Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Akik közel laknak nagyszülőhöz...

Akik közel laknak nagyszülőhöz kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
És a nagyszülők még dolgoznak, ott általában mennyit van a kicsi náluk? Vagy mennyit vigyáznak rá? Mennyit segítenek be?

2014. jún. 24. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Apósommal és anyósommal egy városban élünk. Ők elváltak, apósom dolgozik, anyósom nem. Az én szüleim dolgoznak és 100 km-re laknak. Tehát a te feltételeidnek csak apósom felel meg.


Apósom hetente 2-3 alkalommal jön, játszik a 2 éves lányunkkal, de nem meri elvállalni úgy, hogy egyikünk sincs vele. Szokott hozni saját termelésű zöldséget, gyümölcsöt, ha kell bármikor lehet rá számítani. Pl. volt olyan, hogy eljött velem orvoshoz és vigyázott az akkor pár hónapos babára a rendelő előtt, amíg én bennt voltam. Az anyukájával (dédivel) együtt kb. havonta főznek nekünk egy ebédet. Anyagilag segít, ha tud, bár szerencsére nincs rá szükség.

A szüleimre bármikor számíthatunk. Az összes szabadidejüket ránk (és a testvéremre) áldozzák. Anyukám képes arra, hogy megfőzzön nekünk, szabadságot vegyen ki és vonatra üljön a kajával. Ha vigyázni kell a gyerekre, akkor velük kell leszerveznem.

Anyósom idén egyszer volt nálunk, még valamikor januárban.

2014. jún. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A szomszédban, 2 házzal arrébb laknak. Após dolgozik anyós nem, de kevesebbet van itthon mint más aki dolgozik. Konkrétan tojik az unokára (majdhogynem csak a miénkre, a másik kettőre nem), kb. heti egyszer megy át a gyerek de akkor is csak azért, mert már sajnálom nem át engedni. Ezzel szemben anyukám a város másik végében lakik, minden nap munka után jön unokázni, minimum ! minden 2. pénteken elviszi a gyereket magához ott aludni.
2014. jún. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vasárnap szoktunk átmenni, hétköznap mindenki a saját dolgát intézi, nélkülünk ott nem szokott lenni pedig jóban vagyunk.
2014. jún. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kérdező te mennyit segítesz nekik? Mert sok fiatal szülő elvárja a szülői segítséget de vissza már nem ad semmit.
2014. jún. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Utolsó! (tudtam, hogy lesznek ilyen válaszok), ki írta, hogy elvárom, hogy segítsenek? Feltettem egy kérdést, hogy kinek mennyit segítenek be a gyerek körül. Ha arra lennék kíváncsi, hogy ki mennyit segít a szüleinek, akkor azt a kérdést tettem volna fel.

Egyszerűen kíváncsi vagyok, hogy másoknál hogyan alakultak ki a családi dolgok, a nagyszülők mennyire a mindennapjaik részei, mennyit törődnek az unokájukkal stb.

2014. jún. 24. 20:08
 6/9 A kérdező kommentje:
(amúgy, csak hogy a kérdésedre is válaszoljak, bár nem tartozik ide, én is segítek nekik abban, amiben én tudok)
2014. jún. 24. 20:10
 7/9 Őszödi Ferenc ***** válasza:
0%

Egyrészt ugye mindenki magának kölykedzik le.

Másrészt a naplopó nagyi is megdolgozhat a nyugdíjáért, meg az ingyenes utazásért.

Tessenek megtalálni az arany középutat.

2014. jún. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, ritka primitív vagy (bár, ahogy az oldal mutatja, egyre kevésbé ritka)


Egyrészt: a nagyinak unokája a "lekölyködzött" gyerek, akit normális esetben nagyon szeret, és szeretne vele időt eltölteni.

Másrészt, szövegértelmezésed nulla, ugyanis nem "naplopó nyugdíjas" nagymamákról, hanem dolgozókról kérdeztem. Nem mellesleg, aki meg már nyugdíjas, az egész életében megdolgozott a nyugdíjáért, amit utána had élvezzen már ki a maradék nem sok évben, amennyire megy fel a nyugdíjkorhatár.


Harmadrészt, hol láttad azt írva, hogy nagyinak kötelessége foglalkozni a gyerekkel? Arra voltam kíváncsi, kinél mennyire vesznek részt a nagyszülők maguktól a család életében! Komolyan, lassan nem lehet itt feltenni kérdést kötekedő primitív válaszolók nélkül.

2014. jún. 25. 11:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Anya 2 emelettel lentebb lakik. Ha reggel van ideje reggel jön ha délután akkor délután. Mindennap szakít ránk időt..minden dolgomra eltudok menni ..
2014. jún. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!