Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ez valami vicc hogy nekünk...

Ez valami vicc hogy nekünk kell fizetni az útiköltséget ha elköltözünk?

Figyelt kérdés

Párom munkanélküli lett pár hónappal ezelőtt,ezért elfogadtuk az anyja ajánlatát és hozzájuk költöztünk a 3 hónapos lányunkkal.

A gyedemből,és a munkanélküliből fizettünk a rezsibe,a kaját és a tisztító tisztálkodószereket magunknak álltunk.


Most páromnak lesz állása,viszont 400 Km-rel odébb. Mi is párommal tartunk. Már meg van a lakhatás,új gyerekorvos,minden... 2 hét múlva költözünk.


Anyósom azonban nem akarja h vigyük a gyereket,azt akarja hogy hagyjam nála a lányomat ha mindenáron menni akarok én is. Nem azért de egy család vagyunk,nem látjuk értelmét annak hogy csak a párom menjen,és havonta egy hétvégére tudjon haza jönni hozzánk,én meg anyósnál lakjak továbbra is.


Anyós kitalálta h ő perre megy a nagyszülői láthatásért. És mi jól megszívjuk,mert nekünk kell majd vinni a gyereket hozzá,vagy kifizetni az ő ás após vonatjegyét. Ez rengeteg pénz. (néztem egy felnőtt jegy-anyós és após még nem nyugdijasok- 8000 FT csak oda!)


Mondtuk nekik h mi is fogunk jönni látogatóba,igaz nem biztos h minden hónapban. Meg hogy ők is jöhetnek csak előtte egyeztessünk. De ez h nekünk kell akkor az utazásukat fizetni elég durva.


2015. febr. 28. 16:50
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
15%
Bocsi, 2-szer ment el a " gyereket"
2015. febr. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
93%
Utolsó vagyok, azt még lefelejtettem, hogy a láthatást csak elvált szülők esetében szabályozza a bíróság. Egyéb esetekben a Gyámhivatal. És csak vitás esetekben. Nálatok nincs vita, mert megengeditek, hogy akkor lássák amikor akarják. Az, hogy ők nem fognak tudni menni, az az ő problémájuk. Akkor szabályoznák a láthatást ha ti nem engednétek, hogy menjenek.
2015. febr. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
94%
Be ne dőljetek már neki, ilyen nincs. Nagyszülő láthatás van, és perelhet érte, de ti nem tiltjátok meg, hogy lássák. A férjed kapott egy állást és ti, mint a családja vele költöztök. Hát nincs az a bíróság ami igazat ad neki. Megtiltod, hogy lássa a gyereket? Nem. Akkor meg mi a kérdés? Ha valami csoda folytán mégis igazat ad neki a bíróság, ami kb. lehetetlen, akkor, legalábbis ahol halottam ilyenről, havi 1-2 óra ellenőrzött láthatást kapott a nagyszülő. Szóval szépen pakolni és költözni, mama meg pereljen nyugodtan.
2015. febr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
85%
csak be van c..va nem látja minden nap a kislányt.Röhögd ki és ne idegesitsd magad.Ha látni akarja majd megy és kélsz,persze a saját pénzén.
2015. febr. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
92%
Mindent leírtak előttem. Nem kell nektek fizetni az útiköltségét. Nem korlátozzátok a láthatást, hiszen az ő döntése, hogy mikor megy hozzátok, így körbe fogják röhögni. Másik, hogy a gyermeknek a szülei mellett a helye az apa és az anya mellett. Bizony, ha megoldható mindkettőnél egyszerre.
2015. febr. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
86%

Anyós egy idióta!

A gyerek nincs eltiltva, láthatja, mehet bármikor, de fizesse már ő az útját, vagy képes lenne a " gyerek szájából az utazási költséget"?? Az eszem meg áll.......

2015. febr. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
85%
Költözzetek, ne zavartassátok magatokat. Ilyet hogy nem mehettek a gyerekkel oda ahova akartok? Én ilyen esetbe ráhúznék még egy lapáttal aztán mennék családdal vagy 12 000 km távolra. Aztán nyavalyoghat az anyós.
2015. febr. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
3%
Van láthatási joga, és ha az anyós bejelenti nem bíróság intézi, hanem a gyámhivatal. Ha sikerül bebizonyítania, hogy az anyagi helyzetük miatt nem engedhetik meg maguknak a rendszeres láthatást, akkor két alternatíva van. Fizetitek az utat, vagy a két lakóhely között félúton egy városban találkoztok és biztosítjátok a láthatást. Sajnos ez ilyen. Párom gyermekének az anyja 400 km-re lakik szintén a páromtól, kikönyörögte a bíróságon ezt a verziót. Szóval, ha látni akarja a gyereket a páromnak kell fizetnie az útiköltségét. (gyanítom ez él a nagyszülői láthatás során, bár ez utóbbit a bíróság határozta meg, nem a gyámhatóság) Bárki bármennyire ellenzi ezt a dolgot, ez így van és pont. Mi is tiltakoztunk a válasz az volt, hogy a gyereknek joga van látni az anyját és fordítva és ennek a feltételeit biztosítani kell. Nálatok meg pont azért, mert te viszed el a gyereket messzebbre. Mondjuk érdekes, hogy ilyen erős joga lenne a nagyszülőnek, de nem tartom kizártnak. De megjegyzem ez csak akkor él, ha mindketten havi 28.000-ből élnek és bizonyítottan rossz anyagi körülmények között. ha ez nem így van akkor no para...
2015. febr. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
83%

Ne legyen már összekeverve az elvált szülő láthatásának megoldása a nagyszülőével!

Igen, a nagyszülőnek van láthatási joga, akkor megy unokájához, amikor előre megbeszélik a gyerek szüleivel.

Ha ti hívjátok, hogy feltétlen menjen, hivatkozhat rossz anyagi helyzetére és MEGKÉRHET titeket, járuljatok az utiköltség egy részével hozzá.

Ha nem kimondottan meghatározott időpontra szól a meghívás, akkor megy, amikor mindnyájatoknak jó, de ha menni akar, fizesse útját.

2015. febr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
83%
ugyan már mért kell minden hü'eségre ugrani ...
2015. febr. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!