Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Úgy érzem én vagyok a felelős...

Úgy érzem én vagyok a felelős a Nagyim állapotáért (? ) 14/L

Figyelt kérdés
Tavaly műtötték a bélrákját és május környékén megint fájt a hasa, de még elment velem június végén nyaralni. 2 napja műtötték újra, ki kellett varrni és most szörnyű az állapota. Intenzíven van, kapja a bivalyerős fájdalomcsillapítókat meg az infúziót (azt viszont tudni kell, hogy alig ivott a betegsége előtt még az elmúlt évben naponta 2deci de vicces kívül és az is a reggeli kaveja volt plusz semmi segítséget nem fogadott el, plusz pont víz, ganodermas kávé tudjátok...) hihetetlen lelkiismeretfurdalásom van, lehet, hogy én tehetek róla. Nem kellett volna elmenni nyaralni...? Édesanyám akinek már meghalt 18 éve az édesapja ugyanilyen betegségben azt mondja már csak napjai vannak hátra. Édesanyának hogy tudok majd segíteni feldolgozni ha bármi lesz Nagyival? Kérlek könyörgöm segítsetek!
2014. aug. 10. 14:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Jajj, kicsilany, nehogy magad vadold, ha a nagymamad nem akart volna menni, otthon maradt volna. Nem a te hibad, erted?
2014. aug. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Erről Te nem tehetsz,mamádnak gyógyíthatatlan betegsége van,anyukádnak igaza van,néhány napja van már csak hátra.Édesanyámat 22 évvel ezelőtt én is így veszítettem el,mamád már végstádiumban van.sajnos vannak betegségek amikkel az orvostudomány még nem tud mit kezdeni,erről Te nem tehetsz,szerintem a mamád örült ,hogy még utoljára veled nyaralhatott.
2014. aug. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
NEM a te hibád. 14 évesen nem a te felelősséged megítélni hogy nyaralhat-e a nagyid, hanem a nagyidnak, az orvosainak, felnőtteknek. Ne hibáztasd magad. Édesanyádnak azzal tudsz segíteni hogy mellette maradsz, segítesz mindenben amiben tudsz, és nem nehezíted fölösleges hisztivel vagy követelőzéssel az életét. Nehéz időszak lesz, de ha összetartotok, megkönnyítitek egymásnak. Kitartást kívánok neked is és anyukádnak is.
2014. aug. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos ez nagyon súlyos betegség, aminek nagyon gyors a lefolyása. Ez ellen nem lehet tenni semmit, csak nyújtani. Nem te tehetsz róla, hogy rosszabbodott az állapota, emiatt ne okold magad.
2014. aug. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"május környékén megint fájt a hasa, de még elment velem június végén nyaralni"


Ez a nagyi saját döntése volt, ne vádold magad. Ha a nagyi ilyen beteg volt, akkor nem biztos, hogy a nyaralás lemondásával lehetett volna segíteni rajta, ha egyébként sem ment orvoshoz.


Az egyébként megfordult a fejedben, hogy a fájdalmai miatt lehet, hogy a nagyi sejthette, hogy mi következik. És saját szabad elhatározásából úgy döntött, hogy a kórházi tortúra helyett inkább kiélvezi azt az időt, ami még jutott neki.

Ha pedig így van, akkor végképp ne legyen lelkiismeret furdalásod. A betegségről és annak lefolyásáról az ég világon senki nem tehet. Hogy nem megy orvoshoz, de nyaralni szeretne, az is egy felnőtt ember döntésére, te mint unoka nem lehetsz rá hatással. Korántsem biztos, hogy a nagyi meghal, de ha nagyon szereted, legyél mellette, fogd a kezét. A nyaralásra pedig gondolj úgy, hogy számára egy nagy élmény volt, és biztos vagyok benne, hogy nem véletlenül ment el veled.

2014. aug. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért gratulálok azoknak az életunt embereknek, akik itt lepontozgatnak. :) Ahelyett, hogy elmondanák, mi nem tetszik nekik, inkább pirosoznak, hát, egészségetekre.
2014. aug. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyid tudta mi vár rá, és azt a kis időt Veled akarta tölteni , és nem a kórházban. Ez nagy lelki jóságra és bátorságra vall. Légy méltó hozzá!

Nem vagy hibás semmiért, viszont hatalmas ajándékot kaptál a nagyitól aki nagyon szeret Téged.

A könnyeid mögött is próbálj meg mosolyogni. Kevés 14 éves mondhatja el, hogy valakinek ilyen nagyon fontos lehetett.

Ha beengednek hozzá, adj sok puszit a nagyinak.

2014. aug. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon kedves emberek vagytok! Tegnap beengedtek hozzá és kérte, hogy meséljek Neki, és látszott rajta, hogy nagyon jól esett neki. Puszit sajnos nem tudtam neki adni, mert be voltam öltözve, de a karját meg tudtam simogatni, és életemben nem örültem még ennyire annak, hogy hozzáérhetek...tényleg Köszönöm mindenkinek mégegyszer!!
2014. aug. 11. 11:13
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi történt?
2014. aug. 31. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Most,október 7-én meghalt. Azóta teljesen szomorú vagyok. Nagyon szerettem. Nagyon hiányzik egesz nap a macim ölelem amit tőle kaptam. És a végén nem is mehetem fel hozzá,mert nem akarta,hogy olyan állapotban lássam. Enyhülni fog valaha is a hiánya?
2014. okt. 11. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!