Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Halál de én nem érzem és ez...

Halál de én nem érzem és ez zavarja a családomat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Pénteken meghalt a nagypapám.és én persze sírtam sokat és imádkoztam is..de eltávozott.

Fell voltunk rá készülve..mert a nővérke elmondta hogy valószínűleg az északát..már nem éli túl.

Nekem megy tovább teljesen az élet..úgyanúgy táncolok énekelek,filmeket nézek és nevetek.


Szerintem még nem is fogtam fell mi is történt.

A családomat zavarja,mert mindíg rámszól édesanyám hogy ilyenkor nem illik vicces dolgokat csinálni..nevetni..és hogy mi most gyászolunk.

Nem tudom mit tehetnék..egyszerűen vagy túl hamar léptem tovább(eleve nem tudok sokáig szomorú lenni)

vagy pedig nem fogtam fell.


kérlek segítsetek!

12 éves vagyok.(tudom hogy este van már..de ki tud ilyenkor aludni.és mivel beteg is vagyok ezért nincs suli)



2013. szept. 16. 00:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
80%

Ja, igen, az más kérdés, hogy viszont a többiek gyászát neked ugyanúgy tiszteletben kell tartanod, és lehet, hogy most tényleg nem akarnak éneklést, táncolást hallgatni!

Egymásra legyetek tekintettel, te is fogd vissza magad. Nem kell zokogni, meg szenvedni, de őket ne zavard!

2013. szept. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
80%
Mindenki másképp gyászol, de legyél tekintettel a családod érzéseire.
2013. szept. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
64%

Légy tekintettel rájuk,pár hét és te is kitőrsz.Én 28 éves vagyok.amikor a mamám meghalt egy éve(tudtuk,fel voltunk rá készülve..már amennyire lehet) nem sírtam amikor jött a telefon.Szinte megkönnyebülést éreztem,tudtam már jó neki,nem szenved.1-2 hétig ilyen állapotba voltam,semmi bajom nem volt,persze jól se éreztem magam.Aztán egyik este csak kitőrt,egész éjjel sírtam és most is elkap a sírás ha rá gondolok.

Szóval most te légy tekintetel rájuk,majd te is számíthaszt rájuk ha felfogtad mi is történt.

2013. szept. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Frigg ***** válasza:
60%

Én is 12 éves voltam, amikor meghalt a nagymamám (anyukám anyukája). Amikor megtudtam, épphogy csak könnyeztem. Viszont a temetésen, ami talán egy héttel később lehetett (már nem emlékszem pontosan), annyira vigasztalhatatlanul, megállíthatatlanul sírtam, hogy beleszédültem. Valószínűleg akkorra ért utol rendesen a sokk. Még ugyan abban az évben meghalt nagypapám (apukám apukája), nála pont fordítva volt. Amikor megtudtam a hírt, egész éjjel sírtam, még másnap is, a temetésen pedig alig. Azonban még hónapokkal, évekkel később, ha láttam egy reklámot, amiben nagypapa szerepelt, rám tört a sírás. Valahogy máshogy dolgoztam fel. Nem sokkal később, szintén talán egy éven belül, meghalt anyukám nővére, nem sokkal szilveszter előtt. Olyan 13 körül lehettem, és éjfélkor belefújtam egy olyan idegesítő-hangoskodós trombita cuccba. Akkor bátyám rám szólt, hogy most ne szórakozzak, mert meghalt nagynéném. Nem akartam én rosszat, vagy tiszteletlen lenni. Szóval mindenki másképp reagál.


23/N

2013. szept. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
55%
Gyermek vagy meg nem vitas. A szuleiddel kene ilyenkor elbeszelgetni errol.nem vagy meg felnove ehhez a feladathoz hogy tudjad mi a gyasz ne is legyel egy darabig, a kedves szuleid meg vegyek tudomasul hogy a gyermekuk meg kicsi ehhez s gyaszoljanak felnott korhoz meltoan magukba. Nem lehet egy gyereket sarokba ultetni s meghatarozni neki h kisfiam ma ne rosszalkodj ne kacarassz ne jatszal s vicces rajzfilmeket se nezzel. Ne kelljen mar egy gyereket ezzel terhelni ideje koran egyszer ugyis meg fogja tapasztalni sajnos hogy milyen is elvesziteni egy szulot mert ez az elet rendje,de addig legalabb maradjon gyerek, s az o koranak megfeleloen kezelje ezt a helyzetet s ne eroltessunk egy 12 eves gyerekre azt amihez eleve nincs felnove.
2018. jan. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!