Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Nagymamám meghalt. Ti mit...

Nagymamám meghalt. Ti mit tennétek ha azt mondaná hogy az unokája ne költözzön a házba, amin neki csak élvezeti joga volt? Ti a lányaként megtennétek vagy ez nem számít utolsó kívánságnak?

Figyelt kérdés
2013. nov. 20. 18:30
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
volt rajta kívűl 2 élettársam rövidebb ideig és egyiket se szerették. akikkel eggyütt jártam azokat se szerették. akkor most magam miatt éljek vagy azzal akit a család szeret? mert a kettő eggyütt nem fog működni
2013. nov. 20. 19:07
 22/27 anonim ***** válasza:
És azt gondolják, hogy ha nem ott, hanem albérletben laktok együtt, akkor nagyobb eséllyel nem fogsz csalódni a párodban? Ebben semmi logika. A másik, hogy ha van egy házam, akkor én döntöm el, ki lakhat benne, főleg ha a beleokoskodót csak a rosszindulat motiválja. Nagy butaság lenne anyukádtól, ha nem engedne oda titeket.
2013. nov. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Megtapasztaltam, hogy sokszor a rossz előérzet amit még megmagyarázni sem tudnak miért érzik, bizony nem elhanyagolható dolog.

Nem vagyok hiszékeny ember, sem vallásos, nem hiszek a természetfeletti dolgokban, szellemekben stb, de a mi esetünket figyelembe véve ma már ha valaki nekem rossz előérzetről beszél valakiről, és ahogy mondja:

- "valami nem tetszik benne, de még nem tudom mi.. de a zsigereimben érzem a rosszat" Annak én 100%-ban hiszek..

A történetem:

A húgom volt így a nővérem férjével. Amikor a nagyobbik nővérem bemutatta a leendő férjét a család egy normális, jó modorú embert ismert meg. Egyedül a kisebbik nővérem volt az akinek az első naptól kezdve felállt a szőr a hátán annyira nem volt szimpatikus neki. Sosem bántotta meg, sosem tett egy rossz megjegyzés, de akkor se tudta kedvelni. Mindig mondta a nővérem Móni, hogy nem tudja megmagyarázni miért, de rosszul van a Judit nővérem férjétől. Egyszerűen rosszat érezz ha ott van a közelben. Mindenki tudta, hogy Móni hogy viszonyul hozzá, de csak legyintettünk, hogy majd idővel megbékél. 13 évig voltak házasok Judit meg a férje. A 13 év alatt Móni csak még jobban irtózott tőle. Majd 4 éve kiborult a bili..A tökéletes házasság nagyon nem volt az. Kiderült, hogy jók voltak Móni megérzései a sógorral kapcsolatban, ugyanis az elmebetegsége egyre jobban elhatalmasodott rajta, de már úgy , hogy a külvilág számára sem volt képes álcázni magát.

Judit és a lányuk is kórházba kerültek, mert a sógor rájuk zárta a szoba ajtaját, és felgyújtotta a lakást. Azért mert Judit úgy döntött kitálal, mindent elmond, hogy lelki terrorban élnek, hogy annyira féltékeny, hogy a wc-t is bekamerázta, hogy poloska volt a telefonon, hogy Judit senkinek ne tudjon panaszkodni. A szomszédok éberségének köszönhető, hogy csak enyhe füstmérgezést kaptak..


Szóval Móninak végig igaza volt a rossz előérzete miatt.

Na azóta én hiszek annak aki rossz előérzetet mond, és meg is mondja, hogy nem tudja megmondani miért érzi..


Talán anyukád is érezz valamit de nem tudja mit, ahogy nagyid is érzed valamit. lehet hogy azért nem akarja hogy odaköltözzél mert ezzel a pasassal élsz. Lehet ha most nem költözöl oda, X idő múlva az az üres ház lesz a menedéked..

Érdemes komolyan venni a rossz előérzeteket.. Mondom én aki nem hisz az ilyen természetfeletti dolgokban.

2013. nov. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
én is hiszek csak nem az anyáméban. a mi családunk elég furcsa. szerintem párom emlékezteti anyumat apura (elváltak). apu is mindig mindent megcsinált. nem mondom van páromnak rossz szokása de kinek nincs? ha én elfogadom akkor neki nincs ebbe beleszólása. szerintem apura emlékezteti. sok mindenbe "hasonlít" rá. a jelenlegi párja pedig semmit nem tud megcsinálni. na majd valahogy alakul. köszönöm a válaszokat.
2013. nov. 21. 19:52
 25/27 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy mindent megcsinált? Minden rosszat megcsinált vele, vagy ezermester volt? Az utóbbi miért baj?
2013. nov. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
ezermester volt. nem baj. csak ebbe nagyon rahasonlit és gondolom ez a baj. de nem tudom. én szeretem ő szeret. ez a lényeg.
2013. nov. 23. 07:29
 27/27 kikicsoda ***** válasza:

És mit kívánt, ki lakjon ott? Ha eladjátok, vesztek egy másikat, abba már beköltözhetsz?

Egyébként Anyukádat nem értem: ha megengedte, hogy odaköltözz, akkor mi a fenének jött elő egy idő után ezzel a " kívánsággal"? Nem ő kavar valamit?

2013. dec. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!