Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » 3 hónap múlva fog megszületni...

3 hónap múlva fog megszületni a babánk. Az egyik leendő nagypapa azt mondta ő nem hajlandó ideutazni hozzánk. Mit tennétek?

Figyelt kérdés
nem akar leutazni, mert nem fog kis helyen nyomorogni. Mi minden hónapban megyünk és minden alkalommal ott alszunk velük egy légtérben. Ugyanakkora a házuk, mint a mi lakásunk. Hozzáteszem nem szívesen viszem oda majd a babát sem, mert az hagyján, hogy kupi van, de kosz is. Nem is kicsit. Mit tennétek a helyemben? Szólni nem lehet, mert nem állna velem szóba. 300 km-re lakunk, ő nem utazik. Kérdezem, hogy miért nem jön? Megmondtam, hogy nem, hagyj békén. Nem akarom megfosztani az unokájától, de ott nem biztosítanak megfelelő körülményeket a babának, tőlem meg elvárja, hogy vigyem.
2014. okt. 8. 23:29
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Elnézést ha értelmetlen, kicsit késő van. Ő nem hajlandó eljönni, nekünk kell mindig menni. Persze minden alkalommal megkapom, hogy "kit érdekel, hogy unokája lesz, úgy sem látja majd".... csak mert elköltöztem és máshol alapítok családot. Jó ötlet nem vinni a gyermekemet, hátha rájön, hogy ő is tehetne valamit?
2014. okt. 8. 23:33
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Lehet arra hivatkozni, hogy 300 km sok egy kicsi babának. Vagy ki is lehet venni egy olcsó szállást két éjszakára.
2014. okt. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Szülés után pár hónapig lehet, hogy nem is akarsz majd utazgatni. A 6 hét az 6 hét. Szükséged van rá. És a babának is.
2014. okt. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Nehogy már te vagy inkább úgy mondom,hogy nehogy már egy újszülött alkalmazkodjon hozzátok. Ha a papa nem jön akkor ne lássa az unokàját. Szerinted kibírna egy 300km-es utat akár 1 évesen is? Pláne hogy mondod,hogy kosz meg retek van! Állj a sarkarda amikortól megszületik ő a legfontosabb és a legelső.

Én is megmondtam a családomnak,hogy új szabályok lépnek életbe ha betartják jöhetnek ha nem akkor nem kell meglátogatni. Azóta csak apummal beszélek. A többiek anya + tesóimmal nem tartom a kapcsolatot. ( sok volt az uszítás a férjem ellen) a lényeg,hogy gyereknevelésbe ne adj senkinek hosszúpórázt. Aki egyedül beleszólhat és dönthet az a férjed,de persze úgyis te fogod a legjobban ismerni a babádat. A papi meg hagy haragudjon. Bocs,ha kemény voltam

2014. okt. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem jön, ennyi. Majd ha látni akarja, akkor elindul. Én biztos, hogy szarnék a fejére, ha ennyire nem képes. Miért kellene neked ezen lelkizned? Szólni nem lehet? Dehogynem. Jah, hogy nem állna veled szóba? Egy gonddal kevesebb!
2014. okt. 9. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem utaznék egy babával ennyit. A saját kislányomból kiindulva végig üvöltené, utált a hordózóban lenni. Koszba meg főleg nem vinném. Sztem majd ha megszületik és te nem viszed akkor menni fog. Biztos máshogy fog gondolkodni, de most kíváncsi h mennyite engedsz te, mennyire követelhet és te mennyire teljesíted.
2014. okt. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a családban most született kisbaba. Eddig mi "gyerekek" utazgattunk 200 km-eket, mert a szülőknek megterhelő.

Most hogy megvan a kicsi, a nagyszülők jönnek rendszeresen baba látogatóba. Amíg csak pocakban volt, addig ment a sírás, hogy milyen messze van, meg nyűg így az unokázás, de amikor ment a telefon, hogy jön a baba, másnap mindenki a kórházban toporgott.

A dédszülők 4 hónapos korban találkoztak a csöppel, mert akkorra érett meg az utazás vidékre.

2014. okt. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után örülni fogsz, hogy élsz, és tudod rendezni a gyereket, nemhogy utazgatni!
2014. okt. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell sehova sem vinnetek a babát, ha akarja, akkor majd ő utazik. Elég nagy önzőség ez a leendő nagypapa részéről. Nem várhatja el, hogy egy újszülöttel utazgassatok 300 km-t, mert neki így kényelmesebb. Majd, ha nagyobb lesz.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod emiatt.

2014. okt. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%

Ne agyalj ezen!Most a babával foglalkozz és legkevésbbé se izgasson a nagyapus!

Ha látni akarja a kicsit,úgyis jön majd ,ha meg nemakkor így járt!

Nekünk is messze laknak a szüleink.Két hónapos volt a pici mikor először hazamentünk.Anyáéknál minden adott.Nagy ház,tisztaság,berendezett babaszoba.De még így is felborult a kicsi napirendje.Tehát mai eszemmel,nem indulnák útnak egy két hós gyerekkel sem!Sőt a nagyapi sem fog a nyakadba hiányozni,főleg hogy írod hogy kicsi a lakás!Örülni fogsz ha nyugi van,nem pedig vendégsereg.

2014. okt. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!