Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan lehetne megoldani ezt...

Hogyan lehetne megoldani ezt a helyzet?

Figyelt kérdés
A nagyanyámról van szó. Nyugdíjas, nem dolgozik csak néha napszamban, napi szinten jár a faluban, szeret pletykalni és bajt kavarni. Naponta lejár hozzánk, a 2 unokajahoz és lányához. Sokat főz ránk, pedig senki nem kéri tőle. Az a hobbija, hogy keveri a sza.rt csúnyán kifejezve. Van, mikor elhív magához valamiben segíteni, és ha elutasitjuk akkor beköp és árulkodik. Ha nem azt csináljuk a saját házunkban amit szerinte kéne tenni akkor is árulkodik anyának. Ha ad valami pénzt, rögtön elmondja anyának hogy mennyit adott. Ha ad pénzt hogy vegyünk nőnapra ajándékot anyának, és miután megvettuk és átadtuk anya közli hogy elmondta mama hogy ő adta a pénzt. Va, hogy mikor haza jövök és anyám leáll velem veszekedni valamiért, és a végén kiderul hogy mama miatt van az egész, ami persze csak azért megy hogy egymásnak ugrasszon minket. Muszáj elviselnunk, mert csak nem zavarhatom el itthonról. Nagyon idegesítő, megbeszélni nem lehet vele mert állítása szerint ő sose árulkodik csak az igazat mondja ezért nincs miről beszélni. Hogy lehetne ezt a helyzetet megoldani?
2014. júl. 19. 01:19
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Ha anyukád képes a bajkeverő mamátokra hallgatni, akkor mindig is ez lesz. Az ilyen romboló kapcsolatokat le kell építeni. Nem csak neked, együtt kell.
2014. júl. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 AlinaHella ***** válasza:
85%
én azzal kezdeném, hogy nem fogadok el tőle pénzt. ajándékot megoldanám máshogy, zsebpénzből, magam raknám össze vagy megmondanám anyámnak, hogy mivel pénzem nincs, nem tudtam neki ajándékot venni, de szívesen besegítek neki valamiben vagy csaphatunk egy közös főzést, filmezést, beszélgetést. vagy megkérdezném, hogy ő mit tenne a helyemben, ha nincs mondjuk zsebpénz, de szeretnék neki ajándékot adni. : ) apukádban nem lehet találni szövetségest ? felnöttként talán több súlya lenne az ő szavának, talán kicsit elgondolkodna a mama. viszont beszélgetés nélkül nincs sok esély arra, hogy megvaltozzon. ha úgy is véli, igaza van, akkor is a lányát bántja meg azzal, hogy így viselkedik /ajándékos téma/. anyukád nagyon elfogult ? az ő meggyőzése is hatásos lehet. visszatérve, nem konkretitálva a helyzetet, se én magam megkérdezném a nagyitól, hogy azt szeretné-e, hogy az unokáik elidegenedjenek tőle és hogy ne szeressék, mert ezzel a viselkedéssel ezt éri el. megmondanám, hogy szívesen segítek neki azzal a feltétellel, hogy normálisan viselkedik.
2014. júl. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

az én mamám is ilyen!!

én azzal próbálom megoldani, hogy mivel mindig azt várná, mi baj van v lesz, mindig jókat mesélek, hogy ne tudjon miről pletykálni (pl amikor megijedtem, hogy nem hízik a kisbabám rendesen - egyből mondta a szomszédnak, hogy "le van maradva a gyerek"mint valami betegről...)szóval egyik: csak és kizárólag mindenről jókat, büszkén mesélek


amikor meg árulkodik és összeugraszt a szüleimmel (pl nem mentem át hozzá, már hívta apát a fiát, hogy leócsároljon, hogy nem is szeretem, apa hívott leszidni, tökre rosszul esett, hogy apja-lányt összeveszíti, hogy röhöghessen a markába, ahogy tesommal is kavart már..na szóval ezt egyszer úgy oldottam meg, hogy felhívtam, hogy apa miket mondott és neked köszönhető és te milyen szemét vagy, hogy ilyeneket mondasz rólam, akkor nyugodtan lehet a szemembe, ez durva volt, de azóta meg bármi van, már rögtön jelzem én is apának. ha másra nem is, de ez arra jó, hogy apával már nem veszekszünk, ha a mamáról van szó, mert apa már unja :)

2014. júl. 19. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
Ne fogadj el tőle semmilyen segítséget, sem pénzt,sem mást. Ne mondj neki semmit, csak közömbös dolgokról beszéljétek, hogy később ne tudjon vele visszaelni. Ha pedig sikerül osszevesziteni valakivel, nyugodtan letolhatod.
2014. júl. 19. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Anyám is úgy tekint erre az egészre hogy muszájbol elviseli mert ha össze veszne vele, ki tudja mire lenne képes, mit találna ki hogy bajt csináljon. 3-az élünk a családban anya tesóm és én. A pénzt azért fogadtam el, mert akkor tényleg nem volt semmim és nem akartam anyát anyaknapjan faképnél hagyni.. Beszélni nem lehet vele, de ha letolom rögtön megy anyahoz nem egy kamu indokkal hogy veszekedtem vele. Igen próbálok vele csak minimálisan közömbös dolgokról beszélni.
2014. júl. 19. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!