Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan kéne (finoman) jeleznem...

Gyémántlány kérdése:

Hogyan kéne (finoman) jeleznem, hogy idén nyáron már nem szívesen mennék le a nagyszüleimhez vidékre? Nem akarok sértődést.

Figyelt kérdés

Mióta megszülettem minden nyáron két hetet a nagymamáméknál töltök. Amíg kicsi voltam, ez tök jó volt. Eljátszottam Mamával és az állatokkal, mentünk strandra, kirándulni, stb, és az unokatestvéreim is hazajöttek egy-egy nyárra Amerikából; mindig elröppent az a két hét (pedig veszettül honvágyas voltam/vagyok még most is).

Igen ám, csak 10-11 éves korom óta már máshogy látom a dolgokat. Egyre távolabb kerültek tőlem a nagyszüleim, (azaz én kerültem távolabb tőlük) úgy éreztem, a nyakamon lógnak, így, hát a szobába menekülve töltöttem az idő nagy részét, várva, hogy jöjjenek értem a szüleim. Mamáék nem tudták/tudják elfogadni, hogy kamaszodom. Még most is 5 évesként tekintenek rám. Imádom őket, mert csodálatos emberek, de nem értették meg, hogy "felnőttem" idézőjelben, és ez nagyon idegegesít. Elég irritáló, hogy tízpercenként megkérdezik, nem vagyok-e éhes, vagy, nincs-e kedvem csinálni valamit. Nem tudom nekik elmondani, hogy néha egyedül érzem jól magam. Anyu és apu is próbálták nekik elmagyarázni a helyzetet, de nem hatott.

Tavaly is végig unatkoztam, kiolvastam vagy négy könyvet, és be kell valljam, nem éreztem jól magam. Nincs mit csinálni ott, nem tudok olyan helyre menni, ami érdekelne.

Sokkal szívesebben lennék többet idén a barátnőimmel és a barátommal, (főleg mert ősszel elköltöznek, és szinte sose fogom látni) be szeretnék iratkozni egy angol tanfolyamra is. Mamáék bezzeg ezerrel készülnek, hogy de jó lesz majd a nyáron, ha ott leszek...

Hogyan kéne nekik felvázolni a helyzetet anélkül, hogy megbántanám őket? Nagyon szeretem a nagyszüleimet, de NEM SZERETEK OTT LENNI. Mit tegyek?

Bocsánat, hogy kicsit hosszú lett...



2014. máj. 21. 15:58
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:
9-es, teljesen igazad van. Nyilván meg fogom velük beszélni, hogy kevesebb időt szeretnék idén ott lenni, és úgy ahogy eltöltöm azt a pár napot. De mindenképpen szeretném tisztázni velük, hogy néhány dologban jó lenne, ha megpróbálnának változtatni, szeretném én is jól érezni magam, mert a nyári szünidő az nekem is nyári szünidő! Azt hiszem, ha találnánk megoldást a problémára, és mind a ketten jól éreznénk magunkat, akkor talán az egy remek hét tartalmasabb lesz, mint a két kevésbé jó. De ezt ugyanúgy meg kell mondanom nekik, és akkor tulajdonképpen szinte vissza is jutottunk az eredeti kérdéshez...
2014. máj. 21. 16:40
 12/47 A kérdező kommentje:

Nem szeretem elmondani a koromat, mert alapvetően semmit nem befolyásol :)

Lényeg, hogy kiskorú vagyok, 16 alatti.

2014. máj. 21. 16:41
 13/47 anonim ***** válasza:
70%

Én is voltam így mint te. Most pedig azt mondanám, ha lehetne akkor két hónapra is mennék hozzá unatkozni csak itt lenne még.. :)

Kibírod azt a két hetet.. Nincs egy kis barátnőd, akit elengednének veled?

2014. máj. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
63%

De, befolyásol. Én azt mondom, hogy tolts időt a nagyszuleiddel, de mondjuk csak 1 hetet mostantól.

Viszont a felnottsegtol meg nagyon messze hgy :)

2014. máj. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:
Nem tudom, szerintem elég furán venné ki magát ha elcipelnék a világ végére valakit, a nagymamámhoz.
2014. máj. 21. 16:56
 16/47 anonim ***** válasza:
73%

Ha ritkán látod a nagyidat, próbálj meg vele annyi időt tölteni, amennyit lehet. Az én nagymamám lábon kihordott 3 agyvérzést, szerencsére nem okozott neki károkat, viszont azóta mindig félek, hogy elveszíthetem. Jelenleg 500 km-re lakom tőle, és mostanság sajna ritkán látom.

Mellesleg a nagyiknak rengeteg jó sztorijuk van, az enyém falun nőtt fel, kértem, hogy meséljen a lánykoráról. Hát az állam leesett olyanokat mondott.


Szóval sose tudhatod mennyit lehetsz már vele, szerintem használd ki az időt.

2014. máj. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem sem mindegy, hogy 12 vagy 15 éves vagy. Én megértelek, szerintem ezen minden szerencsés gyerek, akinek élnek a nagyszülei és jó a kapcsolat viszonylag, keresztül megy. Nekem volt, hogy jött velem egy barátnőm,és egész jól elvoltunk, ezt én megfontolnám, ha nagyszüleid megengedik.

Szerintem szüleiddel beszélj erről először, nekik meg kell érteniük, és ki kell állniuk melletted, hogy ne egyedül kelljen ezt intézned. 19L

2014. máj. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:

Szeretném kihasználni az időt, amit vele tölthetek, de én ezt a fogalmat úgy értelmezem, hogy az az idő van "kihasználva" amikor jól érzem magad. Szeretném a nagyimmal jól érezni magam, de nem tudom, hogyan csináljam, mert ahhoz mind a kettőnknek változnia kéne; én nyitott vagyok erre, Mama viszont nem tud változtatni. Hiába kértük, hogy figyeljen oda néhány dologra... nem tud.

Így hát az időt együtt töltjük (úgy ahogy, ugye) de nem mondanám, hogy ki is használjuk.

2014. máj. 21. 17:04
 19/47 anonim ***** válasza:
78%
Mindent megadnek, hogy ket hetet a nagyszuleimmel tolthessek. Viszont soha tobbe nem lathatom oket. Pedig olyan jo lenne ha picit tavol lehetnek innen es olvashatnek egyedul, kirandulhatnek, kerdezgethetnem oket a multrol... Hasznald ki es becsuld meg, hogy meg elnek. Nagyon sok embernek ez nem adatik meg. 19L
2014. máj. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
78%

Én elkövettem azt a hibát, hogy 18 évesen amikor elkezdtem dolgozni, és éltem az életem mindig azt mondtam, hogy "jaj, majd jövő nyáron meglátogatom mamáékat, még bőven van időm" és évekig ezt mondogattam. pedig gyerekként imádtam náluk nyaralni,és nem 2 hetet, egész nyáron ott voltam. De nagyobb lettem, fontosabbak lettek a barátok, a buli. Így egy nap csak sírtam, amikor jött egy telefon, hogy a mama meghalt. Eltelt sok-sok év. Ma ha valaki azt mondaná nekem, hogy a házam, pénzem, vagyonomat odaadom neki, és cserébe ad nekem 1 hetet, hogy újra ott üljek a mamám mellett, hogy beszélgessek vele, hogy átölelhessem, nos mindenemet odaadnám azért az 1 hétért..

Szóval kedves kérdező. Menj nyaralj amíg megteheted. Menj élvezd ki a nagyszülőkkel minden percet, mert soha nem tudhatod meddig maradnak veled. Hidd el nekem. Ha szereted őket, a hiányuk nagyon fájdalmas lesz.

2014. máj. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!