Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ez valami vicc hogy nekünk...

Ez valami vicc hogy nekünk kell fizetni az útiköltséget ha elköltözünk?

Figyelt kérdés

Párom munkanélküli lett pár hónappal ezelőtt,ezért elfogadtuk az anyja ajánlatát és hozzájuk költöztünk a 3 hónapos lányunkkal.

A gyedemből,és a munkanélküliből fizettünk a rezsibe,a kaját és a tisztító tisztálkodószereket magunknak álltunk.


Most páromnak lesz állása,viszont 400 Km-rel odébb. Mi is párommal tartunk. Már meg van a lakhatás,új gyerekorvos,minden... 2 hét múlva költözünk.


Anyósom azonban nem akarja h vigyük a gyereket,azt akarja hogy hagyjam nála a lányomat ha mindenáron menni akarok én is. Nem azért de egy család vagyunk,nem látjuk értelmét annak hogy csak a párom menjen,és havonta egy hétvégére tudjon haza jönni hozzánk,én meg anyósnál lakjak továbbra is.


Anyós kitalálta h ő perre megy a nagyszülői láthatásért. És mi jól megszívjuk,mert nekünk kell majd vinni a gyereket hozzá,vagy kifizetni az ő ás após vonatjegyét. Ez rengeteg pénz. (néztem egy felnőtt jegy-anyós és após még nem nyugdijasok- 8000 FT csak oda!)


Mondtuk nekik h mi is fogunk jönni látogatóba,igaz nem biztos h minden hónapban. Meg hogy ők is jöhetnek csak előtte egyeztessünk. De ez h nekünk kell akkor az utazásukat fizetni elég durva.


2015. febr. 28. 16:50
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
0%

39-es.


Nem, nem vagyok hülye, de mire leköltöznek, berendezkednek,megszokják az új helyet, addigra a kicsi lesz már akár fél éves is, sőt, nagyobb. Fél évesen pedig 2-3 napra nagyszülőknél lehet hagyni a gyereket.

Nem úgy gondoltam, hogy most azonnal "lepasszolják".

2015. márc. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
97%

"Fél évesen pedig 2-3 napra nagyszülőknél lehet hagyni a gyereket. "


dehogy lehet.

2015. márc. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
84%
Fél éves gyereket hogy lehetne már lepasszolni az anyjától 2-3 napra.. :D
2015. márc. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
8%

Egy hétvégére? Ne vicceljünk már! Hogyne lehetne???

Nem egy példát tudok az ismerőseim által, hogy a félévesük hétvégén "nagyszülőzött".

Ha közel állnak egymáshoz (márpedig itt együtt laknak), akkor a kicsi simán elvan a nagyiékkal 1-2 napra.

Bölcsődébe is fél éves kortól kerülhetnek a gyerekek, pedig az még először idegen környezet is számukra.

Nem mellesleg még hasznos is, ha nem mindig az anyján csüng, hanem elvan másokkal is (szocializálódás).

De okoskodjatok nyugodtan (igaz, hogy én ezt tanulom... :D).

2015. márc. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
76%

Tanuld nyugodtan. Az van a tankönyvben.

Meg van az élet... :)

2015. márc. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
76%

"Nem mellesleg még hasznos is, ha nem mindig az anyján csüng, hanem elvan másokkal is (szocializálódás). "


Nem, egyaltalan nem hasznos, sot ilyen korban kifejezetten karos. De okoskodj csak tovabb.

2015. márc. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
8%
Ez csak az anyukák nyomisága, legszívesebben ketrecbe zárnák a gyereket. Az én öcsém pl jobban szereti a mamánkat a saját anyjánál, alig marad meg másnál szóval ennyi az élet....
2015. márc. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
88%
nyilvan gyerekkent rengeteget tudsz a gyereknevelesrol.
2015. márc. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
96%

Ha nála hagynád a gyereket, akkor meg neked kellene utazgatnod állandóan. Azt vajon nagymama megtérítené neked? Soha! Még neki állna feljebb, hogy neki "kell" nevelnie a te gyereked.

Egyszerűen bolond, hagyd rá és költözzetek gyerekkel együtt. Ha nagyon fenyegetőzik, hogy perre viszi, akkor te meg kezdj el fenyegetőzni azzal, hogy távolságtartási végzést kérsz ellene a gyerekre.

Meg amúgy is, mi a fontosabb? A gyerek a szüleivel éljen vagy hogy a nagymama láthassa? Szerintem egyértelműen az előbbi a fontosabb.

2015. márc. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
8%

"Tanuld nyugodtan. Az van a tankönyvben.

Meg van az élet... :)"


És a tankönyveket biztos mind hozzá nem értő dilettánsok írják, véletlenül sem olyanok, akik értenek hozzá.

És nem csak a tankönyvekből tudom, tapasztalatból is (gyerekekkel foglalkozom elég régóta).

Sebaj, aki akarja, láncolja csak magához a gyereket, nehogy véletlenül másokkal is érintkezzen anyucin kívül...Aztán majd lehet csodálkozni, hogy később miért megy neki kínkeservesen a beilleszkedés, vagy miért nem lehet néha magára hagyni valaki mással, mert sír anyu után...Na ez a káros.

2015. márc. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!