Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyim hallgatózik?

A nagyim hallgatózik?

Figyelt kérdés

Összejöttem a barátommal egy hónapja (jövőhéten bemutatás, első barátom).

Kihallgatja a telefonbeszélgetéseimet, hiába vagyok a szobámba, másnap meg hisztériázva kiabál, mert el mertem mesélni a barátomnak, amit tőle hallottam (kb minden nap elmondta, hogy nem akarja, hogy gyereket szüljek még a fősuli elvégzése előtt, írassak fel fogamzásgátló tablettákat, az ő idejében nem így mentek a dolgok, az udvarlók első alkalommal házhoz mentek, hogy bemutatkozzanak és bejelentsék udvarlási szándékukat stb. Naponta gyanakodva megkérdez, hogy ma mit csináltatok?!) Ha egy héten négyszer találkoztunk (háromszor munka után kb két órát, egyszer hétvégén, akkor már kb lotyónak kiált ki.

Aztán megsértődött, mert vele nem beszélgetek sokat (minek, amikor bármit mondok, akkor én vagyok a család idiótája?)

Megemlítettem cukkolva ezeket a barátomnak (csak másfél hónap után tervezek náluk aludni és még akkor se lesz szex), mire másnap nekem támadt, hogy takarodjak onnan, ha ennyire nem tisztelem, költözzek vagy anyámhoz vagy a pasimhoz és dögöljek meg...

Oké, csúnya dolog volt és inkább soha többé nem beszélek telefonon a barátommal, de ezzel már nem tudok mit csinálni és jelenleg nem tudok elköltözni sem, bár keresem a fősuli mellett elvégezhető munkákat. De nem szeretnék csak azért szakítani a barátommal, hogy ő örüljön azt mondva, hogy "tudta, hogy ez lesz".

Mit tudok ezzel kezdeni, amíg el nem tudok innen költözni? (következő félévben átmegyek levelezőre, így könnyebben tudok melót vállalni)


2014. aug. 31. 00:38
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Beszéltek valami olyan idegen nyelvet, amit nagyid nem? Ha igen, érdemes azon értekezni.
2014. aug. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem, angolul beszélünk (ezt a nagyim is), én még franciát, de a barátom nem értené :D
2014. aug. 31. 00:41
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Néhány napig csak a suliról, munkáról, stb., teljesen átlagos dolgokról beszélgess csak a barátoddal, a nagyid pedig meg fogja unni ezt egy idő után, és nem hallgatózik tovább. Ha minden jól megy. :)

Sok sikert! :)

2014. aug. 31. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Jó füle van a nagyidnak. :) Beszélj picit halkabban a telefonba, szerintem akkor nem fogja hallani. Vagy menj el addig sétálni és ott beszélj a barátoddal.
2014. aug. 31. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

chatelni nem tudtok? vagy inkább találkozzatok és úgy beszéljetek.

és igényelj kollégiumot talán.

a barátoddal emiatt semmiképp se szakíts.

valamiért idősebb nőkre jellemző ez a sárkány viselkedés, de egy sárkány miatt ne foszd meg magadat a boldogságtól.

2014. aug. 31. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Hány évesek vagytok (te barátod , nagyid)?
2014. aug. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én 19 éves vagyok, barátom 24.

Ha kimegyek este az udvarra, akkor az már szentségtörés, nem tudom miért :D

Kollégiumhoz állítólag túl közel lakom, naponta szoktam ingázni oda-vissza kb 4 órát.

És ma rávettem a barátomat, hogy este 8 után térjünk át a chat-re, hagyjuk a telefont, amibe beleegyezett.

Köszönöm a válaszokat!

2014. aug. 31. 23:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért nem költözöl el a szüleidhez? Miért laksz a nagymamáddal. Aki így beszél mint ő, milyen példát mutat neked? Elöbb mond meg neki hogy ne beszéljen így veled. Ha van kutyád, vidd el sétálni és akkor beszélj a barátoddal. Nem csak a telefonodat hallgatja le az ilyen ember, hanem szét túrja a szobádat is, ebben biztos lehetsz.Nagynénihez nem költözhetsz? Ki tart el téged? Miből élsz?
2014. szept. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem halassz az iskolában, menj el dolgozni és jövőre menj át levelezőre. Költözz el amint tudsz.Pokollá teszi az életed.
2014. szept. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!