Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ez valami vicc hogy nekünk...

Ez valami vicc hogy nekünk kell fizetni az útiköltséget ha elköltözünk?

Figyelt kérdés

Párom munkanélküli lett pár hónappal ezelőtt,ezért elfogadtuk az anyja ajánlatát és hozzájuk költöztünk a 3 hónapos lányunkkal.

A gyedemből,és a munkanélküliből fizettünk a rezsibe,a kaját és a tisztító tisztálkodószereket magunknak álltunk.


Most páromnak lesz állása,viszont 400 Km-rel odébb. Mi is párommal tartunk. Már meg van a lakhatás,új gyerekorvos,minden... 2 hét múlva költözünk.


Anyósom azonban nem akarja h vigyük a gyereket,azt akarja hogy hagyjam nála a lányomat ha mindenáron menni akarok én is. Nem azért de egy család vagyunk,nem látjuk értelmét annak hogy csak a párom menjen,és havonta egy hétvégére tudjon haza jönni hozzánk,én meg anyósnál lakjak továbbra is.


Anyós kitalálta h ő perre megy a nagyszülői láthatásért. És mi jól megszívjuk,mert nekünk kell majd vinni a gyereket hozzá,vagy kifizetni az ő ás após vonatjegyét. Ez rengeteg pénz. (néztem egy felnőtt jegy-anyós és após még nem nyugdijasok- 8000 FT csak oda!)


Mondtuk nekik h mi is fogunk jönni látogatóba,igaz nem biztos h minden hónapban. Meg hogy ők is jöhetnek csak előtte egyeztessünk. De ez h nekünk kell akkor az utazásukat fizetni elég durva.


2015. febr. 28. 16:50
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
0%
tényleg létezik a nagyszülő láthatási joga...jogszabályban van lefektetve bármennyire nem tetszik itt egyeseknek, és a GYÁMhatóság hatásköre szabályozni, ha az normális úton nem történik meg...google a barátotok...
2015. febr. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:
19%

nem olvastam ugyan a kommenteket, de kérdező de eltudod képzelni, hogy majd vállalják azt idős létükre hogy 400 km-eket fognak oda-vissza utazgatni


lehet egyszer megpróbálnák, el is menne a kedvük..


üres fenyegetőzésnek tűnik amúgy és talán zsarolásnak is elmegy, ez meg a te ütőkártyád, ugyanis az is büntetendő.

2015. febr. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 A kérdező kommentje:

Mi nem tiltjuk őket,de ne is azért vállal párom olyan messze melót,hogy havonta utazzunk,mert ők unokézni akarnak. Mondtuk nekik h fogunk menni is mi is látógatóba de valószinüleg csak 2-3 havonta. Ezen pöccent be anyós,hogy eddig napi szinten látta a kislányt,most meg nem h havonta egyszer de 2-3 havonta látja.

Ezért akar harcolni a nagyszülöi jogaiért,és h ha mi nem megyünk ,akkor jönnek ők csak fizessük ki a jegyüket

2015. febr. 28. 19:32
 34/58 anonim ***** válasza:
89%

"Ezért akar harcolni a nagyszülöi jogaiért,és h ha mi nem megyünk ,akkor jönnek ők csak fizessük ki a jegyüket"


Harcoljon nyugodtan, nincs az a birosag aki ezt megiteli neki.


Sot en azt is mondanam neki hogy ha a kedves mama igy all hozza az unokaja eletehez, ha igy keresztbe akar neki tenni, akkor nem fogjatok latogatni, o mehet ha akar, de termeszetesen sajat zsebbol.

2015. febr. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
88%
Igen, joga van látni az unokát, de ez egy vicc, hogy veletek akarja kifizettetni az utazás árát. Ilyen nincs, és kész :D az ő baja hogy nincs a vonatjegyre pénz, elhiszem, hogy rossz neki is meg minden, de undorító hogy az unokájától venné el havonta ezt az x összeget...
2015. febr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
87%
Van nagyszülői láthatás, és tipikusan abban az esetben ítélik meg, ha a szülő nem engedi magától látni a gyerket és nem azért, mert a tisztelt nagyszülőnek derogál utazni, mert munk amiatt, kényszerhelyzetből a család elköltözött. Nonszensz, amit az öreglány kitalált, nyugodj meg, el fogják igazítani legkésőbb azután, hogy meghallgattak titeket is. Pereljen csak, majd fizetheti a perköltséget, úgyhogy a pénztárcája karcsúsításán kívül mást nem fog elérni.
2015. febr. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
38%

Bár nem vagyok jogász, de én úgy tudom, ilyesmi csak elvált szülők esetén állhat fenn.

Tehát ha apuka/anyuka (akinél a gyereket elhelyezték) elköltözik az ország másik végébe, akkor biztosítania kell a láthatást a másik fél számára anyagilag is, tehát neki kell állnia az útiköltséget, ha azt igénylik.

De nagyszülők esetében biztos vagyok benne, hogy nincs ilyen.


Másrészről megértem a nagyit is, hiszen biztos nagyon szereti az unokáját és most megijedt, hogy alig fogja látni. Az megint más kérdés, hogy nem ilyen formában kéne ezt veletek szemben lekommunikálnia.


Ha én lennék a helyetekbe, megpróbálnék kompromisszummal enyhíteni a helyzeten (ha amúgy jó a viszonyotok a nagyszülőkkel).

Mivel együtt éltek, gondolom a kicsihez is közel állnak párod szülei, tehát nem okozna gondot neki sem, ha mondjuk néha több napra is náluk hagynátok őt.

Ha meg már nagyobb lesz a gyerkőc (mert ehhez azért még szerintem pici, de 1 éves korától már simán lehet), nyaranta-telente akár 1-1 hetet is lehetne a nagyiékkal. Fontoljátok meg és vessétek fel ezt a variációt is nekik, hátha így már megbékélnek a döntéssel.

2015. márc. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
92%
Mind szép és jó, amit leírtatok. Viszont én egy másodpercre sem lennék vele megértő és kompromisszumra kész, miután kiejtette a száján, hogy hagyjam ott a gyereket, és ilyen gusztustalan módon fenyegetni mer. Lehet, hogy pár hónapig fedelet nyújtottak, de ilyen áron kinek kellett volna?
2015. márc. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
86%

"ha mondjuk néha több napra is náluk hagynátok őt. "


3 honapos gyereket? Hulye vagy?


Meg aztan anyospajtas igy nyitott akkor tuti nem lennek hajlando kompromisszumokat keresni. Vegye mar eszre magat a ven banya.

2015. márc. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 A kérdező kommentje:

Költözni fogunk biztosan! Anyós meg ha van pénze jön gyakrabban,ha nem akkor meg majd látja a kislányt akkor mikor mi megyünk látogatóba.


És ezek után nem szivesen hagyom nála napokra.

2015. márc. 1. 10:52
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!