 1 vagy 2 szabadnapjába kerül valamelyiknek.

2013. júl. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Egy 2,5 éves gyereket semmiképp nem küldenék el hetekre a nagyszülőkhöz. Ez a gyereknek is nagyon hosszú idő, és a nagyszülőktől sem elvárható, egy ilyen kis gyerekkel még rendszerint sok a gond, és nagyon fárasztó. Ha mindenki szeretné, néhány napra jó program lehet, de tovább nem
2013. júl. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
3,5éves a lányom de kizárt hogy odaadnám két hétre,még úgy sem hogy napi szinten találkozik a nagymamájával.eddig 1napot volt távol öszesen,aztán jött volna haza.odaadnám 2-3napra ha a gyerek maradni szeretne ennél többre még egyenlőre nem.
2013. júl. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Nekik is van szabadságuk nyilván.
2013. júl. 3. 13:34
 17/34 anonim ***** válasza:
97%

Értelek, de mivel dolgoznak a nagyszülők is, nem biztos, hogy nekik is olyan könnyű szabadságot kivenni. Ráadásul a szabadságuk azért van, hogy kipihenjék magukat, egy 2,5 éves gyereket hajkurászni és lefoglalni pedig nagyobb meló, mint egy légkondis irodában üldögélni és kávézgatás közben a papírokat rendezni.

Nekem az a mázlim, hogy anyukám már nyugdíjas, de még elég aktív ahhoz, hogy a gyerekekkel foglalkozzon.

2013. júl. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
95%
Ezzel nem fogom megnyerni a szimpatikussági versenyt, de: elvárni nem lehet a nagyszülőktől. Ti vagytok a gyerek szülei, ti vagytok érte a felelősek. Ettől függetlenül a nagyszülők felajánlhatnák, hogy vigyáznak rá - ez egy kedves gesztus lenne tőlük, de nem kötelező.
2013. júl. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
90%
Ők ajánlották fel vagy ti gondoljátok, hogy nekik kéne vigyázni a gyerekre 2 hetet?
2013. júl. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
92%

Nekem hatalmas szerencsém volt, mert mindig 2 hónapokat voltunk lent mamánál a nyaralóba. Tesók, unokatesók, másodunokatesók. Mamám két testvérének is ugyanott volt nyaralója. Sőt mamám szokta mondogatni, hogy nem tudta már a végén, ki rokon, ki szomszéd gyerek, mert az utcából, meg a közelből is mindig ott volt 1-2-3-4 idegen gyerek is. Néha 10-en is voltunk akár. Imádtam gyerek lenni :)ű


De ehhez az kellett szerintem, hogy a szüleink leadtak minket, és ennyi. Nem volt megszabva a mamának, hogy mit csinálhat, mikor fektessen, mit adjon enni, vagy mit ne adjon- nyilván az allergia más, nem erről beszélek. Nem cseszegették, hogy de biztos van-e rajtunk pulcsi mikor hűvös van...stb. Vagyis mama szabad kezet kapott és a tesói is. Illetve mindig az a felnőtt volt a parancsnok, akinél éppen voltunk. Azt ettük és akkor amit ő mondott, arra a fára mászhattunk, amit megengedett, ha valaki nem engedte meg, annál nem másztunk fára...stb. Persze ennyi gyerekkel mindig fenyegetőzött a mamám, hogy nem mehetünk egyszerre jövő nyáron, de télen mindig kipihente magát :D


Manapság vannak szülők, akik meg akarják szabni a nagyinak, hogy mit csináljon, vagy ne csináljon. Ha én lennék a nagyi én sem vállalnám be ezt. Ha szabad kezet kap a nagyi, nem túl idős, vagy beteg, akkor elvileg nem nagy elvárás egy nagyszülőtől, sőt még általában ők szokták várni legjobban az unokát.


De ha egy szülő percre lebontott programtervvel rohamozza meg a nagyit, akkor ne várjon lelkesedést. Nagyi is felnevelt min. 1 gyereket, és az is túlélte a gyerekkort, szóval...


Hát szülő függő, én amondó vagyok.

2013. júl. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!