Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek nagy elvárás a...

Szerintetek nagy elvárás a nagyszülőktől, hogy nyáron néhány hetet náluk legyen az unoka? Nálatok hogy van?

Figyelt kérdés
2013. júl. 3. 13:18
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
85%
Ja, mi 3 éves korunktól mindig ott voltunk heteket, persze volt, hogy a szülők is lejöttek 1 hétre, vagy 2-re. De nem emlékszem, hogy gond lett volna belőle, hogy 3 évesen lent voltam... mindig is imádtam a nagyszüleimet, és valahogy nem voltam se anyás, se apás, nem hatott meg, hogy nem látom őket. Telefonon beszéltünk. Emlékszem, még telefonfülkébe jártunk ki :) :) De jó volt! Bárcsak újra gyerek lehetnék :D
2013. júl. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Aktívan dolgozunk, és igen, jelenleg problémát okozna ha 1-2 hét szabit kellene kivenni, mert az unokára kellene vigyázni. Mindez mellett, iszonyatos lelkifurdalásom is lenne, ha vissza kellene utasítanom a lányomékat/fiamékat, ha egy ilyen kéréssel fordulnának hozzám. Függetlenül attól, hogy minden nagyszülő rajongásig imádja az unokát, nem tudnánk megoldani, hogy akár felváltva otthon legyünk egy hetet a kicsivel. Hiába van itt a nyár, a kollégák szabin vannak, helyettesítések mennek, + bejött egy váratlan betegállomány is, szeptemberig esély sincs egy hetes szabira. Épp azért lett így kialakítva, hogy a nyári szünetben az anyukák, apukák és a beutalóval rendelkezők menjenek, mi meg majd ősszel pihenjük ki a strapát.
2013. júl. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
83%
Én falun nőttem fel, szerencsére a nagyszüleim is ugyanabban a faluban laktak. Szüleim dolgoztak, így egész nyáron a nagyszüleimnél voltam az unokatesómékkal együtt. Ők még az igazai régi parasztemberek voltak, tele volt az udvar állatokkal, a kert tele zöldséggel, gyümölccsel. Személy szerint imádtam az állatokkal foglalkozni. A nagyszülők nagyon szerettek minket, nem voltunk teher a számukra. Nagyanyám istenien tudott főzni, soha nem eszek már olyan finomakat, mint akkor. Nagyapámmal gondoztuk az állatokat, bejártuk a határt, megtanított már óvodás koromban írni-olvasni, a természetben megtanította a növények, állatok neveit. Nekem csodálatos gyermekkorom volt, mi így nőttünk fel.
2013. júl. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég nagy elvárás az, hogy kivegyenek 2 hét szabadságot azért, hogy az unokára vigyázzanak. Nekik is kell a pihenés.
2013. júl. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Igen az, a nagyszülő is azért van szabadságon, hogy kipihenje magát.

A gyerekekről a szülőknek kell gondoskodni nyáron is. Szüleimnek nagyon jó kapcsolatuk volt a nagyszüleimmel mégsem passzoltak le minket hetekre nyáron..

2013. júl. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
25%

Én amúgy ezt nem értem, hogy valaki azt írja, hogy 3 évest sem hagyna a nagyszüleinél. Én egy éves voltam és pont bárányhimlős, mikor anyáék síelni voltak, rám meg a mamáék vigyáztak. Nem emlékszem erre, csak mesélték. Engem is vittek volna, csak pont beteg lettem. Mamáék meg mondták, hogy nehogymár lemondják az utat. Kinél lenne jobb helyen a gyerekem, ha nem a saját édesanyámnál? Meg én ezt sem értem, az én nagyszüleimnek sosem volt munka rám vagy a tesóima vigyázni. Mindig még ők kérték. A szilvesztert is mindig náluk töltöttük, amí kicsik voltunk és nem volt saját programunk. Karácsonykor leutaztunk hozzájuk, aztán anyáék elmentek bulizni, mi meg otthon voltunk mamával, meg papával, átjöttek szomszédok, meg ilyesmi.

Jó persze nekik is kell a pihenés nyáron. Főleg ha még dolgoznak, de hogy valaki ne látná szívesen az unokáját??? Szomszédomék is dolgoznak és ők még hétköznap is segítenek, ők hozzák el a gyereket az oviból, mert a szülők sokáig vagy szakban dolgoznak.

De nyilván akinek nincsen kedve foglalkozni az unokájával, arra kár is volna ráerőltetni.

2013. júl. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, én a tesómmal egész nyarakat töltöttem a nagyszüleimnél szintén pár éves koromtól kezdve. Nyilván 1-2 évesen csak néhány hetet, majd egyre több időt töltöttem ott. De! Akkor az én nagyim ötvenes volt és nyugdíjas! Nem pedig aktívan dolgozó munkás. Szóval én ezért írtam, hogy a mamáéknak is kell a pihenés. Ha el tudnak vállalni egy hosszú hétvégét, vagy néhány napot, az korrekt, de 2 hét a szabadságukból...!
2013. júl. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
33%
Jó persze én sem az aktív dolgozókra gondolok, hanem hallottam már máshol, hogy a nagyi nem akarja elvállalni. Nem azért, mert dolgozik, hanem mert neveletlen a gyerek, vagy mert csak nem szereti annyira. Csak ez nekem fura egy nagyszülőnél. Nekem is mamám 50-es volt mikor nyugdíjba ment. De azt meg arra írtam, hogy én náluk voltam egy évesen, hogy itt egy anyaoroszlán kifejtette, hogy még 3 évesen SE hagyná egy hétre a gyereket a nagyinál.
2013. júl. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
37%
Jó, hát az ilyen anyák majd csodálkoznak azon, hogy a gyerek nem tud önállósodni, akkor se, majd ha elvárják tőle. A kérdező szülei még nem nyugdíjasok, így szerintem nagy az elvárás. Egyébként én is ismerek olyat, ahol két fiú unoka van, nagyon rosszak, égetni valóak, és a mama szabályosan menekül előlük. Valamilyen szinten megértem, mert ha nem muszáj, én se találkozom velük, csak nekem nem a rokonaim...
2013. júl. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
27%

emberek! 2 hét szabadság az 10 munkanap. tudtommal a 40 év felettieknek 30 napnyi fizetett szabadság van egy évben. egyik hetet kiveszi a mama, másikat a papa. délután és este meg ugye eleve együtt vannak. napi 8 órát kell kb kibírni egyedül azzal a szegény egyszem gyerekkel 5 napon keresztül.

utána csere.

marad mindkettőjüknek fejenként 25 nap szabadság az évből, amikor kipihenhetik a gyereket.


amikor én kicsi voltam, a nagyszüleim dolgoztak a saját boltjukban, mégsem zavartak el a búsba nyaranta, hogy oldja meg anyám egyedül. imádtam azokat a nyarakat, a nagyimék meg egyenesen le voltak törve mikor ősszel mentem vissza anyámhoz, annyira felüdülés volt nekik egy kis csicsergés, elevenség tőlem :)


bízom benne, hogy anyum és anyósom legalább ennyire nagy lelkesedéssel fog vigyázni a gyerekünkre.

2013. júl. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!