Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » A nagyszülőknek van láthatóság...

A nagyszülőknek van láthatósági joguk és feltételeket szabhatnak-e ebben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Édesanyám mindenféleképpen bíróságra akarja terelni az ügyet hogy nem láthatja az unokáját(öszzeszámoltuk a facebookon kb 10X lett leírva hogy Bármikor jöhetsz illetve ugyanez telefonban temérdekszer) úgy hogy mikor Ő jön a feleségem elmegy a LAKÁSÁBÓL!(albérletből, ami szerintem mellékes) csak akkor hajlandó jönni ha párom nincs itthon vagypedig én vigyem hozzájuk a gyerkőcöt.

Hozzátartozika dologhoz hogy nincs se autónk se semmi járművünk,nekik viszont 2 autójuk is van, de mi cipeljük a picit BKV-n csövesek meg minden egyéb között... Van ilyen???



2015. febr. 25. 11:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"nem, pont hogy nem akar, nem akarja hogy párom ittlegyen mikor ő itt van"


:D Na ezzel a bíróságon körberöhögik.

2015. febr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ég világon semmi teendőtök nincsen.

Nyugodj meg és üljetek nyugodtan.

Ha az édesanyád pereskedik (és meg tudja írni a keresetlevelet vagy tud fizetni munkadíjat az ügyvédnek érte, valamint a nem kevés perköltséget is), akkor majd a bíróság értesíteni fog benneteket a kitűzött tárgyalási nap előtt.


Nem kell ezen előre idegeskedni, mert sok károtok nem fog származni belőle, max. a bíróságon töltött idő.


Édesanyaként tudom, hogy valóban van a nagyszülőnek láthatási joga, ezt meg is ítélik neki (havi 1 alkalommal pár óra az általános bírói gyakorlat), DE:

- nekik kell menniük hozzátok (vagy legrosszabb esetben felügyelt láthatás lehetséges pl. a lakhelyetek szerinti gyámhivatal vagy gyermekjóléti szolgálat helyiségeiben)

- olyan nincs, hogy benneteket kötelezzenek arra hogy amennyiben ők egészségesek és nem mozgáskorlátozottak, akkor ti utazzatok hozzájuk. Nekik kell menni


Félnivalótok nincsen, ti eddig is fogadtátok volna őket, ők nem mentek.

Az nonszensz, hogy az anyja nélkül kívánja látni a pár hónapos csecsemőt- ettől sem kell félned, hogy ilyen ítélet születne.


Egyszerűen csak hagyd, hagy fizesse a nem kevés perköltséget és ügyvédi munkadíjat, hagy töltse az idejét ezzel, hagy járassa le magát mindenütt- ha a szép szóból nem ért, akkor hagyni kell, hogy saját kárán tanulja meg.


Elhiszem, hogy két tűz közé szorultál az édesanyád és a feleséged között, de ebben a helyzetben úgy gondolom, hogy kutya kötelességed a SAJÁT családod (gyermeked, feleséged) mellett kiállni és az ő érdeküket szem előtt tartani és NEKED leállítani az édesanyádat!

2015. febr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
8%
# 12/12-vel értek egyet! :)
2015. márc. 15. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 acelsziv ***** válasza:
100%
Hah! Mintha az anyóst hallanám. A párom 8 hónapos terhes volt, amikor anyóspajti bekattant, hogy nem lettek úgy a dolgok ahogy ő megálmodta és összeveszett a párommal. 8 hónapos kismamát úgy felhúzta hogy sírva hívott engem hogy mit csináljon. Na én úgy kiosztottam anyóst, hogy a lábán nem állt meg és csak az a 160 km mentette meg néhány irdatlan pofontól ami közöttünk van. A baba azóta elmúlt fél éves anyós még csak skype -on látta, mert amikor közölte hogy csak akkor hajlandó jönni ha én elmegyek itthonról a párom kiröhögte. De jobb is így. Kérdező: te se törődj anyádékkal. Jobb így. Foglalkozz a családoddal, örülj a babának. Rengeteg örömötök lesz benne és csak ez számít.
2015. márc. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Mar meg ne haragudj de anyád nem normalis, teljesen bolond. 3 hónapos picit te rangass jobbra balra, minek ke
2015. márc. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
56%
* minek képzeli magát???? Meg is számítanam vele teljesen a kapcsolatot.
2015. márc. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
56%
* szakitanam ...bocs telefonról irok.
2015. márc. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Azóta annyi történt, hogy megkért küldjek neki képeket néha a kicsiről, de persze elmondtam neki hogy felejtse el! És már nem is beszélünk max facebookon írogat.
2015. márc. 19. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!