Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek én is hibás vagyok?

Szerintetek én is hibás vagyok?

Figyelt kérdés

A szüleim két évvel ezelőtt váltak el. Nem érintett különösebben mélyen a dolog, ugyanis nem volt túl jó a viszonyom az apámmal. Apám a nagymamámhoz költözött, a nagyapám két évvel ezelőtt elhunyt. Tudni való dolog, hogy az apám mindig is az édesanyja erős befolyása alatt állt, ennek volt betudható a válás is, mivel a nagymamám mindig is utálta anyámat. A válás után végre nem kellett találkoznom az apámmal, mivel azonban ő mamánál lakott, őt sem tudtam meglátogatni. A nagymamám eközben erőteljesen folytatta az édesanyám szidását ország-világ előtt, azt pletykálta, hogy rosszul bánik velem és a húgommal, miközben ennek a töredéke sem volt igaz. egyszer még a gyermekvédelmet is ránk szabadította, de a kivizsgálásnak természetesen semmilyen eredménye nem lett az alaptalan vádak miatt. A húgom nem ápol rossz viszonyt az apámmal, és gyakran el is utazik vele mamához. Itt jegyezném meg, hogy apám gyakran eléggé szabadon értelmezi a gyermeklátogatás jogát. Van, hogy hónapokig nem keresi a kislányt, de van, hogy hetente is elviszi.

Pár hónapja kiderült, hogy nagymamám állítólag azóta teljesen megbánta azt, amit az anyámmal tett, és mivel apám új nőjét még kevésbé bírja, szó szerint visszasírja a korábbi menyét. Az új nőnek is van két hozzánk hasonló korú gyermeke, de mama már rájuk sem bír nézni, mert a saját unokáit akarja. Így a karácsonyi időszakban a tesóm megint elment apánkkal, ott vacsorázott, és olyan történt, ami eddig még soha. A nagymamám külön csomagolt nekem ennivalót. Nem mintha rászorulnék, de mindenképp meglepő gesztus volt a számomra.Igazából fogalmam sincs mit higgyek, mert a múlt eseményei kissé paranoiássá tettek ezen a téren. Nem tudom, hogy ez most egy újabb húzás az én személyem megnyerésére (volt már erre példa), vagy csak egy simán kedves gesztus.

Tudnotok kell, hogy a nagymamám mindig is nagyon szerette magára vonni a figyelmet az álbetegségeivel, a hisztirohamaival. És most nem sarkítok. Volt olyan, hogy kivetette az egész petefészkét, csakhogy betegnek látszódjon, és ne kelljen a férje előtt szégyellnie, hogy nem megy dolgozni. De mondom, ez csak egy a sok közül.

Mostanában azonban komolyan elgondolkodtam azon, hogyha neadj'isten tényleg lenne valami komolyabb baja, és meghalna, akkor mit éreznék. Bűntudatot? Nyugalmat? Sajnálatot?

Velem soha nem tett semmi rosszat a nagymamám, és mindig is jó volt hozzám. Az egyetlen bűne velem szemben az volt, hogy kissé átszínezte a múlt eseményeit a saját javára, így rosszabb fényben feltüntetve a szememben néhány családtagomat (pl. édesanyámat).

Szerintetek mit kéne tennem? Van jogom haragudni rá? Az apámmal semmiképp sem szeretném felvenni a kapcsolatot, de szinte kikerülhetetlen a vele való érintkezés, félig még most is ott lakik.



2014. dec. 27. 01:05
 1/8 anonim válasza:
53%
Ő a mamád, lehet h csúnyákat mondott anyudra de akkor is. Ne érdekeljen h mással hogy bánt a lényeg csak a kettőtök kapcsolata. És karácsonykor igazán elmehettél volna meglátogatni, gondolom nem fiatal már. A válás mindenkit megvisel, még a nagyszülőket is. Nálunk is hasonlóhelyzet volt, de nem érdekelt a két rivális kapcsolata. A lényeg hogy szeresd mamádat. Örülj, hogy küldött kaját, és gondolt rád az ünnepek alatt. Biztos rosszul esett neki, hogy nem keresed. LEhet apuddal nem akarsz találkozni, de valamit valamiért. Nem fogsz belehalni véleményem szerint és biztos hiányzik már a mamád.
2014. dec. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonló szituáció a miénk is. Én fel szoktam hívni a nagymamám, hogy ha egyedül van, akkor meglátogatnám. Őt azért látogatom, mert az "apám" őt is pont annyira hanyagolja, mint minket hanyagolt, csak a nagymamának már csak mi vagyunk. Az összes egyéb hozzátartozója már meghalt, vagy nagyon messzire elkerüli a fia dolgai miatt. Egyébként én nagymamám is állandóan szidta anyum, aztán az új nő egy hárpia anyuhoz képest, egyszer nagyi majdnem sírt, hogy ő mennyire megbánta, hogy csúnyán viselkedett anyummal, és hogy nem is tudta, hogy nála mennyivel szörnyűbb menyek is vannak. Nem tudom, csak azért mondta, mert az idő megszépíti az emlékeket, de valahol nagyon jól esett. Az apámmal én sem találkozom, de a nagyi más.
2014. dec. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

A miénk annyiban hasonló történet, hogy az én nagyim sem tudta kb. 20 évig elfogadni anyukámat, mint menyét. A nagymamámnak három fia volt, minden menyét utálta!

Ennek ellenére, amikor eljött az idő és a mamámnak ápolásra volt szüksége, akkor anyu mozgatta, ápolta, etette, pelenkázta hetekig, mire megoldódott a probléma. Azóta anyukám a család fénypontja, egy angyal, egy tündér, akinél a fia jobb feleséget nem is kívánhatna.

Anyu egyszerűen csak emberből van. Kötelességének érezte, hogy a férje szerettét ápolja (régimódi a nagyim, aput nem engedte volna, hogy pl. bepelenkázza, mégis csak egy férfi...). Néhány hétről volt szó, anyu megtette minden sérelme ellenére. Azóta sem a szíve csücske az anyósa, de kezdenek megbékélni.

Az ember változik és sajnos van, hogy csak évek, vagy sors fordító események után világosodik meg valaki. Elképzelhető, hogy a nagymamáddal is ez történt.


Mindezek ellenére az én édesanyám mindig azt mondta, ha én is húztam a számat mamám egy-egy neki célzott beszólására, hogy ez az ő ügyük, ez neki szól és nem nekünk, unokáknak. Ettől ő még a mi nagymamánk, szeressük és álljunk hozzá úgy.

2014. dec. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Volt olyan, hogy kivetette az egész petefészkét, csakhogy betegnek látszódjon, és ne kelljen a férje előtt szégyellnie, hogy nem megy dolgozni. "


Na, EZ AZ, ami nem lehet igaz, ilyet eygetlen orvos sem végez el komoly indok nélkül, mert különben elveszit a müködési engedélyét és ezt garantáltan nem kockáztatná egy hisztis nö miatt.

2014. dec. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ugyanez volt nálunk is csak nekem bátyám van akit apám elvitt... meg a mai napig is néha viszi... De a mi nagyink aki apám anyukája volt sajnos megvakult és nem tudtuk látogatni de ő nem volt hisztis csak utálta anyámat meg a másik nagymamámat... meghalt három éve egyedül vakon... a gyűlölet miatt vakult meg állítom neked...
2014. dec. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Velem soha nem tett semmi rosszat a nagymamám, " - mármint nem kaparta ki a szemedet????



A leírásodból én azért ezekre felfigyeltem:


édesanyja erős befolyása alatt állt, ennek volt betudható a válás

erőteljesen folytatta az édesanyám szidását ország-világ előtt,

a gyermekvédelmet is ránk szabadította,



Nem valami kedves nagyanyó típusú nénike.

Szerintem ha meghal (van ennek bármi jele?) megnyugvást fogsz érezni. Mielőtt nekiállna neked kedveskedni, jobb lenne, ha bocsánatot kérne édesanyádtól a sok sz_rkavarásért.

2014. dec. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xeniah ***** válasza:
Szerintem próbáld meg újra felvenni vele a kapcsolatot. Mindenki követ el hibákat, nem érdemes emiatt a haragot táplálnod magadban. És még ha másképp látja/értékeli is a dolgokat, mint te, meg lehet próbálni szeretetben elviselni. Nem lehet tudni, meddig lesz még erre lehetőséged.
2015. jan. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A harag nem jó tanácsadó, neked rossz.Ébente 1-szer meglátogathatod a nagymamádat.

A lényeg hogy Te tudod mi az igazság és anyukádat attól ugyanúgy szereted.

2015. jan. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!