Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan kéne (finoman) jeleznem...

Gyémántlány kérdése:

Hogyan kéne (finoman) jeleznem, hogy idén nyáron már nem szívesen mennék le a nagyszüleimhez vidékre? Nem akarok sértődést.

Figyelt kérdés

Mióta megszülettem minden nyáron két hetet a nagymamáméknál töltök. Amíg kicsi voltam, ez tök jó volt. Eljátszottam Mamával és az állatokkal, mentünk strandra, kirándulni, stb, és az unokatestvéreim is hazajöttek egy-egy nyárra Amerikából; mindig elröppent az a két hét (pedig veszettül honvágyas voltam/vagyok még most is).

Igen ám, csak 10-11 éves korom óta már máshogy látom a dolgokat. Egyre távolabb kerültek tőlem a nagyszüleim, (azaz én kerültem távolabb tőlük) úgy éreztem, a nyakamon lógnak, így, hát a szobába menekülve töltöttem az idő nagy részét, várva, hogy jöjjenek értem a szüleim. Mamáék nem tudták/tudják elfogadni, hogy kamaszodom. Még most is 5 évesként tekintenek rám. Imádom őket, mert csodálatos emberek, de nem értették meg, hogy "felnőttem" idézőjelben, és ez nagyon idegegesít. Elég irritáló, hogy tízpercenként megkérdezik, nem vagyok-e éhes, vagy, nincs-e kedvem csinálni valamit. Nem tudom nekik elmondani, hogy néha egyedül érzem jól magam. Anyu és apu is próbálták nekik elmagyarázni a helyzetet, de nem hatott.

Tavaly is végig unatkoztam, kiolvastam vagy négy könyvet, és be kell valljam, nem éreztem jól magam. Nincs mit csinálni ott, nem tudok olyan helyre menni, ami érdekelne.

Sokkal szívesebben lennék többet idén a barátnőimmel és a barátommal, (főleg mert ősszel elköltöznek, és szinte sose fogom látni) be szeretnék iratkozni egy angol tanfolyamra is. Mamáék bezzeg ezerrel készülnek, hogy de jó lesz majd a nyáron, ha ott leszek...

Hogyan kéne nekik felvázolni a helyzetet anélkül, hogy megbántanám őket? Nagyon szeretem a nagyszüleimet, de NEM SZERETEK OTT LENNI. Mit tegyek?

Bocsánat, hogy kicsit hosszú lett...



2014. máj. 21. 15:58
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
65%
Nagy szüleidet ne akard megváltoztatni,ők idős emberek, már nem fognak változni. Inkább te tedd magad hasznossá. Idős embereknek ezer történetük van. Kérd meg, hogy meséljenek a fiatalkorukról. Az akkori világról. Az első szerelemről. Ha kreatív vagy, szépen jegyzetelsz, és akár egy jó történetet is tudsz írni ebből.
2014. máj. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
83%

Kompromisszum: menj el a nagyszüleidhez, de nem két hétre, hanem egyre, vagy egy hosszú hétvégére.

Én mentem már barátnővel "nyaralni" a mamájához a világ végére, nagyon jó buli volt :)

De ha egyedül mész, akkor is könnyen elfoglalhatod magad.

Használd az időt, amit velük tölthetsz.

Egyébként ez természetes, amit érzel. Én is mindig a mamáméknál voltam szünetben, aztán ahogy nagyobb lettem, már nem élveztem igazán. De felnőttként már szívesen lennék ott, bármennyit! Csak sajnos már nem élnek :(

2014. máj. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
83%
Miért ne vihetnél hozzájuk valakit? Pld. a barátnőd lehet hogy örülne is egy ilyen kis veekend-nek! :) És máris nem unatkoznátok.
2014. máj. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
73%
Az én mamám is mindig kérdezgeti ha ott vagyok nála, hogy nem vagyok éhes? biztos?? azért egyek még valamit! de ez csak kedvesség a részéről, tipikus nagyszülős dolog. ha régen jó volt a strandra járkálás akkor most miért nem? az is egy program. oké, hogy kamaszodsz, mindenki hülye most, nem értik meg, hogy te mit akarsz, fontosabb a jött-ment barátnők mint a családod, de nagyon buta dolog ezt csinálni. nem nőttél fel egyáltalán, hiába hiszed most azt ~13 évesen.. inkább használd ki az időt, nem fognak örökké élni... akkor maximum unatkozol 2 napot a 2 hétből, de ha te annyira 'nyitott vagy' akkor tegyél is valamit a közös programokért hogy ne unatkozz... (menj oda beszélgetni, kérd hogy menjetek valahova vagy süssetek együtt stb)
2014. máj. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
65%

16 évesen nem fogod érteni úgysem, amit válaszolnék, azért mondom mert én is voltam 16 éves és akkor még nem gondolkodik úgy az ember, mint később.

Ha csak nyáron látod őket, akkor rövidítsd most le a két hetet egy hétre, ha tényleg szereted őket, akkor ez nem eshet nehezedre, igyekezz beszélgetni velük, engem mindig lenyűgözött pl. amikor a régi időkről meséltek.

2014. máj. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:
25-ös: nyugodtan leírhatod, amit szeretnél, megpróbálnám megérteni. Nem szeretem, ha azt mondják "úgysem értenéd" mert nem lehet tudni előre, mit fogok fel a világból, és mit nem. A koromra való tekintet nélkül szeretnék válaszokat kapni a kérdésemre. Ezért nem szoktam megosztani GYIK-en, hány éves vagyok, mert az emberek tele vannak előítéletekkel a fiatalokkal kapcsolatban, és ez befolyásolja a válaszokat. Nem szeretném, hogy bármi is megakadályozzon titeket az őszinte, komoly válaszadásban, úgyhogy felejtsétek el, hogy kicsit körülírtam a koromat, és ki vele, mit gondoltok!
2014. máj. 21. 17:51
 27/47 anonim ***** válasza:
73%
Menj, amíg teheted. Én hasonló korú vagyok, mint te, és már nem mehetek, mert már nincsen hová. Addig értékeld a dolgokat, amíg vannak, mert utána nagyon nehéz lesz, és azt fogod kívánni, hogy bárcsak több időt töltöttél volna velük. Két hét nem a világ.
2014. máj. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
72%

Ha egy kicsit érettebb lennél, akkor

1. nem várnád el egy idős embertől, hogy megváltozzon, mert nem fog, te viszont tudsz alkalmazkodni, mert fiatalabb vagy

2. tudnád, hogy az idős nagyszülőkkel töltött minden idő aranyat ér, még akkor is, ha tízpercenként megkérdezik, hogy nem vagy-e éhes, és nem lennél emiatt ideges, sőt el tudnád foglalni magad, és nem unatkoznál.


Hát ezért is fontos, hogy hány éves vagy, és valóban látszik, hogy 16 év alatti vagy.


Bocsi.


34N

2014. máj. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
63%
25 -ös vagyok, 27-es pedig leírta, amit gondolok erről. Ettől függetlenül, mint 16 éves megértelek, mert nekem sem lett volna kedvem annyi idősen két hétig a nagyszüleimmel lenni, szerintem az egy hét kompromisszumos megoldás lenne a jó, már csak azért is, mert te el sem tudod képzelni, hogy mennyire várják azt, hogy velük legyél. Azért kérdezik folyton, hogy éhes vagy-e mert te vagy a pici unokájuk és mindent meg szeretnének neked adni. Szerintem nagy fájdalmat okoznál nekik ha nem mennél hozzájuk a nyáron.
2014. máj. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem a korához képest igenis éretten és értelmesen ír. Nincs ezzel a problémával semmi gond. Természetesen arc nélkül itt a gyk-n mindenki mintaember, tökéletes gyerekek, szülők, nagyszülők. Hagyjuk már...

A kérdező el fog menni a nagyihoz, sőt, szerintem a nyáron többször is, meg lehet nyugodni. Teljesen természetes, hogy ilyeneket érez már pár éve. Lehet, hogy fél, 2 vagy 3 év múlva megint visszavágyik majd a nyáron egy-két hétre pihenni a nagymamájához. Állítsatok már magatokon.

2014. máj. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!