Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagyszülőkkel egy háztartásban...

Nagyszülőkkel egy háztartásban élni inkább előny vagy hátrány? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
2013. júl. 31. 16:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
41%

Én kb fél évig éltem együtt a Nagypapámmal.

Az én tapasztalatom nagyon jó volt, mert vhogy a szabályokat nálam kitolta.. Magyarul én dolgozni jártam suli után, és este 10-re értem haza, de sokszor volt, hogy utána szerettem volna az egyik udvarlómmal vmerre csatangolni, így az este 10-es hazaérkezést -csak miattam - kitolta éjfélre!

Persze neki is voltak "rigójái", mint mindenkinek, de én nagyon élveztem, mert kicsit a sarkamra lépkedett ha eltunyultam.. spec utálok mosogatni, de este (ha épp otthon voltam) mindig szólt, hogy van mit mosogatni.. Maga után ő mindig elmosogatott, néha az enyémeimet is, de az max akkor volt, ha rohantam vhova...

Én nagyon szeretem a Nagypapámat, - ő is engem (áá, nem vagyok ego), rajtam kívül még van két tucat unokatesóm, ők is laktak ott már rövidebb ideig, senkinek nem volt semmi bajuk..

Ráadásul én még életet is vittem a házba, mert amúgy Nagypapám nem szokott zenét hallgatni, max rádiót hírek miatt, én meg fogtam a bakeliteket, aztán csináltam egy muzsikát...

És egyik nap pl arra értem haza, hogy a Nagypapám zenét hallgat! :O Feküdt a heverőn, és talán álmodozott, vagy én nem tom, de én még ilyenre nem emlékeztem... :D

Szóval nekem csak pozitiv élményem volt.. Amúgy én takarítottam a Nagypapámnál, aminek szintén örült... :)

2013. júl. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%

Amúgy amit szeretek ebben a kategóriában, amikor az életemet lepontozzák:D Mikor kiírom a legnagyobb sérelmeim vagy félelmeimet, amikkel a mindennapjaimban kell szembesülnöm. Amit tényleg nem panaszkodhatok el akárkinek és legalább itt megtehetem anonim módon és pár unatkozó fórumozó meg csak beböki, hogy nem hasznos a válaszom. Ennél csak az jobb amikor valaki hobbi szinten lepontoz minden választ.

Mindegy, nagyon ritkán járok már fel ide, de azért komolyan néhányan gondolkozzanak el ezen, és nem csak most ebben az esetben, mert kényesebb témáknál, mint abortusz néha olyanokat írnak is be páran... A kérdező tapasztalatokat kérdezett, én leírtam a sajátjaimat. Persze le lehet írni, hogy minden az embertől függ, de azért csak ismeri már az ember a saját családját és önmagát, aki belevág ebbe az már általában nem egy lutri, kiszámíthatatlan menet. És gondolom aki feltesz egy ilyen kérdést is kétségei vannak.

Ahogy az ezzel járó felelősségre is lehet számolni, és azzal járó következményekkel is. Lehet sokan jobban tudnák nálam csinálni ezt, tőlem ennyi telik ki. Én még kiskoromban csöppentem bele ebbe az életbe, nekem nem volt választási lehetőségem, de úgy gondolom, ahogy nőttem fel úgy nőttem fel a feladathoz is és rengeteget tettem meg a családomért.

Azért, mert valaki kimondja, hogy igenis valami lehet rossz és nehéz még nem jelenti azt, hogy amit mond az hülyeség, vagy hasztalan, mert ezzel is számolni kell.

És mindezek ellenére, ha ma kerülnék olyan helyzetbe, hogy össze kell költöznöm a nagyszülőmmel megtenném, és ugyanúgy járnék el velük orvoshoz, gondoskodnék róluk, vezetném a háztartást, és mellette élném a saját életem. Az, hogy néha belefáradok abba, hogy mindezért legtöbbször csak azt kapom, hogy nem elég jó amit csinálok szerintem érthető.


Ezzel az egész katyvasszal azt akartam mondani, hogy tényleg mielőtt elkezdünk másoknak visszaszólogatni vagy csak benyomjuk a piros kezet azért nézzük már meg azt hogy ide általában az emberek a saját életükből merített tapasztalataikról írnak. De nyugodtan le lehet pontozni.

2013. júl. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
86%
változó. egyik nagymamámmal képtelenség kijönni(ősztől, tavaszig van nálunk), a másik nagymamámnak pedig nagyon örülünk ha jön(télen volt itt 2 hónapra, mert eltörte a lábát)
2013. júl. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
79%

ha rendes tagok, akkor kész nyereség

tudnak vigyázni az unokára, és sok mindenre megtaníthatják őt.


kutatások szerint okosabbak a nagyszülős gyerekek

2013. aug. 3. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon nagy előny minden szempontból, ha Ti is és a nagyszülők is alkalmasak vagytok rá. Ezért célszerű még a házasságkötés előtt végiggondolni: Tudnál-e együtt élni a párod szüleivel?
2013. aug. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Bizony, ez egy nagyon fontos dolog!!!!


Sokan azt mondják, hogy a páromat veszem el, nem a családját, de pedig őket is !!!!!


nem mindegy, kivel töltöd a karácsonyokat, ki dumál bele a gyereknevelésbe ...stb

2013. aug. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Hát... én anyámékkal lakok még, mert egyelőre nincs kilátás arra, hogy el tudjak költözni, és ehhez hozzájön velünk lakik a nagyanyám... és én semmi jót nem tudok mondani róla... totálisan megkeseríti az életemet. Felnőttként nem lehet saját magánéletem, mert folyton bemászkál a szobámba és cseszeget. Szimplán azért, mert unatkozik. Anyámékkal is ugyan ezt csinálja. Hozzám nem jöhetnek át a barátaim még beszélgetni sem, mert rögtön elkezd beszólogatni és bunkózni velük. Még jó, hogy nincsen pasim... nah... az már felérne egy katasztrófával. El se merem képzelni. De neki ott van az iskolai nagy szerelme, egy undorító vénember, aki mellesleg egyáltalán nem rokon, és minden hétvégén (nála a hétvége csütörtöktől hétfőig tart) itt lebzsel. Hangoskodik, elhordja a kaját, amit nagymuter vett a saját pénzén, még az öreglányt is ugráltatja, de ez nem érdekel, hát ha jó neki, akkor jó neki. A rezsibe bele sem ad, pedig amikor itt van, minden nap hosszú órákon keresztül főznek, rettentő sokáig fürdik (ilyenkor én is ki vagyok rekesztve a fürdőből). És nem egyszerűen nem lehet lekoptatni. A nagymuter meg egyenesen kikéri magának, ha szóvá tesszük a "pasija" viselkedését, vagy azt, hogy ő itt van. Anyámék már nem egyszer olyan veszekedésekbe kerültek emiatt, hogy rettenetes... meg elég régóta tervezgetik azt, hogy elköltözünk, de hát nem is nagymuteré a ház, szóval... ki meg nem rakhatjuk... csak várjuk, hogy eljárjon felette az idő, tudom, hogy nagyon morbidul hangzik, de a nagyanyám egy végletekig rosszindulatú, önző, stb öregasszony.

Folyton szekál mindenkit, beleszól mindenbe, még abba is ami nem az ő dolga, állandóan motyog magában, ami önmagában is idegesítő, de még az ember hallja is hogy mit mond, anyámékat és engem is elmond mindenféle undorító, utolsó sz@rházinak, pedig ő csak el van tartva, ide hozza a kandúrkáját... szóval... az én véleményem a kérdező kérdéséről, hogy abszolúte csak hátránya van... mert egyszerűen olyan nagy a korkülönbség miatti szakadék, hogy hosszú távon nem lehet kibírni egy nagyszülővel... én hetente több alkalommal is sírógörcsöt kapok az ocsmány, kiidegelő viselkedése miatt...

2013. aug. 8. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 nikaa11 válasza:

Szerintem nagyon nehéz 2-3 generációs korkülönbséggel együtt élni.

Össze tűzések mindig lesznek,hisz egy 35éves fiatal és egy 80éves mami teljesen máshogy nőtt fel, máshogy gondolkodik mindent máshogy lát.Itt csak a tolerancia segithet de az is nehezen..

2013. aug. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

17-es !


nem éretettem, nagymamádé a ház?


akkor szüleidnek, meg neked is sajátot kéne építeni.

mert nem rakhatjátok ki.

2013. aug. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Inkább hátrány. Nagymamámmal (anyai) együtt lakunk, utálja apámat, azt hiszi,mindent jobban tud és mindig kioktat mindenkit. Ráadásul emiatt egy szobába kényszerülünk a húgommal és egyre nehezebben viseljük el egymást.
2013. aug. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!