Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan kéne (finoman) jeleznem...

Gyémántlány kérdése:

Hogyan kéne (finoman) jeleznem, hogy idén nyáron már nem szívesen mennék le a nagyszüleimhez vidékre? Nem akarok sértődést.

Figyelt kérdés

Mióta megszülettem minden nyáron két hetet a nagymamáméknál töltök. Amíg kicsi voltam, ez tök jó volt. Eljátszottam Mamával és az állatokkal, mentünk strandra, kirándulni, stb, és az unokatestvéreim is hazajöttek egy-egy nyárra Amerikából; mindig elröppent az a két hét (pedig veszettül honvágyas voltam/vagyok még most is).

Igen ám, csak 10-11 éves korom óta már máshogy látom a dolgokat. Egyre távolabb kerültek tőlem a nagyszüleim, (azaz én kerültem távolabb tőlük) úgy éreztem, a nyakamon lógnak, így, hát a szobába menekülve töltöttem az idő nagy részét, várva, hogy jöjjenek értem a szüleim. Mamáék nem tudták/tudják elfogadni, hogy kamaszodom. Még most is 5 évesként tekintenek rám. Imádom őket, mert csodálatos emberek, de nem értették meg, hogy "felnőttem" idézőjelben, és ez nagyon idegegesít. Elég irritáló, hogy tízpercenként megkérdezik, nem vagyok-e éhes, vagy, nincs-e kedvem csinálni valamit. Nem tudom nekik elmondani, hogy néha egyedül érzem jól magam. Anyu és apu is próbálták nekik elmagyarázni a helyzetet, de nem hatott.

Tavaly is végig unatkoztam, kiolvastam vagy négy könyvet, és be kell valljam, nem éreztem jól magam. Nincs mit csinálni ott, nem tudok olyan helyre menni, ami érdekelne.

Sokkal szívesebben lennék többet idén a barátnőimmel és a barátommal, (főleg mert ősszel elköltöznek, és szinte sose fogom látni) be szeretnék iratkozni egy angol tanfolyamra is. Mamáék bezzeg ezerrel készülnek, hogy de jó lesz majd a nyáron, ha ott leszek...

Hogyan kéne nekik felvázolni a helyzetet anélkül, hogy megbántanám őket? Nagyon szeretem a nagyszüleimet, de NEM SZERETEK OTT LENNI. Mit tegyek?

Bocsánat, hogy kicsit hosszú lett...



2014. máj. 21. 15:58
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
58%
Sokkal értelmesebben írsz mint a legtöbb felnőtt kérdező. Már leírtak minden megoldást. Menj csak 1 hétre, vagy menj két hétre és a másodikra hívd el egy barátnőd is. Mindent meg lehet oldani.
2014. máj. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
70%
Nem értem annyira kedves kérdező, ki sértett meg téged, a korodra hivatkozva?
2014. máj. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem itt senki nem azért írta azt, hogy esetleg valamit nem értesz meg 16 évesen, mert hülyének gondolnak, hanem amiatt mert olyan 20 év alatt az emberek másképpen gondolkodnak, mint felette. Én is jókat tudok röhögni magamon, hogy 16 évesen miket csináltam, min voltam kiakadva, hogy néztem ki és hidd el ha lesz gyerekem, neki is azt fogom tanácsolni, hogy járja csak a maga útját, én is rengeteg mindent megtapasztaltam és tök jó időszak volt.
2014. máj. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
66%

Megértelek. Nekem iszonyú szerencsém volt, mert ebben a korban én ott találtam magamnak társaságot. Nekem pont fordítva volt, alig vártam hogy menjek mert minden este, mikor ott nyaraltam, ott jártam "bulizni"(vagy tényleg buliztunk, vagy szalonnát sütöttünk valakinél, vagy bográcsoztunk stb.). Unokatesóm is volt ott, velem egy idős, így mindig együtt jártunk "bulizni", nappal meg vagy náluk, vagy mamáéknál voltunk, vagy strandoltunk. Szóval iszonyú jól éreztem magam ott. De enélkül abban a korban (főleg, ha ez máshol megvan) elég unalmas lett volna. Előtte még kicsiként jó volt homokozni, tyúkot etetni, bicajozni stb. De aztán az már kevés lett volna. A te korodban lesz a legtöbb fiatalnak igénye arra, hogy a haverokkal legyen, meg fiúzni kezdjen.

Közben felnőttem, öreg 25 éves lettem, szétszéledt az országban az a társaság is, nősülések, féjhez menések, szokásos. De én még mindig szeretek menni, mert már szórakoztat, hogy pl. befőttezek és virágozok mamámmal, tanulok tőle sütni, káposztát tölteni stb. Szóval tök jó. A tíz percenkénti éhes vagy, az sose fog változni. Ilyenek. Én is elmondtam már sokszor, hogy nem vagyok szellemi fogyatékos és kiszolgálom magam, ha mégis 10 perccel ebéd után megéheznék, de felesleges, úgyis nyomja.

Sajnos sehogy sem tudod megmondani, úgy, hogy ne bántanád meg. Tök mindegy mit mondasz, a lényege az, hogy bár szeretlek mama, de halálra untatsz, és annyira azért nem szeretlek, hogy kibírjak egy hetet nálad. Nézd 14-15 éves vagy. Az a fiú 1-2 év múlva több, mint valószínű, hogy nem lesz sehol így se, úgy se.

Egyszer mikor mamáméknál voltam nyáron, akkor egy sráccal jártam ott, folyton vele akartam az időt tölteni, papám beteges volt, akarta, hogy nézzünk együtt szar akció filmeket. Én meg nem akartam végig szenvedni, egyet megnéztünk, de mindig inkább mentem a városba a pasimmal. Következő nyarat papám már nem érte meg. Amúgy a pasival is szakítottam már addigra, kiderült, hogy kár volt pocsékolni rá az időt. Azóta is bánom, hogy miért nem néztem meg szegény papával azokat a filmeket. Tök szar lehetett neki, hogy mindig inkább leléptem, pedig csak pár óra lett volna, ki lehetett volna bírni, neki jól esett volna.

Én nem azt mondom, hogy tűrj el mindent, mert öreg, meg "majd ha meghal örülnél, ha mehetnél", mert szerintem igenis vannak idióta, idegesítő és rossz nagyszülők, akik miatt nem kell mindent lenyelni. De egy tini-szerelem miatt 2 és fél hónapból nem kibírni egy hetet nagyanyádnál, ha tényleg szereted.. Na érted..

Esetleg nem viheted magaddal egy barátnődet? Mi abban a fura? Egy másik unokatesóm csinálta ezt, az ő nagyanyja egy tisza-parti faluban lakott, ott tényleg nem volt semmi és senki, és ő mindig együtt ment az egyik barátnőjével. Együtt mentek fürödni, napozni stb. Így eltelt az idő és a mamája is mindig boldog volt, hogy van élet a házban. De az osztályomban is többen összekötve jártak nyaralni. Nyilván vigyen valami költő pénzt, hogy ha strandra mentek legyen neki, vagy egy fagyira, de nem hiszem, hogy a csirketartó nagyanyádékat földhöz vágná, hogy pár tojással meg csirkecombbal több megy el egy hét alatt, de legalább megkapnak téged és te se szenvedsz.

2014. máj. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim válasza:
100%
Én 13 éves vagyok (lány) és majdnem az egész nyarat a nagymamámnál töltöm. 3-4 hetet vagyok itthon a nyári szünetből. És amúgy a körülményektől is függ. Ha mondjuk van testvéred akkor sokkal jobb. Vagy ha van ott internet akkor tudsz videochatelni a barátnőiddel. Én szeretek a nagymamámnál lenni, bár néha én is így érzek mint te, de nagyon szívesen töltöm ott a nyaram több, mint felét. Van két húgom és elég jól el szoktam lenni velük, bár néha kicsit hiányzik délutánonként az internet, hogy tudjak skypeolni az osztálytársaimmal, barátaimmal. Meg lehet most sértődni, hogy nem értek egyet azokkal akik azt mondják, hogy menj el egy hétre, esetleg egy hétvégére. És sokkal rosszabb is lehetne a helyzeted, mint például, már nem élne a nagymamád és akár az öregek otthonába is lehetne. nem tudom, él-e még a nagypapád. Vele is el lehet ütni az időt. Nekem ha a nagymamám dolgozik, akkor szívesen segítek a nagypapámnak főzni és hasonló dolgokat. A legtöbb dolog pedig csak a körülményektől függ. És persze megint le lehet nézni, azért mert 13 évesen itt okoskodok és próbállak lebeszélni. Még szívesen írnék jó pár dolgot, bár szerintem így is hosszabbra sikerült a kelleténél. Örülök, ha segíthettem.
2014. máj. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim válasza:
59%

Ugye tudod, h a nagyszulok elete (az unokakehoz kepest) rovid idon belul veget szokott erni es kesobb rettentoen fogod sajnalni, hogy nem voltal veluk. (Felteve, h tenyleg szereted oket...)

En egesz nyarakat toltottem a nagyanyamnal. Meselt jo sztorikat, beszelgettunk, templomba mentunk (amit egyebkent sosem szoktunk), segitettem neki, foztunk, bevasaroltunk, massziroztam, veszekedtunk is rendesen, mert velem is volt, h kamaszodtam. Amig a papa elt, egy csomo dologra megtanitott. Elmeleti es gyakorlati dolgokra, amiket a 30-as evekben tanultak az iskolaban.

Nem volt semmi izgalmas, sem mozgalmas, a barataim is tavol voltak, de b@$$2@meg, ok az ev tobbi reszeben velem voltak, rajuk is unhattam. Mellesleg egy baratnot nem vihetsz? Legalabb egy hetre vagy nehany napra... Mindjart elviselhetobb lenne a 'tortura', nem? Es biztos vagyok benne, h Zalaban is vannak hozzad hasonlo koru lanyok. Nekem is volt a nagymuternal baratnom es csomo dolgot tanultam tole meg az anyjatol, aki orvos volt.


(Bar lehet, h egy felsobbrendu pesti tinedzsernek egy zalai tinedzser nem felel meg tarsasagnak.) Az angol tanfolyam es a baratok pedig mehetnek egyszerre. 10-11 het het a szunet kb, 2-t igazan eltolthetsz belole ilyen rettento kenyelmetlen korulmenyek kozott. pl az elso kettot es utana mar csak arra koncentralsz, ami erdekel es a nagyszulok is boldogok.

2014. máj. 25. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
0%

Unokahúgom ezt akaratlanul is elintézte... elemet 15évesen nagyihoz két hétre 3adik nap a falu szépfiúja a szájába dugta a nyelvét, nagyi többet nem akarta nyaraltatni.

És ha addig halasztgatnád, vagy eleve aug végére tennéd a menetelt és végül nem érnél oda?

2016. márc. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!