Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Párommal megegyeztünk, ha...

Párommal megegyeztünk, ha lányunk lesz ő választhat neki nevet. Ő az anyja nevét akarja adni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2013. nov. 24. 16:46
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
96%
legyen Júlia. nagyon szép irodalmi név, és a becézése is aranyos.
2013. nov. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, hogy belemegy e. Sajnos már nem él az anyukája és valószínűleg ezért akarja ezt a nevet. Nem volt túl jó a kapcsolatuk.
2013. nov. 24. 17:17
 13/50 anonim ***** válasza:
87%

Minek egyeztél meg a pároddal ilyesmiben, ha aztán nem akarod tartani a szavad?

Esetleg megpróbálhatod megbeszélni a pároddal, hogy neked ez a név nem tetszik még akkor sem, ha az anyukáját így hívták. Kérd meg, hogy írjon össze néhány nevet azok közül, amik még ezen kívül tetszenek neki, hátha lesz, ami neked is tetszik. A Julianna meg lehetne a második neve, hogy ne szenvedjen teljesen csorbát az egyesség. (Egyébként szerintem szép név)

2013. nov. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy sógornőmet is így hívják és nem lenne jó két Julcsi egy családban.
2013. nov. 24. 17:34
 15/50 anonim ***** válasza:
94%

Máskor gondold végig, hogy mit ígérsz, és miben egyeztek meg.


Ennek ellenére, nekem a férjemmel van olyan kapcsolatom, hogy el tudnám neki mondani, hogy nekem nem tetszik, és megkérdezném nagyon ragaszkodik-e hozzá.


VAn egy olyan változat, hogy kap 2odik keresztnevet is, és azon hívjátok.

amúgy szerintem sem öreges, nekem kifejezetten tetszik. Édesanyámnak 2. keresztneve, pont hasonló okból, az akkor elhunyt nővére emlékére kapta.

2013. nov. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
36%
Ne egyezz bele! Mi rosszabb? ma most morog a férjed kicsit vagy ha egész életedben nem fog tetszenki a SAJÁT gyereked neve??? Amúgy szerintem is öreges, sose adnék ilyen nevet a gyerekemnek.
2013. nov. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
60%

Amikor olvastam gyerekkoromban a Jancsi és Juliskát,

már akkor gyanús volt nekem is, hogy "öreges" neve van a Julisnak...

:)


Ennyi agybeteget!

2013. nov. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
Csak azt ígérd meg, amit be is tudsz tartani. Tehát az "azt a nevet adjuk, amit te akarsz" ne azt jelentse, hogy "azt a nevet adjuk, amit te akarsz, feltéve, hogy nekem is tetszik". De most már mindegy, beszéld meg vele, hogy neked ez nagyon nem tetszik és kérj bocsánatot, amiért nem tartottad magad ahhoz, amiben megegyeztetek. És ezentúl figyelj oda, hogy olyat mondj csak, amit be is tartasz utána.
2013. nov. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 yuda ***** válasza:
88%

Én ott álltam le gondolkodásban, -de javíts ki-, hogy nem úgy kellene ennek működnie, hogy ti ketten megegyeztek?!

Miért nem lehet olyan közös névben megegyeznetek, ami mindkettőtök számára elfogadható.

Értem én, hogy neki igérted a választás jogát, de ennek semmi értelme.

Legyetek annyira érettek, hogy nem olyan nevet adtok a csöppségnek, amit egyikőtök ki nem állhat. Ezt a részét le kell tudnotok kommunikálni egymással.


Másik oldal és ez is legalább annyira aggasztó, hogy azon gondolodsz, majd te egyedül és alattomosan, titokban más nevet adsz neki.


Olybá tűnik, veletek valami nagyon nincs rendben gondolkodásilag és kommunikációban.

Két ennyire antiempatikus embert....?!

2013. nov. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
70%

Aki azt írta h nem a szülőszobán adják a nevet attól kérdezem h szült már? A hivatalban a vezetéknevet döntitek el. A keresztnevet azt bizony ott helyben kérdezik meg a fiút is és a lányt is meg kell mondanod hiába tudod h milyen nemű lesz.

Kérdező ha beleegyeztél h ő választ ha lány nagyon szemétség lenne részedről ha mondjuk a tudta nélkül adnál más nevet. Szerintem egy életre elásnád magadat előtte. Inkább beszéld meg vele a gondodat h miért nem tetszik és mond azt is h tudod nagyon jól miben egyeztetek meg de...stb elmondod h miért nem. Aztán vagy beleegyezik h válasszatok együtt vagy marad az egyezség ami részéről jogos.

2013. nov. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!