Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan magyarázzam meg, hogy...

Hogyan magyarázzam meg, hogy azért nem akarom látogatni, mert erőszakosan kötelezve vagyok rá?

Figyelt kérdés

a lényeges kulcsszóŰ!: zsarolás a szeretetbe burkolva!



mama szeretettel vár ebédre, meg stb rengeteget segít, nagyon hálás vagyok érte, szeretem meg minden.


de amikor ezzel zsarolo hogy menjek át, mert főzött, holott ezernyi dolgom lenne, nekem nem csak ő az életem ugye, és meg sem volt beszélve, be sem időzítettem, egyszerűen nem érti meg, hogy nem. én meg azt nem értem meg, hogy miért kell nekem egyáltalán MAGYARÁZKODNI is.


erre már az egész család lázad valahol ellenem és nem tudom nekik átvinni, hogy ez nekem SOK, nem szeretem ha erőszakosan át KELL mennem, van egyéb életem is, de amúgy meg ott tartok, hogy beteges is nekem már, mert már annyit kellene látogatnom, mintha a pasim lenne. egy lány a barátjával/bnőivel akar ennyiszer találkozni, randizni, nem a nagyival.

úgy érzem megfullasztanak.


de mindenki mit lát?

ő segít, főz nekem, miért nem vagyok én legalább erre képes átmenni.


most a családban én vagyok a "hálátlan", meg "nem csoda ha ezért utálnak, mert én taszítok el mindenkit magamtól, meg is érdemlem, hogy lesz*rjon mindenki".


engem miért nem ért meg senki??


HOGYAN FEJEZZEM KI MAGAM?


2014. márc. 21. 13:06
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
19%
A nagyis segít neked, főz rád, gondolom a kis fenekedet is kinyalja baba korod óta, te pedig így hálálod meg? Úgy sajnállak, tényleg nagyon rossz lehet neked.
2014. márc. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
25%

lényeges kulcsszó, be sem időzítettem, nem tudom nekik átvinni...


pfujj, de förtelmesen okosnak akarsz tűnni, de nem nagyon sikerül...

2014. márc. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
27%

Egyet kell értenem az előzővel! Ő meg tesz érted mindent és nem hálálod meg neki! :/ A családodra mindig szánj időt, mert egy nap azt veszed észre hogy már nincsenek és utána megbánod az egészet, pedig akkora már késő lesz! :S

De ez csak az én VÉLEMÉNYEM! :)

2014. márc. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
86%
Abszolút megértem. Kicsit távolabb kellene költöznöd, mi azt tettük, amikor már nem bírtuk a közeli rokonok "szeretetét". Mert erre mondják, hogy megöli a szeretetével, igen. :)
2014. márc. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
96%
Legyen előre megbeszélve. Pl. köszi nagyi, hogy velem akarod tölteni a délutánt, de más programom van, viszont szívesen átmegyek hozzád holnap vagy mondjuk minden kedden és csütörtökön és vasárnap. Egyébként meg menjenek a lelkes családtagok felváltva, ha már a társaság hiányzik a nagyinak.
2014. márc. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 A kérdező kommentje:

látom itt sem nagyon érzik át.

igen, megöl a szeretetével.


de kérdem én: milyen szeretet is az ÖNZŐ szeretet??

amikor nem hagyják a másikat élni?

amikor mondom, köszönöm nem, és ERŐSZAKOLJÁK?

ahol rám gondolnak??


a nagyinak a legnagyobb baja, hogy unatkozik!!!


de nekem meg MILLIO egyéb bajom van! sőt, ki merem jelenteni, nekem Életem is van. nem csak a tv meg keresztrejtvény, meg unokák zaklatása.


miért kell a nyakamba stresszt rakni?

2014. márc. 21. 13:28
 7/62 anonim ***** válasza:
17%

neked gőzöd nincs a szeretetről... az önzőségről inkább. Sajnálom a szüleidet és a nagymamádat is.


19/L

2014. márc. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 A kérdező kommentje:

#5 most ezt akarta épp áthágni. eddig én már átmentem időpontos egyeztetésbe. de ő elkezdett zaklatni az6okon kívül és megint csak a sértődés volt abból, ha nem-et mondtam és tartottam magam a jogos szabadságomhoz.


ezért robbant most ki a bomba, mert elkezdett a családtagoknak bepanaszolni, akik persze rengeteget dolgoznak és alig mennek hozzá. csak ugye azt látják én kismama létemre futkorásszak, mert annyi időm van.


és jelzem mindjárt szülök és még a gyereknek sincs meg sokmindene, sokminden sehol nincs elintézve, agyon aggódom magam, napi szinten intézek hol ezt hol azt, most épp mózest keresek használtan, várom a festőt, stb de erre soha nem is hivatkozom, de hagyjanak már élni!

2014. márc. 21. 13:33
 9/62 A kérdező kommentje:

állítom majd ha nem alszom gyerek mellett, akkor is csak be lesz sértődve, hogy vele nem foglalkozik senki.


de ok, annyi lejött a válaszokból, hogy ezt nem lehet mjegértet5ni a másikkal.

2014. márc. 21. 13:36
 10/62 anonim ***** válasza:
10%
Tudod, lehet hogy a nagymamád öreg és most unatkozik, de amikor te kis pisis voltál, akkor ki látott el, ki vigyázott rád? Akkor nem volt baj, hogy főzött rád? Akkor még volt más dolga is mégis valószínűleg nem kevés időt és energiát szánt rád. Nekem most egy majdnem 2 éves fiam van, a nagyszülei imádják és ha valaha ilyen önző kis senkiházi válna belőle, mint Te, azt a nevelésem csődjének tartanám.
2014. márc. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!