Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért zavarja a családomat,...

Miért zavarja a családomat, hogy nem ugyan azt eszem, mint ők?

Figyelt kérdés

A családomban mindenki el van hízva! Nálunk családi hagyomány az evés! Az tesz minket boldoggá, az köt minket össze. Ha valami családi esemény van az az első kérdés, hogy mi lesz a kaja.


2 nővérem van, én 18 vagyok, nővéreim 23 és 25 évesek, szóval fiatalok vagyunk mindhárman. Már tinikorunkban elkezdtünk hízni, mert anyu mindig kiadós ebédeket főzött minden nap apu miatt, mert ő mindig kikövetelte. Nagyon ingerlékennyé teszi ha éhes, és anyánk mindig inkább finomakat és bőségesen főzött hogy ne legyen veszekedés itthon. Anyu családjában sosem volt "divat" az elhízás és ahogy néztem a fiatalkori képeit mielőtt még hozzáment volna apánkhoz nagyon vékony nő volt ahogy most az ő húga is az még.


Mikor középsuliba kerültem kezdett el nagyon zavarni a súlyfeleslegem, az osztálytársnőimet mind csinosnak és vékonynak láttam magamhoz képest. A tesiórák szenvedések voltak! Utána hazamentem, végignéztem a (ez most nagyon szemét lesz) kétajtós szekrény nővéreimen és anyámon, meg a disznó apámon aki mindig csak evett.

Hatalmas depresszió kezdett el úrrá lenni rajtam.


Elhatároztam magam: sosem ettem többé a családommal, sosem ettem meg többé anyu főztjét, bezárkóztam a szobámba és képeket nyomtattam ki modellekről, színésznőkről: példaképekről. Ahogyan szerettem volna kinézni.


Zöldségeken éltem, teljesen elvettettem a húst és bevallom (ezt szégyellem is) volt hogy meghánytattam magam.


Most 162 cm és 48 kiló vagyok, többnyire elégedett magammal, még mindig nem eszem ugyanazt és ugyanannyit mint a családom. Én jól érzem magam, de mindenki állandóan piszkál, a nagymamámnak nincs egy kedves szava hozzám, anyu is még mindig elcsomagolja a vasárnapi marhapörköltet ha indulok a koleszba holott már vega vagyok és valamiért felfordul a nyomrom a hústól.


Barátnőim is mondták hogy túlzásokba estem, hogy nem kéne meggyűlölnöm az evést a családom miatt.


2011. jún. 29. 00:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyél azt amit egészségesnek tartasz, de ne ess szélsőségekbe! Az én nagyszüleimnek meg az a mániájuk h mindenkit megkínálnak egy "kis" étellel és szinte megsértődnek ha nem fogadod el, de ha 3szor elmondod h "köszi tényleg nem vagyok éhes.." akkor megértik azért .D
2011. jún. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

" kiadós ebédeket főzött minden nap apu miatt, mert ő mindig kikövetelte."


És mi volt a foglalkozása? Mert ha pld bányász akkor muszály ennie kalória és fehérjedús ételeket mert különben a munkahelyén negyedóra alatt összeesett volna.

2011. jún. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Aggónak. Joggal. A hánytatással (bulimiával) most hogy állsz? Lehet hogy nem vagy korosan sovány, de 162 centi 48 kilóval azért gyanús. Ezt szakember könnyen meg tudja állapítani. Bár pár fürdőruhás képről még én is. :D


Kúltúrális kapocs, családi összetartozás jeladása, mint az együtt étkezés és az azonos étrend. Hazánkban főleg. Ha ezeket megerősíted étkezés nélkül, nem lesz panasz erre. Ha nem, akkor úgy gondolják részben joggal, hogy lenézed őket. És fogad el hogy nekik így jó! Az a jó hogy időben észrevetted neked nem. Mivel téged látnak a nővéreid, és mégsem változtak, és koruk miatt is ez már szabad választassuk. Ezt illik tiszteletben tartani.

Ha egyáltalán nem eszel húst vagy tejterméket, akkor sok gombát egyél! Két (esszenciális aminosav) csak a kisebb mértékében gombában és nagy mértékében állati eredetű ételekben van meg.

Nem tudom milyen vegetáriánus vagy. Sok laktovegetáriánus van. Ha az vagy, egyél sok sajtot vagy/és túrót! Vannak jó sovány sajtok is. Egyes vegetáriánus esznek halat. Ha eszel, akkor azt gyakran tedd!

2011. jún. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is nehezen fogadják el, hogy nem eszem pékárukat és zsíros húsokat, de végül is beletörődtek.
2011. jún. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt. Én úgy oldottam meg hogy mindenből kevesebbet ettem, de ugyanazt amit Anyu főzött.


Azt, hogy keveset eszem, azt megszokták egy idő után.

2011. júl. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Scrappy111 ***** válasza:
0%

egy kis hús csak nem ártana a fehérje végett.

am szerintem csak féltékenyek, mert nekik nincs elég akaraterejük utánad csinálni.

de hidd el attól nem fogsz elhízni ha 1-2szer leülsz velük enni, és akkor talán ők se piszkálnak :)

2011. júl. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!