Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Alkoholosta nagypapa, férj....

Alkoholosta nagypapa, férj. Van megoldás?

Figyelt kérdés

Az unoka vagyok, és papám velem mindog kedves, amikor iszik (márpedig FOLYTON iszik, telefonban is hallani, hogy részeg), de tudom, hogy csak azért, mert ritkán lát. Van viszont egy majdnem magatehetetlen nagyanyám, aki egy baleset miatt húsz éve tolószékbe került. Borzasztó, ahogy a papa vele bánik. Gyakorlatilag hozzávágja az ételt, kiabál vele minden kis hülyeségért, abból is elege van, ha a mamát meg kell mosdatnia. Nem volt mindig ilyen. És ha így bánik vele, mikor ott vagyunk, hogy bánhat vele, mikor senki nem látja?!

Mikor próbáltam vele beszélni, azt mondta, ne üssem az orrom a felnőttek dolgába. Értem én, hogy az ő szemében mindig kislány maradok, de ez egyértelműen csak lerázás!

Anyukámmal összevesztek, szóval ő se csinál semmit.

Mit lehetne tenni?


2014. aug. 4. 18:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Feljelentést teszel a nagyapa ellen.
2014. aug. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ha idegen lenne, megtenném, de mégiscsak a nagyapám! Esetleg ijesszek rá? Van rendőr haverom aki megcsinálná.
2014. aug. 4. 18:20
 3/16 anonim ***** válasza:
21%
Nezd, a nagyapad kicsit ki van mar idegileg, ha egyszer 20 eve gondozza nagyanyadat.... Nem tudom hany eves vagy, de probald ki csak par napra atvenni. Hat lehet hogy te is alkesz lennel....
2014. aug. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%

Itt mindenki könnyen beszél,.gondold a helyébe magad, kivan idegileg stb.

Az Isten szerelmére, gondoljatok már ti is bele, hogy egy ember élete, az az egyetlen egy szem rövid élete ami mindenkinek van teljesen tönkrement és az aki elvileg ugye egéazségben- BETEGSÉGBEN vele van mégjobban tönkreteszi.

Ti hogy éreznétek magatokat, ha a hú de nagyra tartott párotok hozzátok vágná a kaját,mert nyomorékok vagytok?

Nincs nektek lelketek?

A nagypapa nyugodtan mehetett volna a válóperes ügyvédhez 20 évvel ezelőtt, most meg du.hatná az új macát.


Igazából kérdező te nem tudsz mit tenni,.maximum tényleg bejelenteni, ha nagyapád ha nem.

Kérdés még, hogy nagymama mit mond, mennyire bírja idegileg, hisz gondolj bele, mikor olyan fiatal és álmodozó volt mint te, előtte az egész élettel nem hiszem, hogy így képzelte el a végső éveket, tele szenvedéssel ,magatehetetlenül. Lehet nyugodtabb lenne neki otthonban, de ezt tőle kell megtudakolni,na meg ugye pénzügyileg se mindegy.

2014. aug. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Te utolso!


Te talan gondoztal valakit 20 evig, hogy igyb lehuzod a masikat? Nekem volt szerencsem testkozelbol vegignezni, ahogy a nagyanyam leepult testileg es szellemileg, ahogy az Alzheimer koros nagyapamat apolta. Joban, rosszban, egeszsegben, betegsegben - ez szepen hangzik, de nem mindenki kepes am ra! Nem csodalom, hogy alkesz a papa. Az en nagyanyam nyugtatokon elt, a nagynenemet depresszioval szazalekoltak le, anyam "csak" idegosszeroppanast kapott az apolasban. Es nem 20, hanem "csupan" 10 ev volt es nem egyedul, hanem harman....

2014. aug. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Pénzük van, egy ideig volt bejárónőjük, és egészségügyi gondozó is segített, de papa elküldte őket nem sokkal azután, hogy inni kezdett. Nem tudom, hogy kellett-e neki az a pénz italra vagy baja volt a két emberrel, viszont mindkettejüket sajnálom. Ha bejelenteném, mi történne?
2014. aug. 4. 18:39
 7/16 anonim ***** válasza:
Mit jelentesz be? Hogy csunyan beszel? Korberohognek csak erte.... Ha nem bantalmazza es minimalisan ellatja, semmit nem lep senki. Menj es segits neki
2014. aug. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én megértem, hogy kivan, de ezt a helyzetet akkor is meg kell oldani, a papának se jó, hogy iszik!
2014. aug. 4. 18:40
 9/16 A kérdező kommentje:
Segítek, ha ott vagyok, de Bp-n dolgozok, 140 km-re tőlük...
2014. aug. 4. 18:41
 10/16 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmus betegseg, abbol kigyogyulni csak akkor lehet, ha a beteg is akarja. Te a fejed tetejere is allhatsz, ha o nem akarja abbahagyni az ivast. Hany eves vagy?
2014. aug. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!