Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Szerintetek nekem vagy anyának...

Szerintetek nekem vagy anyának van igaza?

Figyelt kérdés

Anya nevelőotthonban nőtt fel mert az apja nem akarta megtartani. Az anyja küzdött érte, de mégsem tartották meg anyát. Amikor felnőtt és összeházasodott apával felkeresték, hogy hopp mostmár nem egy idegesítő gyerek hanem egy felnőtt nő aki segíthet nekik a háztartásban apám, meg a kertben. A mamám még egész jó fej volt de egy éve meghalt. A papám azóta is nagyon durván kihasználja a családot. Anya folyton panaszkodik, és engem nyaggat hogy menjek délutánonként takarítani a "papámhoz", és meg megmondtam neki hogy nekem ő nem a papám. Ő egy senki, nem is tartom családtagnak, mert milyen szülő az aki eldobja a saját gyerekét. Anya meg ezen nagyon kiakadt és összeveszett velem hogy én még túl gyerek vagyok ahoz hogy ezt felfogjam.

17/L


2015. jan. 6. 18:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem anyukád egész életében arról álmodozott, hogy neki is vannak szerető szülei és most hogy felvették vele a kapcsolatot, bármit megtenne, hogy fenntartsa ezt a látszatot. Valahol őt is meg lehet érteni, nem lehetett könnyű a gyerekkora.

Apukád mit szól ehhez?

2015. jan. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
12%
8: tán látod és tudod, hogy ki hová mit ír? A gyik beépített emberkéje vagy? :D :P Elvakult hittérítő vagyok, komoly! :D :P
2015. jan. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
54%

@12: Amit írtál értelmes, de van, aki nem ért egyet. Ezt el lehet fogadni.

Az örökség valóban benne van a pakliban! De az, hogy az anyja nem képes ezt egy 17 éves embernek előadni, az erős anyai, vagy anya-lánya problémákra utalhat.


De ez a beszólás nem csak övön aluli, hanem ostoba is volt, amit #8 elkövetett. Hagyd hidegen, hátha kihűl.

2015. jan. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
38%

Neked van igazad.

Nagyapád meg térdeld arcon :)

2015. jan. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50%
Az emberek akkor szoktak "kiakadni", amikor érzik, hogy az érvelésük nem áll meg. A biológiai nagyapádnak csak a szexuális élvezet jutott abból, hogy anyukád a világra jött (még csak annyi szerepe sem volt, hogy kihordja-megszülje, ami még mindig nem említhető egy napon a felneveléssel). Nem vállalt a gyerekéért felelősséget, ergo nem érdemli meg, hogy őérte felelősséget vállaljanak. Anyukád állapotát a pszichológusok kognitív disszonanciának nevezik. Azt jelenti, hogy - főleg ilyen előzményekkel - jó embernek akarja látni magát, és a "jó ember" imidzsébe az ő fogalmai szerint nem fér bele az, hogy hátat fordít a szüleinek. Természtesen azt is érzi, hogy az apja egy s.ggberúgást sem érdemelne meg, és ez a kettő dolog az ő fejében feloldhatatlan ellentétben (disszonanciában) áll egymással. Hogy ezt elviselhetővé tegye, jön a "mégiscsak az apám", ill. "ezt te nem tudhatod" szöveg. Neked erkölcsileg nem kötelességed ebben a játszmában részt venni. A nagyapádhoz nincs több közöd, mint a Golyvás Rozihoz. Ha elmész segíteni, azt fogd fel önkéntes társadalmi munkának, de ha nem mész el, ahhoz is teljes mértékben jogod van. Vedd úgy, hogy most lehetőséged van az érzelmi zsarolással szembeni ellenállást gyakorolni, viszonylag veszélytelen módon.
2015. jan. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ez elég bonyolult helyzet is lehet. Anyukádat te ismered, én nem, de az is elképzelhető, hogy téged akar egy kicsit pozitív irányba noszogatni a megbocsájtás folyosóján. :D Ellenben lehet, hogy szüksége van a szülői "szeretetre". Harmadrészt nincs kizárva, hogy jól jönne neki az örökség csak a gyereke előtt nem akar gusztustalan módon viselkedni és látványosan kihasználni (nem ismerem anyukádat, azért artam). Gondolj bele milyen szülői viselkedés lenne, ha le se szarná az apját aztán jelentkezne az örökségért. Mivel célszerű mindenkiről a jót feltételezni én azt mondanám, hogy élvezi azt ami nem adatott meg neki régen, az apját. :D De én a helyedben nem mennék az egyszer biztos. És ezt szépen elő is adnám anyádnak: "Anya, mivel ilyen csúnyán viselkedett veled anno én nem tartom emberszámba" és egy hero leszel. :D Ennyire egyszerű! :D
2015. jan. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem inkább az fontos neki, hogy papíron legyenek szülei, és ez az illúzió mindent megér.
2015. jan. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
79%
Én leülnék és megkérdezném az anyukámat, hogy miért érzi úgy a történtek után, hogy tartozik ezzel az apjának. Lehet, hogy van olyan érve amit te is el tudsz fogadni.
2015. jan. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
Én egyértelműen neked adok igazat. Mindjárt felnőtt leszel, van saját életed. Az anyukádnak értenie kéne hogy van jobb dolgod is mint a "nagypapádnak" "dolgozni", és az anyukáddal is rosszul bánt ugyhogy szerintem mindenképp neked van igazad!
2015. jan. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Attól is függ,hogy valaki hogyan gondolja a családi kapcsolatokat.

Hogy a családban kell-e igazságszolgáltatásnak működni,hogy ki mit érdemel azért amit adott vagy nem adott vagy kellett volna vagy illett volna adnia.

Hogy a kapok-adok kell-e hogy egyenlően legyen?

Meg az is nagyon számít,hogy a család amúgy hívő-e;tud-e önzetlenül elvárás nélkül adni a másiknak?

Az apa -mint mindenki- hozhatott rossz döntéseket a múltban,amit már régen megbánhatott,de helyrehozni nem tudott azóta sem.Szörnyű lelkiismeretfurdalása lehet.

A probléma most csak az,hogy nehogy te is -ugyanúgy- olyan rossz döntést hozz,amit később nem lehet helyrehozni.

Mi a kisebb rossz;hiába,érdemtelenül adni valakinek;vagy nem tenni valamit,amit később esetleg másként gondolhatsz?

2015. jan. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!