Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Párommal megegyeztünk, ha...

Párommal megegyeztünk, ha lányunk lesz ő választhat neki nevet. Ő az anyja nevét akarja adni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2013. nov. 24. 16:46
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
78%

Kétszer is szültem már és mind a kétszer a szülőszobán kellett nevet adni, majd következő nap jött egy nő és az összes újszülött gyereket anyakönyvezte. Ha éppen akkor nincs ott az apuka akkor simán mondhatom, hogy inkább legyen más neve a gyereknek. Ha abban a kórházban is úgy van akkor ezt meg tudod tenni. De én ezt az opciót nem ajánlom mert tuti, hogy a párod megharagszik rád jogosan.

Inkább ülj le és mond meg neki, hogy neked ez a név nagyon nem tetszik, és anyukád is szomorú lenne, ha csak a másik nagymama nevét kapná a gyerek.

2013. nov. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
90%
mi ugyanígy voltunk :) férjemé volt a lány név enyém a fiú. Ő Alexandrát akart de én ki mertem nyitni a számat, hogy nem szeretném ha Szandiznák a lányom, ezért nekem ez így nagyon nem tetszik. Alexában kiegyeztünk! :)
2013. nov. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
93%
Esetleg ajánld fel, hogy válasszon még egy nevet, ezt meg kapja második névként - azt úgy sem fogja használni, csak hivatalos dokumentumokon.
2013. nov. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
75%
Mi is megegyeztünk a neveknél.Ő a fiú neveket én a lány neveket.Fiú nevekben nekem teljesen más volt az elképzelésem mint a férjemnek.De így szólt a megállapodás.Szerintem kompromisszum.Legyen 2 neve.
2013. nov. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
67%

Mi úgy csináltuk, hogy én írtam egy Listát, ami nekem tetszik, elég hosszú volt. Mindkettőnél bevált, az egyik fiú, a másik lány. Így mindkettőnknek tetsző név került kiválasztásra. Bár az is igaz, hogy én nyitottabb voltam a nevekre, mint ő.

Ezt a módszert bátran ajánlom mindenkinek!

2013. nov. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 ATiNemRadeon válasza:
32%
Lehet három neve! És ez később is jó mert Ő választhat majd, hogy mit használ/mit szeret. Pl.: Lakatos Julianna Rebeka. (Csak példa volt) Ez a leg jobb mindegyikőtöknek! :)
2013. nov. 25. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
80%

Az hogy ő választ teljesen azt jelentinálatok, hogy nincs beleszólásod?


Azért kérezem, mer nálunk ez nem így működik.

Igaz csak az esküvő szervezésnél merült fel komolyabban ez a téma.


Pl fotózáshoz a férjem ért...megbeszeltük, hogy ő választ...


Összeszedtünk egymástól függetlenül 5-6 fotóst... Én megmutattam az enyémeket nekiő a övéit..észérvekkel megindokokoltam melyik miért tetszik, és miért nem... Ő is... Maradt 3..ebből ő választott...


Minden ilyesmivel így soktukk... Van x dolog ami tetszik mindkettőnknek, de azok közül az választ akiben előtte megegyeztünk..

2013. nov. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 A kérdező kommentje:
Úgy egyeztünk meg, hogy nem szólunk bele abba ki milyen nevet választ másképp nem is lenne értelme az egésznek. Arra gondoltam, hogy legyen akkor Julianna és majd valami más néven pl: Szendinek fogjuk becézni.
2013. nov. 25. 09:21
 29/50 anonim ***** válasza:
89%

Off


akkor már inkább Julianna..


Bocsi..


Nem vagyunk a grease-ben:s

2013. nov. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
100%
Szendi?Szerintem ez borzalmas.A Julcsi sokkal szebb.
2013. nov. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!