Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben, ha a nagyszülő elesik?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy van egy nagyszülőd, aki már nagyon öreg, de korához képest igazán aktív és sosem nyugszik le. Egész nap fekhetne nyugodtan az ágyában, megy neki a tv, enni-inni kap, de ennek ellenére sosem fekszik nyugodtan, mindig felkel az ágyból és mászkál a lakásban, közben pedig ordít, hogy "Segítség!".


Semmi baja nincs ilyenkor, viszont ezzel akarja felhívni magára a figyelmet, de mikor rákérdez valaki, hogy mi a baj, akkor ő maga sem tudja. Reflexből ordibál egész nap és mászkál.


Nos, mivel öreg, ezért elég egyszerűen el is esik mászkálás közben. Ezek az esések ártalmatlanok az esetek nagy részében, mert elég "párnázott" a kérdéses nagyszülő.


De mégis, mit tennétek ebben a helyzetben, ha elesik?


Felsegítenétek és visszavezetnétek az ágyhoz, tudva, hogy kb. 10 perc múlva újra felkel és újra nekiindul, majd valószínűleg megint csak elesik, esetleg úgy, hogy beveri a fejét is?

Ha pedig újra felsegítitek, utána harmadszorra és negyedszerre és akárhányszor folytatja ezt.


Vagy pedig hagynátok a földön feküdni addig, amíg nem ér haza olyan, aki folyamatosan tud rá figyelni?



2013. júl. 25. 17:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
92%
Az ilyen elesésekből lesz egy combnyaktörés és az 90%-bnn nem élhető túl!Ilyen idősen.
2013. júl. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Már lassan egy éve van ennyire rossz állapotban szellemileg, azóta esik sokat. Előtte még normálisan tudott járni.


De azóta ez így megy folyamatosan... Eleinte az első 2-3 esésnél korházba is vittük, de sosem volt semmi baja és hazaküldték. Azóta egyszer sem volt korházban. Egyszer volt, hogy az üvegnek esett és vérzett is a feje, de a háziorvos kezelte és nem lett gond.


De kb. már 100szor elesett mióta ez az egész megy... ritka, hogy egy nem nem esik el egyáltalán. Én egyedül pedig nem is tudom felemelni, mert kétszer olyan nehéz, mint én magam...

2013. júl. 25. 18:04
 13/21 A kérdező kommentje:
ritka, hogy egy nap nem esik el egyáltalán*
2013. júl. 25. 18:05
 14/21 anonim ***** válasza:
91%
Mentális betegségnek tűnik, volt egy idős hölgy akit ápoltam, ő is hasonlóan viselkedett, voltak rendes időszakai, és volt hogy átkattant, akkor kiabált, nem mert egyedül lenni:( egyébkénr azt hiszem segítenék, még egy méretesebb ember is szépen meg tudja ütni magát idős korban!
2013. júl. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Azon az egy eseten kívül, mikor az üvegnek esett még nem volt semmi komoly baja az esésből... Mikor hazaér valaki más, akkor fellehet segíteni és ugyan úgy folytatja a dolgokat, mintha mi sem történt volna. Egyből nekiáll enni, ha odavezeti valaki, aztán ha be lett kísérve a szobájába, akkor hamarosan kezdi újra a balhézást.


Néha elalszik 1-1 órára, olyankor nyugi van.

2013. júl. 25. 18:12
 16/21 A kérdező kommentje:
De látom többen nem értitek a lényeget: Mikor elesik, nincs semmi baja. Ezek után felsegítenéd, tudva, hogy újra el fog esni? Ezzel csak növeled az esélyét, hogy megüti magát.
2013. júl. 25. 18:13
 17/21 anonim ***** válasza:
89%

Felsegíteném. Ha nem segíteném fel, még jobban ordibálna, mert nem tudna egyedül felállni és inni/enni stb stb... Most feküdjön a földön órákat??


5 percenként esik el vagy naponta? Nem mindegy. Naponta még sima ügy felhúzni. Tényleg az öregek otthona a legjobb megoldás, ráadásul ha nem ép az elméje, nem is tudja hogy mennyi áldozatot hoztok érte és nem hiszem hogy nagyon érdekelné hol van.

2013. júl. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
31%

Lépj át rajta. Hagyd, had ordibáljon, előbb utóbb csak megunja. De arra figyelj, hogy nehogy közben anyád hazaérjen, mert letépi a fejed, ha nem segítettél a nagyidnak.


Vagy megembereled magad, nem úgy viszonyulsz hozzá, mint egy nyűghöz, teherhez, kolonchoz, hanem feléred ésszel, hogy a nagymamád, és megpróbálod felsegíteni. Ha ezerszer esik el, akkor ezerszer segíted föl. Ha kell, fogod a kezét. Még akkor is, ha azt se tudja te ki vagy. Még akkor is, ha nem ismer meg. Akkor is, ha kánikula van, és akkor is, ha ezeregy más dolgod is lenne. Ő a nagymamád. Nem léphetsz át fölötte, mint egy darab sajtpapíron. Bármennyire is megerőltető, embereld meg magad, és a kérdéses nagyszülőről ne nyilatkozz úgy, mint egy darab sárról a cipődön.


Vagy, mint fentebb említettem, lépj át rajta.


Hogy én mit tennék? Felsegíteném, fognám a kezét, bekrémezném a lábát, megmasszíroznám a térdét, megkínálnám egy kis innivalóval, megigazítanám a párnáját, felolvasnám az újságot, beszélgetnék vele. Szerettem, és nem volt teher. Nem volt nyűg.

2013. júl. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Szívesen fogadlak, ha szeretnél jönni és ápolni, hisz te ennyire jól viseled az egész napos ordítást és nyugalom hiányát. Kíváncsi lennék, hogy ennyire pozitívan kommentálnád-e a dolgot, ha te magad élnéd át.


Valószínűleg a te nagyid nem volt ilyen problémás, így fogalmad sincs a helyzet súlyáról.


Lehet, hogy szar ember vagyok, de igazából ez van, mert baja nincs belőle. Én nem vagyok hajlandó napi 20szor küzdeni fél órát, míg feltudom emelni segítség nélkül.

2013. júl. 25. 22:46
 20/21 anonim ***** válasza:
79%
Átéltem és csináltam/csináltuk. Én és a családom. Tudtuk, hogy innen már nincs visszaút, és egyre rosszabb és rosszabb lett az állapota. Nem tudtuk, hogy egy nap, egy hét vagy egy hónap van még, amit vele tölthetünk, de csináltuk. Piszok nehéz volt, lelkileg teljesen megviselt minket, de a nagymamám volt. Mikor lepihent, és csak ültem mellette és fogtam a kezét, simogattam, beszéltem hozzá. Felváltva voltunk vele, ha nem tudtuk megoldani, hogy ne legyen egyedül, egy gondozót kértünk meg, és fizettük, hogy vigyázzon rá.
2013. júl. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!