Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nektek hogy esne az, ha a...

Nektek hogy esne az, ha a gyermeketek nagyszülei meg sem köszöntenék az unokájukat a születésnapján?

Figyelt kérdés
2013. aug. 30. 11:16
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
Számomra nagyon elkeserítő, hogy vannak ilyen "nagyszülők" ! Az unoka az ő húsuk-vérük is! Hol vannak az ösztönök ???? Mi más ad értelmet az életüknek? Igen, előfordul, hogy a szülő és a gyermek haragban vannak egymással, de hol marad a megbocsájtás, a problémák kibeszélése? ÉS vannak nagyszülők, akik emiatt inkább az unokára sem kíváncsiak. Hihetetlen.... Az én szüleim imádják a kislányomat. Az apósom viszont nem nagyon kíváncsi az unokáira. Igaz, ha éppen eszébe jut, felköszönti őket. Az a fő, hogy ott az új nője és annak három fia.... Dühös vagyok emiatt, nagyon rosszul esik a dolog, sosem fogom neki megbocsájtani. Pedig ő csak az apósom! A kislányom pici, számára az édesapám a NAGYTATA!
2013. szept. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Már nem is bosszantom magam rajta, a párom mondta, hogy ne emésszem magamat, mert ez az ő szegénységi bizonyítványuk. Hát igaza van. Az egy dolog, hogy volt egy konfliktusunk másfél éve, na de én bocsánatot kértem és most elég sekélyesen fog hangzani, de nem a mi botorságunk miatt volt ez a kis összezördülés. Azért kértem én bocsánatot, alázkodtam meg, hogy ne legyen családi viszály, meg ugye az okos enged...

Az egy dolog, hogy ő annyira büszke ember, hogy engem nem köszönt meg egy "ünnepen" sem, na de a fiát és az unokáját simán felköszönthetné. De ha nem, hát nem.

Elmeséltem anyukámnak is a dolgot, azt mondta, hogy nem tudja, hogy mit hagy ki az anyós, hogy nem ismeri meg az unokáját, mivel annyira kis vidám, cserfes, kíváncsi, hogy csak jókedvre tudja deríteni az embert. Igaz is!

Na amúgy napestig tudnék mesélni, úgyhogy inkább hagyjuk is, meg csak felidegesíteném magamat.


Köszönöm a válaszokat!

2013. szept. 6. 06:44
 23/24 anonim válasza:

Az én anyósom ugyan ilyen...

Nekem is nagyon rosszul esik, de én azt csináltam, hogy féltékennyé tettem. Raktam fel az én anyukámról meg a fiamról képeket a Facebookra és mivel látta megirigyelte. Bár csak azért akart ő is pár képet a fiamról, hogy őt is lássák a rokonai vele , de azt már leszartam...

Elég volt a tudat, hogy bántotta milyen jól elvan a fiam az "igazi" mamival:)

A fiam érzi is, hogy nem szereti az öreglány születése óta sír ha nála vagyunk!!!

Persze azt hangoztatja minden újja egyforma, de 3 unokából csak egyet szeret! ( ezt mindenki látja annyira nyilvánvaló )

Első pár hónapban nagyon bántott, azóta meg igyekszem mindig bosszantani egy két jó képpel:))

2013. szept. 7. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 KovA1963 ***** válasza:
100%

Hát nem esne túl jól - de azt gondolnám, hogy legalább szívből jövő mulasztás - az jobb mint a bájvigyoros elvárásnak megfelelés.

Még lehet pusztán feledékenységről is szó - lehet son unoka - egyik nap olyan mint a másik - nem jut eszébe.

Annyival lehet segíteni, hogy valamikor a nevezetes nap előt említést teszel róla hogy a gyermekednek szülinapja van.

A többit rájuk bízod - fontos-e érdekes-e nekik.


A másik amit még ehhez mondani tudok, hogy fel kell nőni a másokkal szemben támasztott elvárásokból.

Az a fontos amit te teszel neked azzal van elszámolnivalód - nem azzal amit más (olyan ember akinek tetteiért nem te felelsz) tesz.

Úgy értem, hogy a gyermekeiddel vagy a rádbizott beosztottaiddal szemben persze kell hogy legyenek elvárásaid - de pl. a szüleiddel apósoddal anyósoddal szemben nem. Inkább arra vigyázz, hogy a gyermeked ne sérüljön emiatt - ne ébressz benne elvárást amiben csalódik (pl biztos nagypapától/nagymamától is kapsz valamit).

Sokkalinkább vedd el a dolog élét, hogy ennek ne legyen a gyerekre nézve leértékelő ("nem számítasz nekik") értelmezése - furcsamód a gyermek szempontjából jobb, ha inkább védelmedbe veszed őket - ha nem is érdemlik - ha téged okkal bánt is - álljon meg nálad. Hadd szeresse csak az unoka a naygszülőket tovább olyannak amilyenek.

Ha elkezdesz tuntyologni akkor annak nem lesz vége soha, csak romlik - a javulás esélye nélkül.

Formálisan elérheted tuntyolgással, hogy eleget tesznek az elvárásaidnak, de magadat is becsapod.

Inkább tedd ezt el magadnak és azon gondolkodj - ha érdemes - hogy te tehetnél-e és mit, hogy a nagyszülőknek belső indíttatásuk legyen jobban törődni az unokával.

Kezdve azzal az apró figyelmességgel, hogy megemlíted nekik amikor ideje van. Azt már rájuk kell bíznod, kezdenek-e vele valamit mégpedig azért, hogy amit tesznek azt saját indíttatásból tehessék... mihelyst elvárást sugallsz elveszed a szabadságukat és sérül az őszinte indíttatásuk is. No szóval ne mérgelődj, ne lógasd az orrod hanem azt tedd ami rajtad múlik.

Vess szeretetet (mindennek ellenében) kifogyhatatlanul nem elvárva, hanem csak remélve az aratást, hogy az ajándék lehessen.

Ez a titka.

2013. szept. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!